Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů
9.10.2013 Komentáře Témata: Současné události, USA 797 slov
Poslední události kolem Sýrie vynesly na povrch to, jak USA prosazují ideály demokracie ve světě. Existuje dosti dlouhý seznam zemí, které se staly obětí americké demokracie. Například Afghánistán se stal heroinovou velmocí právě díky americké moci, zatímco Libye byla přeměněna na ožebračenou zemi s velkým bohatstvím.
Realita života v „demokratické“ Libyi
Američané jsou tak zamilovaní do své demokracie a plní nenávisti k diktátorům (jako Kaddáfí), že je pro ně vždy potěšením bombardovat a okupovat jakoukoliv zemi, kde se dá na něčem vydělat. Co bude výsledkem „demokratického procesu“ v Libyi? V Libyi bylo nasazeno až 12,000 amerických vojáků, přemístěných tam z vojenské základny na Maltě. Bylo jim nařízeno obsadit a zajistit produktovody, rafinerie a zařízení na zpracování ropy, řekl Peter Beynchli, britský vojenský expert.
Švýcarsko a Itálie poslaly své vojáky do Libye také. Takže zde to máme, skutečnou americkou demokracii – ropu, prachy…
Nejde o žádné nastolování demokracie, ale o okupaci Libye armádami cizích zemí, s cílem ovládnout přírodní zdroje této země. USA vytvořená loutková vláda v Libyi produkci ropy nemůže kontrolovat nezávisle. A přesně to Američané chtěli. Pokud USA dostanou produkci ropy pod kontrolu své armády, bude tato ropa dodávána za nízké ceny – přibližně za 25 dolarů za barel.
Libyjci budou očividně v budoucnu na diktátora Kaddáfího vzpomínat se slzou v oku. Za jeho vlády se Libye těšila nejvyšší životní úrovni mezi všemi africkými zeměmi. Američané sledují již jen jeden cíl – pumpovat libyjskou ropu téměř zadarmo. Samozřejmě, že poskytnou Libyjcům humanitární pomoc (za jejich vlastní peníze). Tímto způsobem americká demokracie nestoudně a bezostyšně okrádá Libyjce. Pro Spojené státy a NATO to vše dopadlo velmi dobře. Zajistily si velmi levnou ropu tak, že Libyjcům nabulíkovali nějaké nesmysly o demokratických hodnotách.
Libyjci se nyní mají těšit z demokracie, kterou tak strašně potřebují a která jim byla darována „hodnými hochy“ z Ameriky. K žádným pozitivním změnám v zemi nedošlo. Avšak chudobou zmítaná Libye nyní může být nazývána „svobodnou a demokratickou zemí“. Podle aktualizované zprávy OSN se špatné zacházení a mučení staly v libyjských věznicích normou. Po konfliktu před dvěma lety bylo uvězněno asi 8,000 lidí. Většina z nich byla zatčena bez jakýchkoliv odpovídajících právních procedur.
Americká demokracie v Afghánistánu
Řekněme si nyní něco o Afghánistánu. Záminkou pro okupaci této země byl tak zvaný teroristický útok v září 2001. Ale dnes všichni chápou, že v útoku na dvojčata žádná afghánská stopa neexistuje. Pro invazi USA do Afghánistánu existují dva hlavní důvody. Tyto dva důvody se vzájemně doplňují.
Zaprvé, USA potřebovaly okupovat Afghánistán proto, aby ovládly region a dále destabilizovaly situaci ve střední Asii. Zadruhé, pro Američany je velmi dobré mít „banánovou republiku“, která se zabývá produkcí drog, protože všechno to svinstvo končí v Rusku. Navíc je to velmi lukrativní kšeft, který může být zakrýván.
Takže okupace byla provedena pod záminkou nastolení demokracie v Afghánistánu, likvidace teroristů a ekonomického rozvoje země. Je dosti zajímavé, že během okupace proběhly v Afghánistánu významné změny. GDP země vzrostlo o 66%, což je vynikající úspěch podle všech měřítek. Toto číslo by mohlo být považováno za ekonomický zázrak, jenže…
Tento neskutečný nárůst GDP je založen výlučně na příjmech z jednoho artiklu – z vysokých sklizní opia v Afghánistánu. Od začátku amerických protiteroristických operací v Afghánistánu vzrostlo množství produkovaných drog 2,5 násobně. Nyní dodává Afghánistán 93% opia, které je používáno na celém světě k výrobě heroinu.
Afghánistán, podle odhadů OSN, nyní pěstuje více opia, než svět spotřebovává, řekl ředitel Úřadu OSN pro kontrolu drog Antonio Maria Costa. Za americké okupace Afghánistánu tato země již neprodává surové opium. Byly zde postaveny výkonné chemické továrny, které umožňují Afghánistánu vyvážet místo opia hotový heroin. Pašerácké trasy odpovídají zemím, kde jsou rozmístěny americké jednotky – Irák, Kosovo, Německo, Španělsko, Kyrgyzstán atd.
Demokracie v krvi
Obecně jsou Spojené státy ohromující zemí. Vláda, výkonná a legislativní složka, Republikánská a Demokratická strana – ti všichni mluví o demokracii, svobodě a lidských právech. Nicméně v celé své historii vyhlazovali Američané jiné národy a dobývali země, které nesouhlasily s jejich „kovbojskou“ mentalitou. Jak řekl již v r. 1846 senátor Hart Benton, Amerika je odsouzena k expanzi a dobývání.
Dnes Spojené státy likvidují celé země, vraždí jejich vůdce a skrývají to za hesla o demokracii nebo lidských právech. Američané se rozhodli, že jsou bohem vyvolení, že jsou vyjímeční. Ale bez ohledu na to, kam tito lidé přišli, rozsévali tam devastaci, bolest a slzy. Kdysi vyhladili miliony indiánů v Americe.
Kolik lidských životů zničili ve Vietnamu, Koreji, Afghánistánu, Iráku, Egyptě, Libyi, Sýrii? Demokracie nemůže být založena na agresi – ve skutečnosti to není žádná demokracie, ale terorismus, převlečený do „nóbl hadrů“.
USA´s cowboy democracy is terrorism dressed in noble clothes vyšel 7. října na Pravda.ru. Překlad Zvědavec.