Německá televize zveřejnila lži, použité k vykonstruování případu proti Assangeovi
23.3.2020 Komentáře Témata: Policejní stát, Média, manipulace, lží, Lidská práva 691 slov
Jedna velká německá televizní stanice vysílala rozhovor se zpravodajem OSN pro mučení, z něhož vyplývá, že švédský případ „znásilnění“ proti Julianu Assangeovi byl vymyšlen.
Pravda vyšla najevo. Takže ti, kteří nechápali, jak je možné, že tento vydavatel skončil v Londýně ve vězení s maximální ostrahou a s jednosměrným extradičním lístkem k soudu v USA, kde má prožít zbytek života za mřížemi, již mají jasno.
Jeden z předních německých televizních kanálů (ZDF) odvysílal v hlavním vysílacím čase ve středu večer dvě zprávy o tom, že úřední činitelé ve Švédsku byli konfrontováni s tím, že „vytvořili“ příběh o Assangeovi a jeho násilnictví.
Až do minulého večera neměla většina Němců, stejně jako dalších konzumentů „hlavních médií“ v Evropě, ani ponětí o podvodu, jenž způsobil, že Assange byl chycen do pavučiny, kterou téměř jistě naplánovaly USA, a utkali komplicové ve vazalských státech, jako je Švédsko, Británie a nakonec i Ekvádor.
Stanice ZDF protrhla tuto síť rozhovorem se zvláštním zpravodajem OSN Nilsem Melzerem, který vyšetřuje případy možného porušování lidských práv. Jedna část byla odvysílána (v němčině) v rámci pořadu „Heute Sendung“ (na stopáži od 13:00 do 15:30), druhá zpráva byla odvysílána v pořadu ZDF „Heute Journal“ (na stopáži od 25:49 do 30:19).
Součástí obou příspěvků ZDF je rozhovor s Melzerem, který byl minimálně přerušován nebo komentován, takže jeho závěry o tom, jak byla údajná obvinění proti Assangeovi „vytvořena“ a zmanipulována, jen aby ho udrželi v zajetí, mluví samy za sebe.
Zejména hanebné obvinění, které vedlo mnoho lidí, zpočátku i Melzera, k přesvědčení, že Assange je sexuální násilník - vyzkoušená a otestovaná očerňující technika v rámci tajné akce - bylo obzvláště efektivní. Švédové ho nikdy formálně neobvinili ze znásilnění - ani za žádný jiný trestný čin v této souvislosti. Televizní stanice ZDF zveřejnila některé dokumenty, na jejichž základě Melzer zjistil, že sexuální obvinění bylo „vykonstruované“, stejně tak jako „důkazy“ o zbraních hromadného ničení před napadením Iráku.
Melzer již dříve připustil, že byl natolik uveden v omyl tím, jak Assangeho vykreslila média, takže se zpočátku nechtěl Assangeovým případem ani zabývat.
Dále je uveden editorial, který Melzer napsal vloni u příležitosti Mezinárodního dne na podporu obětí mučení 26. června. Žádná hlavní média je nevytiskla ani nezveřejnila. Web Medium.com zveřejnil tento text pod názvem „Odhalení informací o týrání Juliana Assangeho“.
Výňatky:
„Ale jistě, obhajoval jsem se, Assange musí být sobecký narcista, který jezdí na skateboardu na ekvádorském velvyslanectví a rozmazává výkaly po stěnách. Nuže, ale personál velvyslanectví mi sdělil pouze to, že nevyhnutelné nepohodlí, související s jeho ubytováním v jejich kancelářích, bylo řešeno se vzájemnou úctou a ohleduplností.
To se změnilo hned po zvolení prezidenta Morena, když jim bylo náhle nařízeno, aby našli nějakou špínu na Assangeho, a pokud ne, tak je brzy vyhodí. Prezident to dokonce vzal na sebe a celému světu sdělil pomluvy, a osobně odebral Assangemu azyl a občanství bez řádného právního procesu.
Nakonec i mě konečně začalo svítat, že jsem byl zaslepen propagandou, a že Assange byl systematicky očerňován, aby odvrátili pozornost od trestných činů, které zveřejnil.“
Tento editorial ukončil Melzer vážným varováním:
„... Nejde jen o ochranu Assangeho, ale o zabránění precedentu, který by pravděpodobně zpečetil osud západní demokracie. Jakmile se sdělování pravdy stane zločinem, zatímco mocní vyváznou beztrestně, bude příliš pozdě na nápravu tohoto kurzu. Vzdáme se svého hlasu ve prospěch cenzury a náš osud odevzdáme do rukou bezuzdné tyranie.“
Melzerova neúnavná snaha zveřejnit, čím si Assange prochází, včetně „psychologického mučení“, se ještě před odvysíláním příspěvků stanicí ZDF setkala alespoň se skromným úspěchem. V připojeném článku je zřejmě nejlepší rozhovor s Melzerem o Assangeovi.
Stále více se projevuje odpor vůči vydání Assangeho do USA. K další příznivé události ve prospěch Assangeho došlo minulý týden, kdy Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) vyzvalo k okamžitému propuštění Assangeho, čímž tyto evropské instituce ukončily roky svého mlčení.
Nicméně zbývá ještě těžký boj přimět Brity, aby si připomněli, jak před 800 lety šlechtici projevili nesmírnou odvahu a vymohli si Magnu chartu (Velkou listinu práv a svobod) na králi Janovi.