Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11?
19.10.2018 Komentáře Témata: 11. září, CIA, Saúdská Arábie 1364 slov
Hrůzný případ zmizelého novináře Džamála Chášakdžího vyvolává otázku: Obávali se saúdskoarabští vládci, že odhalí velmi negativní informace o jejich tajném jednání? Konkrétně třeba o možném zapojení do teroristických útoků, k nimž došlo 11. září 2001 v New Yorku?
Ještě zajímavější jsou zprávy z amerických médií, které se nyní objevují, že americká zpravodajská služba vyčmuchala, a byla si vědoma toho, že saúdskoarabští představitelé mají v plánu zadržet Džamála Chášakdžího. Věděli to ještě předtím, než novinář zmizel v budově saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu minulý týden. Pokud Američané věděli, že jeho život je v nebezpečí, proč ho nevarovali, aby mohl uniknout smrti?
Džamál Chášakdží (59) se stal škodnou - z pohledu saúdskoarabské elity. Bývalý šéfredaktor v saúdskoarabských státních sdělovacích prostředcích a poradce královského dvora byl bezprostředně spojený a informovaný o záležitostech saúdskoarabské královské rodiny. Jak záhadně uvedl jeden novinář: „Věděl, kde jsou pohřbena všechna těla.“
Minulý rok Chášakdží dobrovolně přijal své vlastní vyhnanství, usídlil se v USA, kde začal psát sloupky pro deník Washington Post.
Články od Chášakdžího začaly být stále kritičtější vůči dědici saúdského trůnu, korunnímu princi Mohammedu bin Salmánovi. Třiatřicetiletý korunní princ, známý jako MbS, je de facto vládce na ropu bohatého království - namísto jeho stárnoucího otce, krále Salmána.
Zatímco západní média a několik lídrů, jako jsou prezidenti Trump a Macron, uznávali Mohammeda bin Salmána (MbS) jako „reformátora“, Chášakdží překazil snahy, které vyvíjely styky s veřejností v Saúdské Arábii, neboť kritizoval válku v Jemenu, blokádu proti Kataru a tvrdé zákroky proti saúdskoarabským kritikům doma v Arábii.
Důvod, proč se členové saúdskoarabské královské rodiny cítili více znepokojení, spočíval v tom, co Džamál Chášakdží věděl o jejich temných a špinavých záležitostech. A nejen Saúdové, ale také aktéři amerického „deep state“.
Chášakdží předtím působil jako mediální poradce prince Turki al Faisala, který je velmi význačnou osobou v saúdskoarabských zpravodajských službách, a má systematické vztahy s americkými a britskými protějšky. Faisal, otec prince Turkiho, byl králem Saúdské Arábie, dokud na něj v roce 1975 nespáchal atentát jeho rodinný rival. Faisal byl nevlastní bratr současného krále Salmána, takže princ Turki je bratrancem korunního prince - ačkoli ve svých 73 letech je dvakrát tak starší, než je princ.
Po téměř 23 let, v letech 1977 - 2001, byl princ Turki ředitelem Mukhabarátu, saúdského státního zpravodajského aparátu. Napomáhal saúdské, americké a britské organizaci bojovníků - mudžahedínů v Afghánistánu, bojujících proti sovětským silám. Tito bojovníci v Afghánistánu se později seskupili do teroristické sítě al-Kájda, která dělala za USA špinavou práci v různých proxy válkách - na celém Středním východě, v severní Africe a ve Střední Asii, včetně Kavkazu, který se nachází podél ruských hranic.
Deset dní před teroristickými útoky 9/11 v New Yorku, při nichž zemřelo asi 3 000 Američanů, princ Turki odstoupil z funkce šéfa saúdskoarabské zpravodajské služby. Byl to nečekaný odchod, ještě hezkou řádku let před ukončením jeho funkčního období.
V amerických sdělovacích prostředcích se předtím objevily spekulace, že tento saúdskoarabský představitel již v předstihu věděl, že se něco velkého chystá 11. září. Přinejmenším 15 z 19 Arabů, kteří údajně v ten den unesli tři letadla, byli občany Saúdské Arábie.
Princ Turki byl následně uváděn v rámci soudního řízení v roce 2002 ze strany rodin obětí 9/11. Existuje jistý náznak, že byl vědomě zapojen do organizování teroristického spiknutí. Pozdější veřejné komentáře naznačovaly, že se princ Turki zděsil tohoto zvěrstva. Ale vyvstává otázka: Věděl o blížícím se incidentu a skutečně varoval americké zpravodajské služby, které však tehdy nepodnikly patřičná opatření, aby útoku zabránily?
Džamál Chášakdží dlouho pracoval jako důvěryhodný mediální poradce prince Turkiho, než princ rezignoval z veřejné funkce v roce 2007. Po 11. září byl Turki saúdskoarabským velvyslancem v USA i Británii.
Nabízí se úvaha, že Džamál Chášakdží, který během řady let úzce spolupracoval s princem Turkim, pravděpodobně nashromáždil velmi citlivé informace o tom, co se skutečně stalo 11. září. Byli arabští únosci pouhé figurky, které použila americká CIA, aby napomohli této události - kterou od té doby američtí vojenští plánovači využívají k vedení globálních „válek proti terorismu“, jako krytí pro ilegální války v zámoří? Existuje obrovské množství důkazů, že útoky z 11. září byly skutečně akcí, spáchanou pod „falešnou vlajkou“, kterou zorganizoval americký deep state jako záminku pro své imperialistické běsnění.
Zřejmý únos a vražda Džamála Chášakdžího, ke které došlo minulý týden, vypadá jako neuvěřitelně zoufalý krok, který saúdskoarabští vládci učinili. Na základě tureckých zdrojů se vynořuje více důkazů o tom, že novinář byl skutečně vlákán na konzulát v Istanbulu, kde ho zabilo 15členné komando. Ze zpráv vyplývá, že údajná vražda byla nařízena na nejvyšší úrovni saúdskoarabského královského dvora, což naznačuje korunního prince MbS.
Proč by saúdskoarabští vládci nařídili tak ohavný čin, který by nevyhnutelně vedl k okamžitým politickým problémům, jakých jsme právě svědky (důsledky ze strany vlád a celosvětový zájem médií o tento případ)?
Během loňského roku žádala saúdskoarabská královská rodina Chášakdžího, aby se vrátil do Rijádu a obnovil své služby jako mediální poradce královského dvora. Odmítl, protože se obával, že je v tom něco zlověstnějšího. Když se Chášakdží objevil v Istanbulu, kde na saúdskoarabském konzulátu žádal 28. září o dokumenty o svém rozvodu, královská rodina se zřejmě rozhodla, že ho polapí. Řekli mu, aby se vrátil na konzulát 2. října. V tentýž den přiletěla do Rijádu 15členná skupina ve dvou soukromých tryskáčích Gulfstream s posláním ho zabít.
Oficiální prohlášení Saúdské Arábie zní důvěryhodně. Uvádí se v něm, že Džamál Chášakdží opustil budovu konzulátu zadní dveřmi, a to bez újmy na zdraví. Přesto však nechtějí poskytnout záběry z kamerového systému jako důkaz. Turci tvrdí, že jejich vlastní kamerový systém, který monitoruje čelní i zadní část budovy konzulátu, ukazuje, že Chášakdží neopustil tyto prostory. Turci s jistotou tvrdí, že novinář byl zavražděn uvnitř budovy, jeho ostatky byly rozsekány a odstraněny v diplomatických vozech. Dva soukromé tryskáče, které odletěly v tentýž den z Istanbulu s 15 Saúdy na palubě, se vrátily do Rijádu přes Káhiru a Dubaj.
Saúdové museli být silně znepokojeni kritickými komentáři Chášakdžího, které publikoval deník Washington Post, že vykonali tak bezohledný čin. Zdá se, že sloupky přinášely stále více kritičtějších náhledů na režim korunního prince MbS.
Washington Post tento týden oznámil, že zdroje amerických zpravodajských služeb zachytily z telekomunikací, že Saúdové plánují unést Džamála Chášakdžího. To nepřímo znamená, že saúdskoarabská královská rodina je v podezření z úmyslné vraždy.
Toto odhalení by také mohlo mimoděk poukazovat i na účast amerických zpravodajských služeb. Pokud zpravodajské služby věděly o podlém záměru vůči osobě Džamála Chášakdžího, proč ho agenti USA nevarovali před cestou na saúdskoarabský konzulát v Istanbulu? Určitě by mohl získat tytéž osobní dokumenty na saúdskoarabském velvyslanectví ve Washingtonu D.C., v zemi, kde žil, a kde byl více v bezpečí.
Džamál Chášakdží zřejmě znal příliš mnoho temných tajemství o tajných dohodách mezi zpravodajskými službami USA a Saúdské Arábie, která se v prvé řadě týkala teroristických útoků z 11. září. A kvůli jeho větší výřečnosti coby kritického novináře v prominentním americkém sdělovacím prostředku zřejmě nastal čas ho umlčet. Saúdové jako zabijáci, americká CIA jako ti, kteří tomu napomohli.
Did Saudis, CIA Fear Khashoggi 9/11 Bombshell? vyšel 14. října 2018 na ICH. Překlad v ceně 458 Kč Zvědavec.
Poznámka editora
Postupně vyplývají drastičtější a drastičtější popisy toho, co Saúdové s chudákem Chášakdžím prováděli. Uřezali mu prý prsty, tělo rozřezali motorovou pilou a rozpustili v kyselině. Překvapuje mě, že se tyto informace tak rychle dostaly ven, Turecko dokonce uveřejnilo sedmiminutovou nahrávku z mučení Chášakdžího. Jak se k tomu dostali?
Také začínají mizet samotní vrazi. Z SA prý přijel původně patnáctičlenný tým mučitelů. Jeden z nich, Albostani, měl prý podivnou dopravní nehodu, při které zemřel.
A teď hádejte, co na to Západ. A Amerika, která vždy první mektá o lidských právech. Inu, v podstatě moc nemektá. Nemektá už tři roky, co SA bombarduje chudičký Jemen. Sice se Trump jako zlobí a vraští obočí, ale jinak je poměrně ticho. Žádné sankce, žádné rušení obchodů, nic. Přesně podle známého "je to zkurvysyn. Ale náš." Pochopitelně. Saúdové svými prodeji nafty za dolar udržují při životě status dolaru jako rezervní měny a umožňují tak USA parazitovat na zbytku světa. Navíc nakupují hojně zbraně v USA, což udržuje americkou ekonomiku před krachem. Jinak se tam totiž už nic nevyrábí.
Z toho dvojího metru Západu je jednomu na blití.