Hniloba západní civilizace:
Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?
Když před dvěma dny probleskla zpráva, že si Angelina Jolie nechala ze strachu před nemocí dobrovolně uříznout prsa, bral jsem to se smutkem. Ona – symbol ženy – a bezesporu jedna z nejkrásnějších a nejpřitažlivějších žen světa provede takovou věc! Jak mohla? ptal jsem se. Jak to mohla udělat?
V podvědomí zasunuto zůstalo ještě něco. Nesouhlas, to ano, ale ještě něco navíc. Jakýsi disharmonický akord. Neuměl jsem to přesně pojmenovat, jen jsem vnitřně věděl, že to není v pořádku. A pak jsem si přečetl brilantní úvahu Petra Hájka Dát si dobrovolně uříznout zdravá ňadra je obludným výkřikem nejen současné medicíny. Angelina Jolie se stala součástí děsivé reklamy a bylo mi to jasné. Pan Hájek dokázal pojmenovat to, co jsem vnitřně tušil a cítil jaksi beze slov.
Článek si přečtěte celý, je to vynikající úvaha. Já tady shrnu jen několik bodů, jak je autor definoval.
– Lobby farmaceutických a zdravotnických firem vytváří u zdravých lidí „psychózu strachu a úzkosti“, aby jim následně nabídla řešení v podobě operačních zákroků, léků či očkování
– Nejde ani tak o odbornou ale postojovou otázku. Jde o manipulaci s naší svobodou
– Angelina se stala obětí "strašlivého průmyslu smrti", kterým je současné západní zdravotnictví
Lékaři prý spočítali, že Jolie má kvůli své rodové dispozici pravděpodobnost 87 %, že dostane rakovinu prsu a 50 % pravděpodobnost, že dostane rakovinu dělohy. Tož uděláme šmik-šmik jaksi preventivně. Odstraníme to nejcennější a nejkrásnější, co žena má. Tahle úvaha je zrůdná a následná akce ještě zrůdnější. Dovedeno do krajnosti, existuje 100 % pravděpodobnost, že zemřeme. Tak proč to protahovat? Proč to neskončit hned?
Přeci člověk musí něco riskovat. Riskujeme každý den. Třeba i tím, že přecházíme silnici. Pokud Angelina měla opravdu šanci na rakovinu prsu, nestačilo snad jen provádět preventivní prohlídky? Pokud je nádor včas odhalen, je snadno léčitelný, píšou zde. Nepochybuji, že si mohla dovolit špičkového lékaře a na prohlídky chodit třeba každý týden.
Copak lékaři Angelině neřekli, že k onemocnění dochází podle statistik až po šedesátém roce, před přechodem je onemocnění spíše vzácné? Angelině je 38.
Cituji z Wikipedie: V roce 2005 byla nově diagnostikována rakovina prsu u 5 533 českých žen, což činí 16 % všech nádorových diagnóz u žen v tomtéž roce. Toto číslo odpovídá 105,4 případu na sto tisíc žen. V témže roce zemřelo na nádor prsu 36,5 ze sta tisíc žen (tedy zhruba třetina nemocných). Z dlouhodobého hlediska úmrtnost na nádory prsu u žen stabilně klesá.
Pan Hájek správně píše, že Angelina je zřejmě naivní a jednoduchá žena (proč krásné dívky hloupé jsou? zpíval už Olympic před desítkami let, a měl pravdu), a že se stala obětí rafinované kampaně farmaceutických firem.
Medializaci této zoufalé nešťastné a nesmyslné akce prý pomůže v rozhodnutí dalším ženám, raduje se popletená Angelina a její manžel Brat Pitt ji nazývá hrdinkou. Bohužel v tom má Angelina pravdu. Příklady táhnou – i ty nejpitomější. V ČR už dříve (ještě před Angelinou operací) postoupilo preventivní mastektomii několik desítek žen a lze očekávat, že jejich počet teď naroste. A samozřejmě nejen v ČR, ale celosvětově.
Pokud si ženy začnou preventivně řezat prsa a vaginy, co z nich zbude? A jsou to pak ještě vůbec ženy?
Nový trend preventivního sebe-mrzačení z obavy před budoucí možnou nemocí zapadá do celkové slepé cesty nastoupené naší společností. Těch nešťastných trendů je více, namátkou jmenuji klonování, pronájem žen na odnošení plodu, propagace homosexuality, adopce dětí homosexuály, „vylepšování“ zevnějšku silikonovými implantáty, liposukcemi a další moderní trendy. Všechny mají společné to, že jsou proti zákonům přírody, jsou degenerativní a povedou společnost k záhubě.
Pohled z druhé strany: názor lékaře.