Viděli jste olympijské hry? Pravděpodobně ne. Pro vaši informaci, už to není o sportu
31.7.2021 Komentáře Témata: Politická korektnost, Rasismus, Sport, Propaganda 1092 slov
Pozdě večer 17. října 1534 prošla malá skupina protestantských aktivistů pěti největšími francouzskými městy a vylepila po celém městě na hlavních náměstích protikatolické propagandistické plakáty.
Aktivistům se dokonce podařilo bezostyšně přibít jeden ze svých plakátů na dveře ložnice krále Františka I., který byl sám katolík.
(Dokonce se proslýchalo, že aktivisté podstrčili jeden svůj leták spícímu králi do kapsy.)
František zuřil. Ve své zemi byl vždy tolerantní k protestantům a umožňoval lidem svobodně se modlit... v době, kdy byla náboženská tolerance v Evropě poměrně vzácná.
Měl však pocit, že aktivisté zašli příliš daleko. Proto je nechal všechny vystopovat a upálit na hranici.
Byla to jen úvodní salva v občanské válce, která se ve Francii nakonec rozhořela a byla známá jako "náboženská válka" mezi katolíky a protestanty.
Při zpětném pohledu se jedná možná o jednu z nejnesmyslnějších a nejhloupějších občanských válek v dějinách západní civilizace.
Obě strany byly francouzské - království, které existovalo po staletí a mělo silnou národní identitu přinejmenším od poloviny 14. století.
Obě strany mluvily stejným jazykem, sdílely podobné hodnoty. Dokonce i nábožensky uctívaly stejného Boha. Obě věřily v Ježíše Krista. Obě věřily v nebe a peklo.
Jejich rozdíly byly nepatrné. Měli odlišné zvyky a rituály. Neshodli se ani v drobných detailech - například v otázce predestinace, neomylnosti papeže nebo nadřazenosti bible nad autoritou církve.
Přestože se jejich názory shodovaly prakticky z 95 %, jejich pětiprocentní neshody vedly k jedné z nejsmrtonosnějších válek v evropských dějinách.
V důsledku tohoto nesmyslného konfliktu zemřely více než 3 miliony lidí. Trvalo desítky let, než násilí ustalo a francouzská ekonomika se konečně zotavila.
O této historii jsem v posledních měsících často přemýšlel jako o historické metafoře naší doby.
Není to kvůli míře násilí; naše vlastní moderní sociální konflikty jsou přece "většinou mírové".
Nejvíce mě však na dnešní extrémní míře napětí dráždí, že podobně jako katolíci a protestanti z francouzské historie mají lidé tendenci se na většině věcí shodnout.
Například naprostá většina lidí v dnešní civilizované společnosti se pravděpodobně shodne na tom, že rasismus je hloupost a neměl by existovat. Zdá se, že právě TO by mělo být nejdůležitějším bodem a zřejmým společným základem.
Přesto jedna strana říká té druhé: "Pokud nesouhlasíš na 100 % se vším, co je v naší doktríně, pak jsi bělošský supremacista. A pak následuje šílený konflikt.
Školské rady se snaží znovu vymyslet celý vzdělávací systém a indoktrinovat děti tvrdou, woke literaturou. Rozzuřené digitální davy se hrnou na všechny nevěřící a snaží se ničit životy a ničit podniky.
A rozzuřené davy řádily v ulicích, obsazovaly vládní budovy a dokonce vyhlašovaly vlastní autonomní zóny.
To je naprosto směšné chování, když si uvědomíte, jak úzce se většina lidí shoduje v nejdůležitějších bodech této problematiky.
Přesto tento malý 5% rozdíl způsobil, že se jedna strana zcela vymkla kontrole a začala se de facto dopouštět teroristických činů - vyvolávat strach násilím, hrozbami a zastrašováním ve snaze jednostranně diktovat národní politiku.
Kompromis nepřipadá v úvahu. Diskuse je vyloučena. Skutečnost, že se většina lidí shoduje pravděpodobně na 95 % problému, je zcela irelevantní.
Jejich jedinou taktikou je konflikt. A každý woke fanatik se nechal naverbovat jako pěšák, aby vedl nepřetržitou kampaň propagandy, strachu a veřejné podívané. A to včetně celebrit, "novinářů" a sportovců.
Stačí se podívat na olympijské hry. Ne, vážně, podívejte se. Protože pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně jste se nedívali.
Televizní sledovanost olympijských her je nejnižší za poslední desetiletí... protože všichni vědí, že už nejde o sport.
Pokud dokážete překousnout extrémní šílenství japonského protokolárního covidového divadla, musíte se smířit s nekonečnou přehlídkou politických protestů.
A pokud se do té doby nepozvracíte, budete muset snášet potupné plazení a projevy ctnosti vysílacího týmu NBC.
Například jsme viděli, jak ženský gymnastický tým jedné země (lze ještě použít toto slovo?) změnil svůj soutěžní dres na těsná trička s hlubokými výstřihy v tělové barvě. Pro ně je tato nová smyslná uniforma protestem proti sexualizaci gymnastek.
Média to samozřejmě hltají a chválí tyto gymnastky za jejich statečnost a odvahu.
Vážně? To už je laťka odvahy nastavena tak nízko, že dostanete zlatou hvězdu za to, že si obléknete flitrovanou kombinézu?
Pak se objevili judisté ze dvou různých zemí (Súdánu a Alžírska), kteří se odmítli utkat s izraelským soupeřem s odkazem na aktivity izraelské vlády v Palestině.
(Ironií osudu je, že to je také stejný důvod, proč chce Ben & Jerry's přestat prodávat zmrzlinu v Izraeli. Žádná polévka pro vás!)
Tyto příklady však ani zdaleka nevystihují protesty sportovců. Samozřejmě, že během státních hymen se bude hodně klečet. To je tak běžné, že už je to téměř pasé.
Týmy NFL běžně poklekají při hymně, pokud se vůbec obtěžují vstoupit na hřiště. A i když se to snažíte ignorovat, hlasatelé zápasů informují domácí diváky v reálném čase a říkají nám, kteří hráči stojí a kteří klečí.
Ještě hůře je na tom NBA, kde sportovci na protest rovnou odmítají hrát. Zcela nesouvisející zprávou je, že sledovanost NBA je také nejnižší za poslední desetiletí.
Poslední finále NBA sledovalo v průměru méně než 10 milionů diváků, což je asi o 30 % méně, než kolik diváků sledovalo v 90. letech minulého století typickou epizodu seriálu Star Trek: Nová generace. Je to také jen zlomek toho, co finále NBA sledovalo ještě před několika lety.
Major League Baseball odmítá být vynechána z tohoto konečného poklesu sledovanosti.
Možná si vzpomenete, že nedávný zápas hvězd MLB se měl odehrát v Atlantě na začátku tohoto měsíce.
Liga se však rozhodla přesunout zápas hvězd do Denveru na protest proti volebnímu zákonu přijatému státem Georgia, který byl skupinou lidí, kteří se neobtěžovali přečíst si text zákona, nazván "Jim Crow 2.0".
Kdyby se někdo obtěžoval si zákon přečíst, zjistil by, že výrazně rozšiřuje volební právo a výrazně usnadňuje lidem hlasování.
Ale na tom nezáleží. Jakékoli změny volebního zákona v roce 2021 jsou "Jim Crow" a "neamerické". Baseball tedy naskočil do vlaku ignorance a uspořádal svůj woke protest.
Není překvapením, že sledovanost zápasu hvězd klesla na rekordně nízkou úroveň. A to je dobrá zpráva.
Tato neutěšená hodnocení jsou důkazem toho, že ultrahluční aktivisté tvoří jen nepatrnou menšinu populace.
Špatnou zprávou však je, že se jim podařilo ovládnout významné instituce, jako je školství, média, technologie a velké korporace.
A odmítají vidět, že většina lidí jsou dobří, slušní a vyrovnaní lidé, kteří se shodují na nejdůležitějších bodech problému, tj. že rasismus je hloupost a neměl by existovat.
Ale 95% shoda jim nestačí. Proto odmítají kompromis.
Stejně jako náboženské války ve francouzské historii může neschopnost kompromisu způsobit, že tento směšný sociální konflikt bude trvat roky, ne-li desetiletí.
Have you seen the Olympics? Probably not. FYI, it’s not about sports anymore vyšel 27.7.2021 na thedailybell.com. Překlad v ceně 451 Kč Zvědavec.