Skutečná zvěrstva bombardování německých Drážďan
V noci z 13. na 14. února 1945 začaly nejkontroverznější a smrtící nálety druhé světové války (a celé historie!), které zastínily i bombardování Hirošimy a Nagasaki dohromady!!
Touto událostí bylo „spojenecké“ bombardování zápalnými bombami německého města Drážďan, které bylo městem velkých uměleckých děl (a sanitárním městem – p.p.) a SILNĚ přelidněné uprchlíky, protože válka byla prakticky u konce.
To proto, že od r. 1939 do konce roku 1944 bylo toto město ušetřeno náletů, které spojenci prováděli na TOLIK ostatních měst, protože to bylo prostě „kulturní centrum“ a v té době bylo považováno za „Benátky Německa“.
Opět… ve středu města nebyly ŽÁDNÉ továrny, jen železniční stanice, jako v každém jiném městě.
V únoru 1945 byly ve městě VĚTŠINOU jen uprchlíci (ženy, děti a ranění) ustupující z východu v pokusu uniknout před postupující Rudou armádou.
Před Rudou armádou nyní prchaly stovky tisíc lidí, protože ta neúprosně postupovala k Berlínu. Nikdo neví, kolik lidí v Drážďanech v době bombardování bylo. Ale oficiálně činil počet obyvatel tohoto města, PŘEDTÍM, než začal hromadný příliv uprchlíků, 350,000, což je FAKT!!
Ale s přílivem uprchlíků pohltilo, v době bombardování, téměř trojnásobek tohoto počtu, tedy téměř MILION uprchlíků…
Tento dokument, který bere v úvahu poslední historické důkazy, je VYNIKAJÍCÍM pokusem vrhajícím světlo na skutečné zvěrstvo, kterým tento pokus o „genocidu“ Němců byl…
Doboví svědci, o kterých dříve nebylo slyšet, popisují události a hrůzy během „řady nocí“ (a následných dní) těchto bombardování zápalnými pumami…
Tento film (natočený v r. 1990), který na začátku (asi prvních 25 minut) uvádí archivní záběry předválečných Drážďan, pak pokračuje první nocí zápalného bombardování.
Obsahuje také úryvky z konference s přímočarým historikem Davidem Irvingem, kde poskytuje informace z osobních deníků Winstona Churchilla, a vykresluje komplexní obrázek doby, pozadí náletů a použitých strategií pro realizaci tohoto zvěrstva…
A především byl tento film vytvořen jako památník ztrát lidských životů a skvělých „uměleckých děl“, která byla ztracena…
A jako vždy, po shlédnutí se jej pokuste co nejvíce „šířit“…
Pravda se přezkoumání nebojí!
Rovněž velmi důležitým na zapamatování je: „Ten, kdo vyhraje válku, také píše historii.“