Havloidé útočí
23.1.2013 Komentáře Témata: Česká republika 618 slov
Na Neviditelného psa nechodím, ale dnes mě upozornil čtenář na zajímavý úvodník pana Neffa. Pan Neff si zase jednou po čase vzal do huby Zvědavce. Ve svém krátkém článečku České volby a fašismus píše:
Pokud se chcete nadýchat skutečně smrdutého vzduchu, zavítejte na server Zvedavec.org. Vydává ho popírač holocaustu Přemysl Stwora. Ten byl za popíračství soudně stíhán a jeho stíhání, jak jinak, zastavila Klausova amnestie. Zvědavec velmi pečlivě a zvědavě sleduje prezidentské volby. V kampani před prvním kolem měl spoustu starostí, aby se Žid Fischer nedostal na Hrad. Když zadáte do Googlu slova žid Fischer a zadáte site:zvedavec.org, vyskočí na vás 26 tisíc odkazů. To je panečku starost! Ta už pana Stworu netrápí, pozornost soustředil na zednáře Schwarzenberga. Zednáři, to je dle Zvědavce židovská organizace. Takže postoj k zednáři Schwarzenbergovi je jasný a volba jednoznačná. Stačí malý citát: Zemanovo řešení je smysluplné a jde k podstatě věci, hlásá Zvědavec. Teď už stačí jenom jít k urně a hodit ten správný nežidovský a nezednářský lístek.
26 tisíc odkazů na žid Fischer ve Zvědavci, považte. Až jsem se lekl. Hned jsem si to šel zkusit. Kupodivu mně to našlo „jen“ 19 300 odkazů. Heršvec, že by používal pan Neff jiné Google? Ale je to pořád ještě hodně. Pak mi to došlo. Možná by měl někdo panu Neffovi konečně vysvětlit, jak funguje vyhledávání v Google.
- Nejprve se snaží najít přesnou sekvenci slov.
- Pak se snaží najít všechna uvedena slova blízko sebe (vztah NEAR - blízko), přičemž dovoluje i slova mezi nimi.
- Dále provádí totéž i s různými tvary slov. Například to najde Jsem žid, proto nevolím Fischera.
- Nakonec hledá i výskyt jednotlivých slov.
Když uvedete dvě nebo více slov do vyhledávacího řádku, Google postupuje takto:
Pokud chcete hledat přesně spojení „žid Fischer“, musíte je dát do uvozovek. On to pan Neff nevěděl? Neví po těch letech, jak fungují vyhledávače? Nikdo mu to neřekl? Nebo schválně mlží, lže a pomlouvá?
A kolik že tedy máme ve Zvědavci spojení „žid Fischer“? Dvě. Přičemž první odkaz je jen zrcadlem druhého - dostal jsem se tam přes "zobrazit příspěvky podle dané IP adresy". Takže ve skutečnosti se výraz "žid Fisher" vyskytuje v celém Zvědavci jen jednou. A to ještě v diskuzi za článkem. Vzhledem k tomu, že tam máme přes 272 tisíc příspěvků, není to až tak strašné.
Schválně jsem si otestoval stejnou metodou Neviditelného psa. Do vyhledavacího řádku Google jsem jsem zadal „žid Fischer“ site:neviditelnypes.lidovky.cz. A našlo se 9 (slovy devět) odkazů. Takže jeho Neviditelný pes obsahuje 9krát častěji tu kombinaci slov žid Fischer než Zvědavec. Lze z toho odvodit, že Neviditelný pes je 9krát více antisemitský než Zvědavec? Hm. Což takhle si zamést před vlastním prahem, než někoho obviníme?
Svůj článek nazval pan Neff „České volby a fašismus“, nikde v textu článku už fašismem neoperuje, ale vzhledem k tomu, že jeho článek o pěti odstavcích už žádný jiný konkretní zdroj „smrdutého vzduchu“ neuvádí, lze to chápat tak, že fašistickým má být Zvědavec. Nějaký důkaz by nebyl? Nebo si fakt pan Neff myslí, že může kohokoliv obvinit z fašismu, aniž by to doložil?
Dále pan Neff tvrdí, že jsem Schwarzenberga označil za zednáře. Opět pomohl kamarád Google. Spojení "zednář Schwarzenberg" site:zvedavec.org nenašlo vůbec nic. Nulu. Takže další lež.
Možná by měl pan Neff uvážit přejmenování svého webu z Neviditelného psa na Vzteklého psa. Bylo by to mnohem výstižnější. Se stářím prý přichází moudrost a smíření, ale pro pana Neffa to zjevně neplatí. Je čím dál vzteklejší a nenávistnější úměrně s tím, jak on a jeho kohorta zrádců se stále více odhaluje (jsou tak předpověditelní ve svých reakcích na různé události, že by si člověk podle nich mohl chystat hodinky) a prohrává boj o srdce a rozum národa.