Tajné vojenské programy Ukrajiny

Thierry Meyssan

8.6.2022 Komentáře Témata: USA, NATO, Ukrajina, Třetí světová válka, Vojenství 2215 slov

V roce 2016 se USA zavázaly vyzbrojit Ukrajinu, aby mohla bojovat a vyhrát válku proti Rusku. Následně ministerstvo obrany USA zorganizovalo na Ukrajině program biologického výzkumu a poté bylo do země tajně převezeno obrovské množství jaderného paliva. Tyto údaje mění interpretaci této války: nechtěla ji a nepřipravovala Moskva, ale Washington.

[4. března ...]
4. března 2022 při útoku ukrajinských speciálních jednotek na Záporožskou jadernou elektrárnu, kterou ruská armáda několik dní okupovala, způsobil projektil požár v přilehlé laboratoři. V té době se svět, který nevěděl, o co v bitvě jde, domníval, že se bojovníci zbláznili a bezmyšlenkovitě riskují, že vyhodí elektrárnu do povětří.

V celé této sérii článků, která začala měsíc a půl před válkou na Ukrajině, jsem rozvíjel myšlenku, že Straussovci, malá skupina stoupenců Leo Strausse v administrativě USA, plánovali konfrontaci proti Rusku a Číně. V desátém díle tohoto seriálu jsem však vyprávěl o tom, jak se pluk Azov stal polovojenskou páteří ukrajinského banditismu s odkazem na návštěvu senátora Johna McCaina v roce 2016 [1]. Ten však není Straussovec, ale radil mu Robert Kagan během své prezidentské volební kampaně v roce 2008, ústřední myslitel mezi Straussovci [2], i když své členství v této sektě vždy opatrně popíral.

Plánování války proti Rusku

Znovu se objevilo video natočené během návštěvy Johna McCaina na Ukrajině v roce 2016. Na snímku je senátor v doprovodu svého kolegy a přítele, senátora Lindseyho Grahama, a ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Oba Američané cestují na misi Senátu. McCain je však také prezidentem Mezinárodního republikánského institutu (IRI), republikánské pobočky Národní nadace pro demokracii (NED). Je známo, že IRI uspořádala asi 100 seminářů pro vedoucí představitele ukrajinských pravicových politických stran, včetně banderovců. Senátoři se obracejí na důstojníky pluku Azov, hlavní banderovské polovojenské formace. To by nemělo být překvapením. John McCain vždy tvrdil, že Spojené státy by se měly spoléhat na nepřátele svých nepřátel, ať už jsou to kdokoli. Veřejně se tak přihlásil k odpovědnosti za své kontakty s Daešem proti Syrské arabské republice.[ 3].

V tomto videu nás senátoři Lindsey Graham a John McCain ujišťují, že Spojené státy poskytnou všechny zbraně potřebné k porážce Ruska.

Toto video, opakuji, bylo natočeno šest let před vstupem ruské armády na Ukrajinu. Oba senátoři dávají svým partnerům úkol. Nevnímají je jako žoldáky, kterým je třeba zaplatit, ale jako zmocněnce, kteří budou bojovat za unipolární svět na život a na smrt.

[Prezident ...]
Prezident Petro Porošenko předává SBU svou novou nášivku.

Krátce poté prezident Porošenko, který se schůzky zúčastnil v bojovém oděvu, změnil odznak své tajné služby SBU. Nyní je to sova držící meč namířený na Rusko s heslem "Moudrý člověk bude vládnout nad hvězdami". Je jasné, že ukrajinský státní aparát se jménem USA připravoval na válku proti Rusku.

O tři roky později, 5. září 2019, uspořádala Rand Corporation ve Sněmovně reprezentantů USA setkání, na kterém vysvětlila svůj plán: oslabit Rusko tím, že ho donutí rozmístit se v Kazachstánu, pak na Ukrajině a až v Podněstří [4].

Podrobně jsem to vysvětlil ve dvou předchozích článcích. [5] Spojené státy a Velká Británie převzaly na konci druhé světové války mnoho nacistických vůdců a ukrajinských banditů, aby je poštvaly proti SSSR. Jakmile SSSR zanikl, USA a Velká Británie se těchto fanatiků ujaly a využily je proti Rusku. Zbývalo zjistit, jak je vyzbrojí.

Ukrajinský vojenský biologický program

Od roku 2014 zahájil ukrajinský stát několik tajných vojenských programů. První a nejznámější je spolupráce s Pentagonem ve 30 různých laboratořích. Podle USA byl tento program zaměřen na zničení biologických zbraní, které Sovětský svaz vyráběl a skladoval na Ukrajině. To je ovšem nepravděpodobné, protože není jasné, proč by 31 let po získání nezávislosti a 8 let po zahájení tohoto programu ještě nějaké zůstaly. Podle Ruska naopak Pentagon zadal Ukrajině subdodavatelský výzkum zbraní zakázaných Úmluvou o zákazu biologických zbraní z roku 1972. Na základě dokumentů zabavených během speciální operace zejména tvrdí, že v Psychiatrické nemocnici č. 1 (Strelečje, Charkovská oblast) byly bez jejich vědomí prováděny pokusy na duševně nemocných osobách a že bylo manipulováno s původcem tuberkulózy, aby se nakazilo obyvatelstvo Slavjanoserbské oblasti (Luganská lidová republika). Nebo že tyto laboratoře prováděly "extrémně nebezpečné experimenty zaměřené na posílení patogenních vlastností moru, antraxu, tularémie, cholery a dalších smrtelných nemocí pomocí syntetické biologie. Další projekt se týká netopýrů jako vektorů pro přenos potenciálních biologických bojových látek, jako je mor, leptospiróza, brucelóza, filovirus nebo koronavirus.

Tato závažná obvinění nebyla dosud jasně vyvrácena ani prokázána. Zasedání, které Rusko svolalo na toto téma v Radě bezpečnosti OSN dne 11. března 2022 [6], přišlo vniveč. Náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová ze Straussie (a manželka Roberta Kagana) poté, co to popřela, řekla 8. března 2022 při slyšení v americkém Senátu: "Ukrajina má zařízení pro biologický výzkum. Obáváme se, že se je snaží ovládnout ruské jednotky. Proto se společně s Ukrajinci snažíme zajistit, aby se tyto výzkumné materiály nedostaly do rukou ruských sil, pokud se dostanou do jejich blízkosti. Navzdory těmto nesrovnalostem se Západ postavil za Washington a obvinil Moskvu ze lži. Podle jejich názoru je zcela normální, že státy mají sbírky těchto nemocí ke studiu, a jejich přítomnost by neměla být vykládána tak, že jsou určeny ke zbrojním účelům. Ukrajinské laboratoře pravidelně monitoruje OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) [7]. Tento výklad však nedává slovům paní Nulandové smysl a nezohledňuje katastrofy, jako byla epidemie prasečí chřipky, která v lednu 2016 zabila 20 ukrajinských vojáků a 200 dalších muselo být hospitalizováno.

Ruský velvyslanec Vasilij Nebenzia odsoudil zejména výzkum přenosu nebezpečných nemocí ektoparazity, jako jsou vši a blechy. Připomněl, že podobné experimenty "prováděla ve 40. letech minulého století nechvalně známá jednotka 731 japonské armády, jejíž členové uprchli do Spojených států, aby unikli spravedlnosti". Jednotka 731 je japonskou obdobou oddělení doktora Josefa Mengeleho v Osvětimi.

Jako by to nestačilo, pan Nebenzia zpochybnil převoz několika tisíc vzorků krevního séra pacientů slovanského původu z Ukrajiny do Výzkumného ústavu Waltera Reeda americké armády. Výzkum je podle něj selektivně zaměřen na specifické etnické skupiny podobně jako výzkum, který Dr. Wouter Basson prováděl pro Jihoafrickou republiku a Izrael v době jeho koloniálního období proti černochům a Arabům ("Coast Project"

Správa OSN popřela, že by o programu věděla, a odkázala na opatření na budování důvěry ve Smlouvě. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že o programu ví, ale nezná podrobnosti. Písemně agentuře Reuters potvrdila, že "důrazně doporučila ukrajinskému ministerstvu zdravotnictví a dalším odpovědným úřadům, aby byly vysoce rizikové patogeny zničeny, aby se zabránilo jakémukoli možnému úniku" [8]. Čínský tisk mezitím informuje o pokusech přeměnit hmyz na kyborgy, kteří by mohli hnojit nebo sterilizovat plodiny ("Operace Hmyzí spojenci").

[Setkání od...]
Setkání odborníků z ministerstev obrany a zdravotnictví Spojených států, Polska a Ukrajiny, které v roce 1996 uspořádali Hunter Biden a Christopher Heinz. Zdroj: Vědeckotechnické centrum na Ukrajině

Tyto vojenské experimenty, ať už jsou jakékoliv, byly nepřímo zadány Národním lékařským zpravodajským centrem prostřednictvím Agentury pro snižování obranných hrozeb (DTRA) a americké společnosti Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP). Tu založili Hunter Biden a Christopher Heinz, syn prezidenta Joea Bidena a zeť Johna Kerryho, a [9] Všechny výsledky tohoto výzkumu byly zaslány do vojenských biologických laboratoří ve Fort Detrick, které kdysi hrály vedoucí roli v americkém programu biologických zbraní.

Jak zdůraznil čínský zástupce v Radě bezpečnosti: "Jakýmkoli informacím nebo stopám o vojenských biologických aktivitách by mělo mezinárodní společenství věnovat velkou pozornost (...) Spojené státy tvrdí, že jsou pro transparentnost. Pokud se domnívá, že informace jsou nepravdivé, musí pouze poskytnout příslušné údaje a vysvětlení, aby o nich mezinárodní společenství mohlo rozhodnout.

Zatímco Spojené státy podle OSN pravidelně předkládají zprávy o svých biologických aktivitách v rámci Úmluvy o zákazu biologických zbraní, Ukrajina nikdy žádné zprávy nepředložila [10]

Rusko podniklo několik kroků. Nejprve pečlivě zničilo kontejnery z 26 těchto ukrajinských laboratoří (čtyři další unikly ruské armádě). Za druhé vyzvalo své spojence z Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO), aby sledovali veškeré dohody, které případně uzavřeli s USA. Arménie a Kazachstán tento výzkum zastavily. Nakonec členové CSTO zakázali vstup do svých laboratoří všem zahraničním pracovníkům v oblasti obrany.

[Šéf Meziná...]
Šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi na fóru v Davosu odhalil, že Ukrajina má obrovské množství plutonia a obohaceného uranu.

Ukrajinský vojenský jaderný program

Přejděme nyní k nejproblematičtější otázce, protože je ještě závažnější. Po získání nezávislosti zdědily Bělorusko, Kazachstán a Ukrajina velkou část sovětského systému jaderných zbraní. Tyto tři nové státy podepsaly v roce 1994 Budapešťské memorandum s USA, Ruskem a Spojeným královstvím. Velká trojka se zavázala zabezpečit své hranice, zatímco tři menší státy se zavázaly předat všechny své jaderné zbraně Rusku a dodržovat Smlouvu o nešíření jaderných zbraní.

Na toto memorandum se často odvolávají ti, kdo chtějí poukázat na dvojí jednání Ruska, které ho prý po podpisu porušilo. To není pravda, protože memorandum stanoví, že každá země z velké trojky bude zproštěna svého slibu neintervence v případě "sebeobrany nebo ohrožení jakýmkoli jiným způsobem, který je v souladu s ustanoveními Charty OSN". Rusko oficiálně uznalo donbaské republiky poté, co ukrajinský stát odmítl respektovat podpis minských dohod a jeho armáda osm let bombardovala Donbas.

V letech 2014 až 2022 Ukrajina čtyřikrát požádala o nové projednání Budapešťského memoranda. Nakonec prezident Volodymyr Zelenskyj na výročním zasedání Mnichovské bezpečnostní konference 19. února 2022 prohlásil: "Jako prezident to udělám poprvé. Ale Ukrajina a já to děláme naposledy. Zahajuji konzultace v rámci Budapešťského memoranda. Ministr zahraničí byl požádán, aby je svolal. Pokud se nebudou opakovat nebo pokud jejich výsledky nezaručí bezpečnost naší země, bude si Ukrajina oprávněně myslet, že Budapešťské memorandum nefunguje a že všechna komplexní rozhodnutí z roku 1994 jsou zpochybněna. [11]

Zpochybnění "všech globálních rozhodnutí z roku 1994" nemůže znamenat nic jiného než vrácení jaderných zbraní. Postoj prezidenta Zelenského lze tedy shrnout takto: buď potlačíme donbaské separatisty, nebo obnovíme náš vojenský jaderný program. Je třeba poznamenat, že v místnosti byli přítomni nebo zastoupeni hlavní představitelé Severoatlantické aliance. Nikdo z nich však proti oznámení o porušení Smlouvy o nešíření jaderných zbraní neprotestoval.

Ruský prezident Vladimir Putin k projevu řekl: "Jediné, co (Ukrajině) chybí, je systém obohacování uranu. Jedná se však o technickou záležitost a pro Ukrajinu to není neřešitelný problém."

Ruská rozvědka věděla, že Ukrajina má jaderný vojenský program. Nevíme, co o tomto programu věděli.

[Laurence N...]
Laurence Norman, zvláštní vyslanec deníku Wall Street Journal na fóru v Davosu pro íránskou jadernou otázku, informoval na Twitteru o prohlášení Rafaela Grossiho k ukrajinské jaderné otázce, ale článek na toto téma nezveřejnil. Tuto informaci potvrdil další novinář, tentokrát z New York Times, rovněž na Twitteru.

Argentinský šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi mimochodem 25. května na fóru v Davosu uvedl, že Ukrajina ve svém závodě v Záporoží uskladnila 30 tun plutonia a 40 tun obohaceného uranu a že jeho agentura se zajímá, co se s nimi stalo.

Záporožská elektrárna byla jedním z cílů ruské armády, která se jí zmocnila druhý den své speciální operace 26. února. Během rusko-ukrajinského střetu 4. března vznikl požár v sousední laboratoři. V té době byla ruská armáda kritizována za svou nezodpovědnost. Zjevně šlo o něco jiného, jak uvedla Moskva. Rusko zahájilo přepravu těchto pohonných hmot a ukrajinské speciální jednotky se je snažily zastavit.

Plutonium se prodává za 5 000 až 11 000 dolarů za gram. 30 tun nakoupených za pořizovací cenu má hodnotu 150 miliard dolarů. Cena uranu závisí na stupni jeho obohacení. Při méně než 5 % může být použit pouze pro civilní účely a pro vojenské použití musí dosáhnout alespoň 80 %. Bez znalosti míry obohacení nelze cenu stanovit. Rusko zabavením těchto neohlášených zásob pravděpodobně zacelilo škody ze všech sankcí, které na ně byly uvaleny.

Informace, které máme k dispozici, vyvolávají řadu otázek: jak dlouho Ukrajina, která předala Rusku všechny své zásoby ze sovětské éry, tyto materiály držela? Odkud pocházejí a kdo je zaplatil? Případně jaká je úroveň obohacení uranu a kdo ho obohatil?

K těmto otázkám ruský tisk přidává další: jak spolehlivá je Mezinárodní agentura pro atomovou energii, která tyto informace až do minulého týdne tajila?

Vzhledem k tomu je třeba přehodnotit běžné obvinění, že za válku je zodpovědné Rusko.

Odkazy

[ 1 ] „Izrael ohromen ukrajinskými neonacisty“, Thierry Meyssan, Voltaire Network , 8. března 2022.

[ 2 ] „Vladimir Putin vyhlašuje válku Straussovcům“, Thierry Meyssan, Voltaire Network , 5. března 2022.

[ 3 ] „John McCain, dirigent „Arabského jara“ a chalífa“, od Thierryho Meyssana, Voltaire Network , 18. srpna 2014. „ John McCain přiznal, že je ve stálém kontaktu s Islámským emirátem“, Voltaire Network , 19. listopadu 2014.

[ 4 ] Overextending and Unbalancing Russia , James Dobbins, Raphael S. Cohen, Nathan Chandler, Bryan Frederick, Edward Geist, Paul DeLuca, Forrest E. Morgan, Howard J. Shatz, Brent Williams, Rand Corporation, duben 2019. Viz také plán podrobnosti v Extending Russia: Competing from Advantageous Ground , Raphael S. Cohen, Nathan Chandler, Bryan Frederick, Edward Geist, Paul DeLuca, Forrest E. Morgan, Howard J. Shatz & Brent Williams, Rand Corporation, 25. května 2019.

[ 5 ] „Spojenectví MI6, CIA a banderistů“ a „Ukrajina: Druhá světová válka nikdy neskončila“, Thierry Meyssan, Voltaire Network , 12. a 26. dubna 2022.

[ 6 ] “Rada bezpečnosti, 8991. zasedání ”, Organizace spojených národů S/PV.8991, 11. března 2022.

[ 7 ] „Projekty OBSE o biologické bezpečnosti a zabezpečení na Ukrajině “, OBSE, 2022.

[ 8 ] „EXKLUZIVNĚ: WHO říká, že Ukrajině doporučila zničit patogeny ve zdravotnických laboratořích, aby se zabránilo šíření nemocí“, Jennifer Rigby & Jonathan Landay, Reuters , 11. března 2022.

[ 9 ] „EXKLUZIVNĚ: Firma Hunter Biden Bio se spojila s ukrajinskými výzkumníky „Izolování smrtících patogenů“ pomocí prostředků z Obamova ministerstva obrany“, Natalie Winters & Raheem J. Kassam, The National Pulse , 24. března 2022.

[ 10 ] Celková míra předložení zpráv MDC . Spojené národy.

[ 11 ] „Projev Volodymyra Zelenského na 58. mnichovské bezpečnostní konferenci“, Volodymyr Zelenskyj, Voltaire Network , 19. února 2022.

Les programmes militaires secrets ukrainiens vyšel 31.5.2022 na Voltairenet.org. Překlad v ceně 1096 Kč Zvědavec.

Známka 1.4 (hodnotilo 118)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 75 čtenářů částkou 14 866 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nerudová definitivně skončila na Mendelově univerzitě. Čelila kritice za kvalitu výuky23.07.24 16:50 Česká republika 0

Armáda přišla do škol. Dětem dá 30 tisíc, na konci výcviku noví „záložáci“23.07.24 07:21 Česká republika 2

Maďarsko a Slovensko zahájily konzultační řízení s EU kvůli Ukrajině za nedodávání ropy23.07.24 07:07 Evropská unie 0

Srbský prezident Alexandar Vučič - Západní země se aktivně připravují na přímý konflikt s Ruskem 23.07.24 06:39 Srbsko 0

prof. Peter Staněk – Šokující pravda o umělé inteligenci22.07.24 18:32 Česká republika 0

Státní dluh se za první pololetí zvýšil o skoro 100 miliard. Dosáhl 41,3 % HDP22.07.24 13:34 Česká republika 4

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 1

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 2

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 1

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,40 Kč
Švýcarský frank
26,07 Kč
100 japonských jenů
14,77 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 562,26 Kč
1 unce stříbra
675,33 Kč
Bitcoin
1 564 510,53 Kč

Poslední aktualizace: 22.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 13 801