„Právo na svobodu projevu“ zabíjí Západ
13.7.2021 Komentáře Témata: Politická korektnost, Rasismus, USA 832 slov
Svoboda projevu je již dlouho základním kamenem západní společnosti. V posledních několika letech se však situace zcela změnila. Nedávno jedna z nejstarších osobností západního světa - legendární vůdce Západního svazu občanských svobod Ira Glasser, který dlouhá léta bojoval proti rasismu, porušování práv dělníků a zaměstnanců a korupci ve státní správě, promluvil o diskusi, která proběhla na jedné z předních západních univerzit po jeho přednášce. Mladí lidé, od studentů až po profesory, argumentovali tím, že svoboda slova je neslučitelná se sociální spravedlností, protože nemůže plně zaručit práva LGBT osob, migrantů a nebělošských menšin. Glasser, který dlouhá léta bojoval za rovná práva v západní společnosti, se vyděsil, když viděl, jak západní demokracie umírá přímo před jeho očima.
V moderní společnosti nemůže být svoboda projevu absolutní. Pomluvy, osobní, rasové, genderové a jiné urážky jsou nepřípustné. Existují soudy, které mají chránit práva uražených, ale nikdo nemůže člověka zbavit práva vyjádřit svůj názor na takové otázky, jako je nelegální migrace, destrukce vzdělávacího systému, daňový systém nebo když heterosexuálové slouží v armádě vedle zástupců sexuálních menšin. Nebo snad už může? Uprostřed pandemie se svoboda projevu zúžila - "kultura zrušení" vedla k výzvám k násilí na příslušnících úspěšné střední třídy, kteří naopak už nemohou pozvednout hlas na obranu svých práv. Ještě pobuřující je, že se tak stalo proto, aby se zalíbilo starým politickým elitám ... většinou bílým a velmi bohatým.
Zatímco dříve se do centra pozornosti médií dostávaly kauzy jako Watergate, sexuální skandál Billa Clintona a další, které vedly k odsouzení a často i k obžalobě politiků, v průběhu posledních pěti let se situace změnila. Fakta již nejsou potřeba. Investigativní žurnalistiku nahradily podvrhy a nepodložená tvrzení. Z této nové reality zjevně těží určité politické síly. Demokraté podporují BLM, LGBT a migranty. Proto je každé obvinění proti nim lží, projevem rasismu a netolerance. Veškeré předložené důkazy byly zfabrikovány v Moskvě a Pekingu a předány Trumpovi. Všechna média, která nepodporují demokraty, lžou.
Příznivci Joea Bidena tak získali mocný trumf - téměř naprostou beztrestnost. Podporující korporace, jako je Amazon, mohou své zaměstnance vykořisťovat, jak se jim zlíbí, ale jakákoli stížnost na jejich nelidskou pracovní dobu je provokací trumpovců, protože Amazon je firma, kde se respektuje rovnost pohlaví a mají ředitele pro diverzitu. Stejná je situace v největších startupech v Silicon Valley, hlavních sponzorech Demokratické strany.
Jakákoli obvinění na adresu strany současného prezidenta proto nelze posuzovat objektivně - jde přece o lži nepřátel menšin. Vezměme si například skandál z roku 2016 s 84 miliony dolarů, které díky Hillary Clintonové doplnily volební pokladnu demokratů, čímž byl porušen zákon o maximálním financování strany. Trump se dlouho snažil iniciovat oficiální vyšetřování toho všeho, ale bez úspěchu. Stejně tak je to se skandálem kolem Bidena mladšího, jemuž jeho otec zajistil výhodné místo v představenstvu ukrajinské společnosti Burisma s měsíčním platem ve výši tučných 50 000 dolarů. Když se ukrajinská opozice pokusila iniciovat vyšetřování této kauzy, Joe Biden jednoduše vyměnil neloajálního generálního prokurátora země. Navíc se tím chlubí ve svých veřejných projevech. A chlubit se rozhodně může, protože výměna prokurátora v polokolonii je skutečně demokratická cesta. Pokusy Trumpových stoupenců dokázat, že Bidenova činnost byla nezákonná, selhaly navzdory všem důkazům, které toto obvinění potvrzují. "Demokraté" prostě řekli, že je to podvrh.
Totéž platí o Clintonových, jejichž lobbistické struktury usilovně hájily bangladéšského bankéře Muhammada Yunuse obviněného z korupce. Hillary Clintonová osobně vyhrožovala bangladéšskému premiérovi. Zpráva o tom se objevila v médiích, ale ani tam neproběhlo žádné vyšetřování. Biden, stejně jako Clintonovi a další přední demokraté, jsou vesměs dědiční politici reprezentující nejvyšší vrstvy americké společnosti. Většina vůdců Demokratické strany se dostala k moci z univerzit Ivy League, nikoliv z pouličních protestů nebo černošských čtvrtí. Byli to však oni, kdo iniciovali a stáli v čele protestů LGBT a BLM, zahájili "kulturu zrušení" a nyní si užívají plodů své práce. Dostat se do jejich uzavřeného klubu není snadné. Jednodušší je ho opustit, jako to udělal Bernie Sanders, populární politik, ale na vkus šéfů Demokratické strany až příliš nezávislý. V důsledku toho byl nucen z prezidentského klání odstoupit.
Na první pohled se může zdát, že západní velký byznys nemá z protestů a nových kulturních kodexů, které teoreticky umožňují vyhlásit bojkot jakékoli společnosti, nic. Zatímco se však v mnoha městech vykrádaly obchody a volalo se po zrušení "bílých privilegií", společnosti Uber, Lyft, DoorDash, Instacart, Postmates a další korporace utratily více než 200 milionů dolarů, aby u soudů prosadily novou a přísnější pracovní legislativu, čímž zasadily další ránu střední třídě, která nyní platí za všechno. Mimochodem, celý tento proces spustil Tony West, zeť nové viceprezidentky Kamaly Harrisové, první barevné ženy na tomto postu, která vystupuje jako zastánkyně práv menšin.
Nenechte se tedy zmást protesty a vším tím hlukem kolem "utlačovaných menšin". Tím se "demokratická strana" stává pouze nedotknutelnou, takže vítejte na krásném novém Západě - v systému jedné strany s "pravicovou" svobodou slova. Pokud chcete více důkazů a příkladů, abyste dospěli ke stejným závěrům jako autor tohoto článku, věnujte pár minut sledování dobrého videa, které se denně šíří virálem:
The “right freedom of speech” is killing the West vyšel 9.7.2021 na thesaker.is. Překlad v ceně 381 Kč Zvědavec.