Realita vs. iluze. Lidé byli okradeni o schopnost „rozlišovat mezi skutečností a fikcí“

Dustin Broadbery

9.5.2022 Komentáře Témata: Společnost, Propaganda 1276 slov

Ředitel CIA William Casey údajně řekl Ronaldu Reaganovi: „Budeme vědět, že naše dezinformace je dokončena, až všechno, čemu americká veřejnost věří, bude lživé.

Přeskočte třicet let a neexistuje fikce, kterou by masy nespolkly.

Od Woke přes covid až po válku na Ukrajině se lidé už sami nevydávají na ideologickou pouť za pravdou - pravdu jim servírují jejich političtí nadřízení.

V dnešní době se mezi oběma polokoulemi - realitou a iluzí - příliš nerozlišuje. Nejde ani tak o to, že by lidé byli zbaveni schopnosti mezi nimi dešifrovat, ale o to, že fakta byla přeorientována na fikci a fikce na fakta. Jde o takovou degradaci epistemologie, že lidé ani nevědí, že nevědí, že nevědí, co se děje, abych citoval jednoho bývalého anarchistu.

Ve velkém měřítku se lidstvo zpronevěřilo samo sobě a život, jak ho známe, se změnil v jakousi sci-fi, telenovelu s několika společnými předky s realitou. Dokonce i pravicově smýšlející lidé potřebují ekvivalent mozkové motorové pily, aby z té spousty nevěrohodných příběhů vydlabali něco, co se alespoň vzdáleně podobá realitě. Překračuje to hranice fikce a stává se z toho prediktivní programování. Nejenže vás klamou, oni vám ukazují, že vás klamou.

To, co pro podvedené není ani tady, ani tam, je historie jejich podvodů.

Ještě nezaschl inkoust na novinovém papíře hlásajícím očekávanou krizi, falešné covidové zprávy a statistiky už byly pohřbeny pod válečnými lžemi, Zelenského ovace ve Westminsteru srazily z řečnického pultíku zveřejnění údajů společnosti Pfizer a ti, kdo byli dříve spojeni s COVID, se zasnoubili se svými ukrajinskými nevěstami.

Celé toto fiasko se drží na vodě, protože to, co si lidé myslí, že vědí jistě, a přitom to tak není, je konsenzus. V duchovním prostředí vládne převaha výmyslů, lží a falešných proroků. Lidé uctívají prozaické a oslavují umělost. Naše morální volby se řídí frázemi, a ne ctnostmi, anekdotami, a ne důkazy.

Aby to bylo ještě komplikovanější, to, co bylo dříve považováno za posvátné, se stalo profánním, a to, co bylo dříve profánní, se stalo posvátným, abychom citovali Roberta Sepehra.

Zuří válka, ale její operační pole najdete v lidské psychice. Je to válka o vědomí, atrofie kultury a jejím drsným důsledkem je duchovní malátnost lidstva.

Svobodní zednáři například chápali, že v informacích je síla. Cílem bylo skrývat před zvědavýma očima nižších řádů esoterická tajemství vesmíru.

Tehdy stejně jako dnes těmto lidem nestačí mít monopol na vědění, musí o jeho osvícení připravit všechny ostatní, nebo jít ještě dál a šířit nevědomost. Jde to dál než k cenzurování protiargumentů k podněcování lží. Nejde ani tak o rozklad společnosti, ale o sebepoškozování. Lidé jsou dezinformováni a ohlupováni a vysíláni jako agenti dezinformací, aby dále rozkládali to, co zbylo z již rozkládané reality.

A co hůř, za poslední dva roky jsme se nepoučili vůbec. Lidé se potácejí od jedné krize ke druhé. Bezcílně přecházejí z karanténního tábora do protileteckého krytu podle toho, kam je nasměrují jejich politické špičky, aby na povel pranýřovali toho, kdo je nominován jako metla společnosti. Velkou národní zábavou je shromažďovat se na pranýřích a házet špínu na antivaxery, Rusy a podle potřeby další (zde vložte svého antihrdinu).

Infowar

Pokud vám to všechno připadá jako informační válka, pak tomu tak pravděpodobně je.

Boj o srdce a mysl se přesunul na internet. Naše božská jiskra života se mění na data. Něco božských rozměrů nás nutí k internetu, k datům - našemu dennímu chlebu (a cirkusům), našim digitálním avatarům, kteří žijí bohatší a smysluplnější životy než jejich záškoláci.

To, co nestojí za zlámanou grešli, je epistemologie našich dat.

Nezáleží na tom, na které straně plotu stojíte - zda jste členem velkého woke (probuzení), nebo užitečným idiotem levice, jste stále součástí stejného cyklu. Stali jste se rukojmími řady narativů, které na vás třída predátorů naházela lopatou a které byly vytvořeny s jediným cílem - udržet vás v rauši a neinformované, usedlé a neoduševnělé. Ve světě algoritmů jsou si všichni rovni a data jsou prostě data, žádná morálka v tom není.

Tyto události dopadají s razancí kladiva zatloukajícího hřebík, ale ve skutečnosti se nepředpokládá, že budou vyřešeny. Neexistují žádné odpovědi ani restituce, je to vaše pozornost, a ne vaše systémy přesvědčení, které jsou sklízeny.

Tito pekelní psi chtějí, abyste si vybrali svou stranu, zvolili si svůj boj, ale současně se jistí, aby vaše bojové linie zůstaly u sociálních médií a že neházíte Molotovovy koktejly na Babylonskou věž.

Všichni jsou do tohoto boje zapojeni. Zejména ti, kdo štvou po krvi neočkovaných nebo vyzývají k násilí na Rusech, kteří tak činí podle Voltaira proto, že kdo vás dokáže přimět k víře v absurdity, dokáže vás přimět k páchání zvěrstev.

Psychiku člověka musí uvrhnout do okovů, a musí určit nepřítele, na kterého možno zaútočit, jinak by totiž člověk mohl prohlédnout a uvědomit si, kdo na něj skutečně útočí, a to by prostě nešlo.

V tomto divadle absurdity se lidé aklimatizují na fikci, protože je to snazší než konfrontace s nepříjemnou pravdou. Ale v těchto úrodných podmínkách se prosadí jakákoli verze reality, ať už je jakkoli nejistá. A tady vstupuje do hry Velký reset.

Jakmile jednou člověku znesvětíte morální a kulturní mapu světa, stává se jeho místo ve světě stále neudržitelnějším. Lidé ztrácejí kontakt s realitou a s tím, co znamená být člověkem. Následná krize identity je činí náchylnými k násilnému ovládnuti. Mezi další věci, které by se mohly pokazit, patří případné čipování obyvatelstva a propojení mozku se strojem.

Prediktivní programování

Ale chystají se ještě podivnější věci. Prediktivní programování je teorie skryté ruky, která ovládá páky reality. Jakýsi úřad pro úpravu reality, který prostřednictvím filmů, literatury a mediální manipulace zastírá skutečné události. Základním principem je zde psychologické podmiňování, které snižuje odpor lidí k přijímání plánovaných budoucích událostí a podněcuje je k výměně konkrétních struktur reality za statické konstrukty, až nakonec náš zděděný pohled na svět nahradí mýty a archetypy.

To, že prožíváme objektivizaci třídy predátorů, není sporné. Je to jejich mesiášský komplex, který se otiskl do kolektivního vědomí a promítá se zpět do reálného světa. Masy z vlastní vůle vdechují těmto groteskám život a rozmazávají společenskou strukturu.

Odhalení metody

Je to však ještě hlubší než prediktivní programování. Někteří tomu říkají Zjevení metody.

Podle Michaela Hoffmana: nejprve potlačí protiargumenty, a když přijde nejvhodnější chvíle, odhalí aspekty toho, co se skutečně stalo, ale v omezeném rozsahu.

Bylo nám řečeno, že vakcíny jsou neškodné, dokud společnost Pfizer nezpochybnila svá vlastní tvrzení o bezpečnosti, ale ne dříve, než byl očkován celý svět. Apologeti uzavírek napříč korporátními médii se nyní téměř shodují v tom, že uzavírky přinášejí více škody než užitku. Nejedná se o žádné svévolné obraty, ale spíše o pečlivě naplánovanou posloupnost odhalení v pravý čas.

Michael Hoffman naznačuje, že vládnoucí elita dává najevo svou nadřazenost. Prohlašují se za virtuózní zločince, kteří stojí nad zákonem a jsou bezúhonní. Především vám však bez okolků sdělují, že jste bez možnosti odvolání, že tyto události jsou mimo vaši kontrolu, stejně jako váš vlastní osud, když na to přijde. Nakonec lidstvo pohltí pocit apatie a abulie, který nás demoralizuje natolik, že přiznáme porážku systémem, který jsme bezmocní změnit.

Ne, že byste někdy měli nárok na odškodnění. Dům není určen k tomu, aby si sám uklízel. Hluboko v jejich právním řádu jsou ukryto pravidlo, které říká: nic se neděje bez vašeho souhlasu. V této verzi smluvního práva platí, že jakmile je pravda skryta tím, že je přímo na očích, souhlasili jste s ní. Někde existuje nepodepsaná smlouva s vaší nepodepsanou přísahou.

Nakonec jsme všichni obětí stejného mistrovského tahu, ať už jde o klávesnicového evangelistu nebo státního apologetu, všichni jsou královsky v háji a nejde ani tak o to, že se smějí vám, ale o to, že se smějete sami sobě.

Reality vs. Illusion. People have been Robbed of their Ability to “Decipher between Fact and Fiction” vyšel 7.5.2022 na Global Research. Překlad v ceně 519 Kč Zvědavec.

Známka 1.3 (hodnotilo 44)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

12

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 15 čtenářů částkou 4 116 korun, což je 12 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně hňupské reakce čtenářů za článkem na iDěs04.07.22 23:52 Česká republika 3

Důrazné varování lékaře ohledně MRNA vakcín - co se dějě v těle04.07.22 19:58 Neurčeno 3

Zelenskij je připraven postoupit velkou část Ukrajiny Rusku výměnou za členství v EU04.07.22 19:41 Ukrajina 0

Americký vědec: "Po dvou letech výzkumu nemám pochybnosti o tom, že COVID-19 byl vytvořen v americké biolaboratoři''.04.07.22 19:31 USA 0

Francie se stala největším odběratelem ruského LNG03.07.22 21:45 Francie 0

O tom, jestli nastartujeme naše auto, bude rozhodovat Evropská unie03.07.22 19:32 Evropská unie 2

Češi se vrátili z Chorvatska znechuceni03.07.22 19:22 Chorvatsko 0

Holandští zemědělci blokují hranice02.07.22 20:22 Nizozemsko 1

Rusko požaduje platbu za vývoz obilí v rublech02.07.22 19:22 Rusko 0

Kubek: Ohledně očkování musíme začít hned, čtvrtá dávka je standard01.07.22 20:05 Česká republika 4

„Bandera nebyl masový vrah, důkazy nejsou.“ Výroky velvyslance pobouřily Polsko01.07.22 20:00 Ukrajina 4

Blíží se kolaps?01.07.22 19:43 Česká republika 0

K ruské obdobě systému SWIFT se připojilo 70 bank z 12 zemí01.07.22 19:19 Rusko 0

James Topp - Poslední pochod do Ottawy30.06.22 21:46 Kanada 1

„Válku proti Putinovi Západ nemůže vyhrát. Skončí to katastrofou.“ 29.06.22 21:36 Německo 5

Vakcinolog Geert Vanden Bossche předpovídá....29.06.22 21:07 Belgie 4

Putin podepsal dekret ustanovující Den rodiny, lásky a věrnosti28.06.22 22:00 Rusko 1

Turecko se dohodlo s Finskem a Švédskem na členství v NATO28.06.22 21:27 Turecko 0

Česká republika chce stíhačky F-3528.06.22 19:58 Česká republika 2

Írán a Argentina podaly žádost o členství v BRICS28.06.22 09:33 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,74 Kč
Euro
24,74 Kč
Libra
28,74 Kč
Kanadský dolar
18,47 Kč
Australský dolar
16,29 Kč
Švýcarský frank
24,69 Kč
100 japonských jenů
17,49 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,25 Kč
100 maď. forintů
6,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
42,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 908,14 Kč
1 unce stříbra
473,99 Kč
Bitcoin
470 554,02 Kč

Poslední aktualizace: 4.7.2022 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 972