Pentagon se připravuje na „rozsáhlý ekonomický kolaps“
31.8.2013 Komentáře Témata: Policejní stát, USA 685 slov
Dokumenty z vysokých vládních míst naznačují, že se Pentagon s maximálním nasazením připravuje na „rozsáhlý ekonomický propad“ a masivní vzpouru americké veřejnosti – což je přesně to, za co jsme kritizováni.
Lze pozorovat, jak Pentagon a orgány jako ministerstvo obrany byly uvedeny do plné připravenosti na stav nouze, podle jejich vlastních slov na „kataklyzmatické“ události, které mají nakonec zažehnout nepokoje – následek chaosu a ekonomického kolapsu. A oni to ani neskrývají. To je také jeden z důvodů, proč jsme svědky tak rozsáhlého šmírování aktivistů všeho druhu, alternativních zpravodajských stránek a osob, a prakticky každého, kdo se připravuje.
Americká vláda se věnuje shromažďování těchto informací v obrovské databázi, aby se „připravila“ na nadcházející kolaps předpovídaný ve vlastních dokumentech, které jsou volně k nahlédnutí. V očekávání kolapsu Pentagon připravil „válečné hry“ a ty proběhly v r. 2010. Válečné hry se konaly rámci příprav na něco, co Pentagon označil za „rozsáhlý ekonomický propad“ a zmizení základních položek, jako potraviny.
V týchž „válečných hrách“ proběhla cvičení věnovaná domácí reakci, s cílem připravit se na „nastolení domácího řádu při občanských nepokojích“.
Armáda má zastavit „domácí odboj“
V těchto testech je patrné vlákno konceptu: vypuknou občanské nepokoje a ty pak vyvolají reakci armády proti veřejnosti. Jedním z největších příkladů je dokument Institutu strategických studií americké armády, ve kterém se mluví o „hrozící domácí krizi“. Ta má podle očekávání vést k rozsáhlým nepokojům v celé zemi.
Tato studie, která tak zvýšila paranoiu, že každý občan je terorista, počítá se vším, počínaje ekonomickým kolapsem, po ztrátu funkčního politického řádu, až po „nepřátelské skupiny na území Spojených států“, které by mohly mít přístup ke zbraním.
U takových scénářů tato zpráva probírá, že by ministerstvo obrany pak bylo „okolnostmi donuceno“ vstoupit do hry a zastavit „cílevědomý domácí odboj“.
„Ministerstvo obrany může být okolnostmi donuceno věnovat rozsáhlé zdroje k dispozici civilním úřadům, aby zastavily a zvrátily násilné hrozby domácímu klidu. Za nejextrémnějších okolností by to mohlo znamenat i použití vojenské síly proti nepřátelským skupinám na území Spojených států. Dále by ministerstvo obrany, z nutnosti, bylo klíčovým uzlem pro pokračování politické moci při mezistátních nebo celonárodních konfliktech nebo nepokojích.“
Aby to mohlo být realizováno, včetně použití armády k likvidaci domácího odboje v době ekonomického kolapsu, vytvořil Pentagon jednotky o síle 20,000 mužů, jejichž jediným účelem je být k dispozici pro případ občanských nepokojů a katastrof – to vše na základě programu ministerstva pro vnitřní bezpečnost z r. 2005, příprava na „četné a simultánní incidenty s velkými oběťmi“. Opět viz odkaz.
Ale nebojte se, před měsícem byly provedeny změny směřované k tomu, aby se Pentagonu umožnilo mít v případě domácího stavu nouze a „občanských nepokojů“ přímou pravomoc. Jak uvedly zprávy na Long Island a jak bylo hezky shrnuto Guardianem, jde o další přípravy na nějakou formu domácího kolapsu:
„Federální vojenští velitelé mají pravomoc, za mimořádných nouzových okolností, kdy je dřívější schválení prezidentem nemožné a řádné místní úřady nejsou schopné situaci zvládat, zapojit se dočasně do aktivit, které jsou nezbytné k potlačení rozsáhlých neočekávaných občanských nepokojů.“
Co přesně znamená zapojit se do aktivit nezbytných k potlačení rozsáhlých neočekávaných občanských nepokojů? No, zaprvé je to bianco šek k potlačování velkých protestů při domácích nepokojích. Takových protestů, které vídáme ve světě, od Egypta po Brazílii. Takových protestů, kde toho mají občané dost.
A podle dokumentů Pentagonu, v kombinaci s dokumenty ministerstva obrany, se zdá, že armáda věří, že Američané mohou při ekonomickém kolapsu nebo „domácích nepokojích“ velkého kalibru vyjít do ulic. A můžete si být jisti, že prakticky všichni občané, kteří zpochybňují vládu, jsou cílem vojenského zásahu, jak vidíme ve „Strategii modernizace armády“ ministerstva obrany, kde se podrobně rozebírají „protivládní a radikální ideologie, které potenciálně ohrožují stabilitu vlády“ a jsou považovány za hrozbu.
Ano, čtete správně. Ministerstvo obrany klasifikuje „protivládní a radikální ideologie“ jako něco, co ohrožuje stabilitu vlády. Když přijdou velké „domácí nepokoje“, které všechny tyto dokumenty probírají, jako třeba ve formě masových protestů, budou to „protivládní extremisté“, po kterých půjdou.