Stojí americký soudní systém v pozadí "černošských privilegií"?
14.10.2021 Komentáře Témata: Rasismus, USA, Multikulturalismus 1136 slov
Vzhledem k tomu, že soudní systém se více zajímá o práva zločinců než o práva obětí, mohou Spojené státy očekávat, že vlna zločinnosti bude pokračovat.
Nedávná střelba ve škole ve Spojených státech naznačuje, že soudní systém a americká média jsou plně připraveny odpouštět a omlouvat se za násilné činy - pokud je páchají menšiny.
6. října zastřelil 18letý Timothy Simpkins čtyři lidi na střední škole Timberview v texaském Arlingtonu po nahlášené hádce s jiným studentem. Hned následující den byl Simpkins, ve stejnou dobu, kdy byla jedna z jeho obětí v kómatu po operaci, propuštěn z vězení poté, co jeho rodina složila kauci ve výši 75 000 dolarů. To byla jen první fáze hladké cesty mladého černocha od školního střelce k propuštění na svobodu za necelých 24 hodin.
Po dlouhém pátrání v severním Texasu byl Simpkins u soudu obviněn nikoli z "pokusu o vraždu", jak by se v takovém případě dalo očekávat, ale ze tří případů "útoku se smrtící zbraní s přitěžujícími okolnostmi".
Podezřelý byl bez incidentu vzat do vazby a obviněn z několikanásobného útoku se zbraní. Většina studentů byla ze střední školy Timberview bezpečně evakuována. Děkujeme všem za pomoc. pic.twitter.com/h9Zs8Zxpze
- Arlingtonská policie, TX (@ArlingtonPD) 6. října 2021
Kromě shovívavosti soudů (Simpkinsovi hrozí až 20 let vězení, ale vzhledem ke shovívavosti, kterou americká justice projevuje vůči pachatelům podobných násilných činů, je pravděpodobné, že si Simpkins odsedí jen zlomek tohoto trestu, pokud vůbec nějaký) prezentovala mainstreamová média sympatický portrét střelce s tím, že Simpkins byl obětí "šikany" ve škole.
"Timothy Simpkins žil se svou babičkou ve čtvrti Arlingtonu, kde vynikal ve škole, toužil být inženýrem a rád jezdil po městě svým Dodge Chargerem," uvedl deník Dallas Morning News s odvoláním na příbuzné a přátele. "Ve středu se bránil tím, že vytáhl z batohu pistoli a vystřelil na údajného útočníka ve třídě arlingtonské střední školy. Kromě toho, že zasáhl patnáctiletého chlapce, který ho právě zmlátil, kulky zasáhly i dalšího studenta a učitele, který zasáhl, aby rvačku přerušil, uvedla policie."
Takže tu máme média, která podporují příběh o osmnáctiletém mladíkovi, kterého "zmlátil" patnáctiletý "útočník", jistý Zacchaeus Selby, který byl během střelby čtyřikrát zasažen a který byl hospitalizován v umělém kómatu.
Na otázku, proč ho ve škole šikanovali, rodina odpověděla, že proto, že "měl hezké věci". Jako například pistoli ráže 45, kterou Simpkins vytáhl ze školní tašky a Selbyho zastřelil? Takové "hezké věci"? Když se policie vydala do Simpkinova domu s příkazem k domovní prohlídce, našla další střelné zbraně. Média však nikdy neobjasnila, o jaký typ zbraní se jednalo a kolik jich bylo.
Po přečtení omluvného vysvětlení násilného chování střelce ze strany médií je třeba si položit otázku: "Projevovala by liberální mainstreamová média stejný omluvný tón v případě bílého studenta, který právě zastřelil ve škole čtyři lidi a jednoho z nich zanechal v kómatu"?
V dnešní době po George Floydovi a hnutí Black Lives Matter se odpověď na tuto otázku kloní spíše k "ani náhodou". Příběh Timothyho Simpkinse už vlastně zmizel ze všech stránek mainstreamových médií. Kdyby šlo o příběh bělošského teenagera, který ve škole střílel ze zbraně, aby se údajně ochránil před mnohem mladším "útočníkem", liberální média by střelci nikdy nepřiznala výhodu pochybností. Místo toho by se oháněla narativem "bělošský suprenacista, přepíšeme druhý dodatek".
Od chvíle, kdy organizace Black Lives Matter a další aktivistické organizace, které se opájejí více než miliardou dolarů od amerických korporací, zahájily po zabití George Floyda bělošským policistou 25. května 2020 kampaň "rozbij a spal", se ve Spojených státech objevil velmi znepokojivý trend.
Aktivisté, motivovaní k zuřivosti mediálním scénářem, který tvrdí, že "všichni běloši jsou rasisté" (na rozdíl od mnohem pravděpodobnějšího "policie je přepracovaná"), se těšili více než jen blanšírované podpoře obvyklých podezřelých. Těšili se - a nadále se těší - z justičního systému, který byl do značné míry "radikalizován" finančníky, jako je George Soros, který přinejmenším od roku 2016 platí volby radikálních progresivních generálních prokurátorů.
"Demokratický mega dárce George Soros vložil svůj majetek do nenápadné kampaně v roce 2016, aby podpořil jeden z hlavních cílů progresivního hnutí - přetvoření amerického soudního systému," napsal server Politico v roce 2016, kdy hnutí Black Lives Matter bylo jen zábleskem. "Miliardář a finančník v uplynulém roce nasměroval více než 3 miliony dolarů do sedmi kampaní místních okresních prokurátorů v šesti státech - částka, která převyšuje celkovou částku, kterou na prezidentskou kampaň v roce 2016 vynaložili všichni superdonoři kromě hrstky soupeřících."
Výsledek uzurpace soudů radikálními levičáky se stal bolestně zřejmým loni v létě, kdy pokrokoví soudci ve spolčení s Hollywoodem, který pomáhal platit kauce za zatčené aktivisty BLM a Antify, dohlédli na to, aby byli zločinci propuštěni zpět na ulici. To je to, čemu pokrokáři a jejich média říkají "trestní reforma".
Jednou z takových příjemkyň Sorosových peněz je Kimberly Gardnerová, státní zástupkyně města St.Louis ve státě Missouri. Zpravodajský pořad 60 minut shrnul její práci od nástupu do funkce v roce 2017: "Hned se pustila do práce. Přestala zavírat pachatele nenásilných trestných činů, upustila od nízkých drogových případů a ukončila hotovostní kauce - systém, který nejvíce postihoval černošské občany. Po necelém roce ve funkci však její naděje na vybudování důvěry v policii utrpěly porážku...".
Jak se tyto progresivní reformy osvědčily ve městě St. Louis? V podstatě stejně jako v liberálně řízených městech po celé zemi - příšerně.
V roce 2020 bylo v St. Louis zaznamenáno 262 vražd, což je nejhorší počet za posledních 50 let. V celé zemi přišlo v loňském roce o život 21 570 Američanů v důsledku vraždy, což je největší jednoroční nárůst počtu vražd od doby, kdy FBI začala před šesti desetiletími sledovat statistiky kriminality.
Tragickou skutečností je, že vzhledem k tomu, že mladé černochy k násilným činům do značné míry motivuje nefunkční soudní systém, který se více zajímá o práva zločinců než obětí, lze očekávat, že současná vlna kriminality bude ve Spojených státech pokračovat. A vzhledem k tomu, že se zdá, že americká ekonomika míří do propasti, je to zpráva, která učiní jakýkoli budoucí hospodářský pokles ještě nepěknějším a mimořádně nebezpečným. Amerika musí dát své ulice a soudy do pořádku dříve, než bude pozdě.
Is the U.S. Justice System Taking a Back Seat to ‘Black Privilege?’ vyšel 13.10.2021 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 417 Kč Zvědavec.
Poznámka editora
Nejen americký soudní systém je postižen rasismem. Dnes vyšel článek u nás na iDnes Policie Feriho stále nevyslechla. Expolitik oživil Instagram, je v Praze. Být Feri jeden z nás, bude nejen mít po podrobném výslechu, ale bude nejspíše ve vazbě na základě § 67 (b) Tř. (Obviněný je vzat do „koluzní vazby“ tehdy, kdy z jeho jednání, chování atd. je evidentní důvodná obava, že pokud zůstane na svobodě, bude působit na dosud nevyslechnuté svědky nebo spoluobviněné, anebo bude jinak mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání… ), protože to je první, co by mě napadlo, že udělá. Křivý je na to dost. A peněz má také dost. Všechno směřuje k tomu, že případ Feri bude zameten pod koberec.