Tajná dohoda a zločinnost Velké Británie
16.7.2018 Komentáře Témata: Velká Británie 910 slov
„Tajná dohoda neprobíhá mezi Trumpem a Rusy, ale mezi zpravodajskými agenturami, médii a americkými politiky, kteří vedou skrytou agendu.“
Většina lidí se domnívá, že Donald Trump vděčí aktivitám Rusů za své prezidentství, protože jim to bylo v posledních dvou letech opakovaně sdělováno. Během prezidentské kampaně v roce 2016 skutečně došlo k tajné dohodě, na níž se však nepodílel Trump. Byla to Hillary Clintonová a Demokratický národní výbor, jednající v souladu se zpravodajskými službami ve Spojených státech a ve Spojeném království. Britská vláda nepřestává vytvářet incidenty pod falešnou vlajkou, nutí mezinárodní agentury k tomu, aby se podrobily, a snaží se nastolit změnu režimu v Sýrii. Jelikož se jim nepodařilo porazit ve volbách Trumpa, pokračovali v kampani, aby zakryli stopy, vyhnuli se obvinění za nezdar Hillary Clintonové a udržují status quo v oblasti zahraniční politiky.
Advokátní kancelář, která pracuje pro Demokratický národní výbor, zaplatila za opoziční výzkum, který provedl bývalý agent MI6 Christopher Steele. Steele vytvořil spis, v němž se tvrdí, že Trump byl kompromitován ruskou vládou, a předal jej FBI, CIA, vlivným novinářům a politikům, jako je např. senátor John McCain. Prostřednictvím spisu bylo v rámci zákona FISA získáno soudní povolení k dozoru proti Carteru Pageovi, který byl Trumpovým poradcem, avšak spojitost s Demokratickým národním výborem nebyla soudci oznámena.
„Hillary Clintonová a Demokratický národní výbor jednali v souladu se zpravodajskými službami ve Spojených státech a ve Spojeném království.“
Steele není jediným britským špiónem, který vystupuje v tomto příběhu. Muž jménem Richard Dearlove, bývalý šéf MI6, je obchodním partnerem Stefana Halpera, agentem CIA, který také špehoval Donalda Trumpa. Halper udržoval kontakt s Pagem a Georgem Papadopoulosem - tito dva muži nyní čelí obžalobě ze strany Roberta Muellera, který vede zvláštní vyšetřování. Méně publicity pro Trumpův tým se nezdálo vhodné ostříleným profesionálům, jimž poskytuje ochranu New York Times. Deník Times nazval Halpera „informátorem FBI“, a tvrdil, že je to něco jiného, než být špiónem.
Zatímco je Rusko očerňováno na každém kroku, britská vláda veřejně provádí velmi pochybné aktivity, které mohou mít dopad na obě země. V celém případu bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala má jednoznačně prsty britská vláda. Neexistuje žádný důvod k tomu, aby Rusko otrávilo bývalého špióna, který byl před osmi lety vyměněn. Jediným logickým závěrem je, že tento čin byl proveden s cílem způsobit nesnáze Vladimíru Putinovi a vytvořit možnou záminku k válce. Brzy po kauze Skripal následovalo pochybné oznámení o dalším útoku chemickými zbraněmi v Sýrii, což vyústilo v krátký útok na tuto zemi, který podnikly Spojené státy, Británie a Francie.
„’Otrava‘ agenta Skripala byl vykonána s cílem způsobit nesnáze Vladimíru Putinovi a vytvořit možnou záminku k válce.“
Jsou to právě Britové, kdo používá lži a podvody za účelem ovlivnit veřejné mínění kvůli široké podpoře války v Sýrii. Tři měsíce po kauze Skripal byla napadena další dvojice Britů. Údajně byli otráveni Novičokem, chemickou zbraní, která byla původně vyráběna v Rusku, ale kterou lze nyní vyrobit kdekoliv. Jedna z obětí zemřela a tvrzení o zapojení Ruska se tak nyní stává mnohem nebezpečnější.
K této druhé otravě došlo ani ne před týdnem - poté, co Spojené království přinutilo Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby převzala roli soudce a porotce. To znamená, že organizace OPCW nebude pouze rozhodovat o tom, zda byly použity chemické zbraně, ale také bude mít za úkol přisuzovat vinu. Ministr zahraničí Boris Johnson hrdě oznámil: „Spojené království usilovalo diplomatickou cestou o to, aby zajistilo toto jednání.“
Tajná dohoda neprobíhá mezi Trumpem a Rusy, ale mezi zpravodajskými agenturami, médii a americkými politiky, kteří vedou skrytou agendu. Zatímco veřejnost je neustále krmena pohádkami o tom, že tisk v Rusku je nesvobodný, je to právě britský tisk, který je cenzurován vládou. Bylo vydáno Poradní oznámení o ochraně a bezpečnosti médií (Oznámení D), které zabraňuje detailně informovat o případu Skripal. Většina Američanů vůbec nemá tušení, že by britská vláda mohla bránit médiím v tom, aby podávala zprávy o jakémkoli subjektu nebo osobě, kterou si vybere. Chráněnou osobou může být nyní i muž jménem Pablo Miller.
„Zatímco veřejnost je neustále krmena pohádkami o tom, že tisk v Rusku je nesvobodný, je to právě britský tisk, který je cenzurován vládou.“
Miller byl ve Skripalově týmu MI6, a byl také zaměstnán ve firmě Christophera Steela, nazvané Orbis. Miller a Steele možná zapojili Skripala do vytváření spisu proti Trumpovi. Zatímco Američanům jsou neustále předkládány dezinformace, kvůli nimž Rusko vypadá jako cizí vetřelec, který se vměšuje do záležitostí USA, ve skutečnosti je to britský „deep state“, který je dobře propojen s americkými médii a politiky.
Šiřitelé aféry Russiagate neustále tvrdí „spojte si všechny body“. Pokud si máme spojit nějaké body, tak vedou od Demokratického národního výboru k bývalým špiónům MI6, agentům CIA, ruským dvojitým agentům, americkým zpravodajským službám, a k údajným chemickým útokům - za účelem ospravedlnit válku nebo zabránit blížícímu se summitu Trumpa a Putina. Vše je využíváno na podporu protiruské propagandy, která je nyní povinná, a která je na obou stranách Atlantiku velmi rozsáhlá.
Protiruská nálada je podněcována celé dva roky, a to s odbornou přesností. Jakékoli odporující zprávy byly zamlženy se stejnou přesností. Poctivá a otevřená diskuse je nyní téměř nemožná, a pravděpodobnost, že veřejnost podpoří cokoliv, včetně skutečné války mezi jadernými mocnostmi, se zvýšila. Svět je nyní nebezpečnějším místem, ale nikoli kvůli Rusku. Jako vždy jsou příčinou nepokojů Spojené státy a jejich spojenci. Tentokrát možná vytvořily tak velké nebezpečí, které nebudou moci zvládnout.
British Collusion and Criminality vyšel 11. července 2018 na ICH. Překlad v ceně 366 Kč Zvědavec.