„Vojenské voajérství“ nebo invaze do Sýrie?
Francouzské zvláštní jednotky se paktují se ze zahraničí podporovanými teroristy
Jako součást nekalého plánu proti Sýrii se francouzští vojenští agenti nedávno setkali, tváří v tvář, se ze zahraničí podporovanými ozbrojenci na území Sýrie, ve snaze „vyhodnotit situaci na zemi“.
Zpráva přinesená v pátek francouzskými novinami Le Figaro uvádí, že „jejich hlavním úkolem bylo zjistit, kdo řídí bojiště kolem Damašku“.
Zdá se, že západem připravený plán invaze do Sýrie je v plném proudu a že se spojují a urychleně připravují na jednotnou vojenskou akci proti této zemi.
Zpráva dodává, že setkání se konala minulý měsíc, za plného vědomí francouzské vlády, a že francouzská vláda chce znát „operační schopnosti každé skupiny“ a jejich „politickou barvu“.
Aby byly věci ještě horší, NATO souhlasilo umístit rakety Patriot na syrsko-tureckých hranicích, pod záminkou obrany Turecka, kdy Británie varovala Sýrii před „vážnými následky“, pokud režim použije chemické zbraně. „Nepřáteli Sýrie“ jsou pečlivě skládány dohromady všechny dílky skládačky, aby hrozící invazi propůjčili pláštík legitimity: tedy že Sýrie uvažuje o použití chemických zbraní proti vlastním lidem a ozbrojencům, že se válka může přelít do Turecka a že Turecko by mělo být schopné se bránit proti jakémukoliv potencionálnímu útoku.
Když byl v Bruseli na setkání ministrů zahraničí NATO, William Hague, britský ministr zahraničí, řekl, že Británie poslala prezidentovi Basharu al-Assadovi jasnou zprávu, a jako ozvěna tak zopakoval pondělní slova Obamovy vlády.
„Obáváme se v souvislosti s chemickými zbraněmi,“ řekl pan Hague. „Začali jsme se jich více obávat v posledních dnech, ze stejných důvodů, jako USA. Již jsme vyslali vlastní jasnou zprávu přímo Syřanům, ohledně závažných následků, které by přišly po použití těchto zbraní.“
Sýrie rozhodnutí NATO rozmístit rakety Patriot odsoudila jako „psychologickou válku“ a uvedla, že nová rozmístění ji ani neodradí od usilování o vítězství nad ozbrojenci, které považuje za teroristy.
Navzdory tomu, že některé západní země tvrdí, že rozhodnutí NATO rozmístit rakety je projevem malé chuti na vojenskou intervenci, je to třeba považovat za silnou zprávu, že západ se opravdu urychleně připravuje na vojenskou intervenci.
Sýrie uvedla, že nasazení jednotek NATO kurz Assadova režimu nezmění, a označila řeči o chemických zbraních za součást konspirace, s cílem ospravedlnit budoucí intervenci.
„Turecký krok a jeho podpora NATO jsou provokačními kroky, které se rovnají psychologické válce,“ řekl v rozhovoru pro libanonskou Al-Manar TV náměstek syrského ministra zahraničí Faisal Mekdad. „Ale pokud si myslí, že to nějak ovlivní naše odhodlání a práci na rozhodném vítězství v tomto boji proti terorismu, velmi se mýlí.“
Dodal: „V případě, že (zahraniční mocnosti) skutečně uvažují o agresi, měly by vzít v úvahu následky. Věřím, že cena bude vysoká… Musí pochopit, že vystavují celý region a jeho okolí nebezpečí, pokud se pokusí takovou hloupost udělat.“
Že Assad použije chemické zbraně proti vlastní populaci, nebo dokonce ozbrojencům, je otřepané tvrzení a chabá výmluva vymyšlená západem, aby mohl začít se svým úvodním militaristickým voajérstvím a nakonec s vojenskou expedicí. V podstatě to silně připomíná tvrzení Washingtonu, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení, než zahájil vojenskou invazi do této země a způsobil lidské ztráty nepředstavitelných rozměrů. Je smutné, že některé skutečnosti jsou rychle zapomínány. Odhad provedený Opinion Research Business (ORB) 12-19. srpna 2007 uvedl, že lidské ztráty v Iráku činily 1,033,000 lidí. Ačkoliv se jejich rozsah liší, a pohybuje se v rozmezí 946,000 až 1,120,000 mrtvých, je jen myšlenka na takovéto kolosální katastrofické lidské ztráty nepředstavitelná. Podle ORB „48% lidí zemřelo na střelná zranění, 20% na následky automobilové bomby, 9% v důsledku leteckého bombardování, 6% v důsledku nehody a 6% na následky jiných výbuchů/výzbroje“.
Nový ruský velvyslanec v NATO, Aleksander Gruško, vnímá tento krok jako zhoubnou hrozbu a řekl: „To není hrozba pro nás, ale je to známka toho, že NATO přistupuje k akci, a tak to je. Vidíme v tom nebezpečí dalšího zapojení NATO do situace v Sýrii, jako důsledek provokace nebo nějakého pohraničního incidentu.“ (že by přímá narážka na Gliwice? – p.p.)
Je kruté, ale velmi pravděpodobné, že západ může poskytnout ozbrojencům chemické zbraně, aby je mohli použít proti Syřanům a svalit vinu na syrskou vládu, aby pak mohl přistoupit k realizaci dlouho promýšleného plánu na invazi do Sýrie. Tento názor se dále potvrzuje, když zaměříme pozornost na nedávnou dohodu v této záležitosti mezi USA a některými západními zeměmi. Americká ministryně zahraničí Hitlary Clinton a prezident Barack Obama slíbili, že přistoupí k akci, pokud Sýrie použije v zemi chemické zbraně. Generální tajemník NATO Anders Rasmussen v úterý varoval, že jakékoliv použití chemických zbraní Sýrií proti ozbrojencům vyvolá okamžitou vojenskou odpověď.
Smutnou pravdou je, že již vytvořili proti Sýrii koalici, a její součástí je dokonce i Izrael. Podle hebrejsky psaných novin Maariv Tel Aviv takový scénář připravuje, uprostřed rostoucích spekulací, že americké ozbrojené síly zasáhnou v Sýrii „během několika dnů“, pokud budou použity chemické zbraně.
Zdá se, že scénář s „chemickými zbraněmi“ je nejlepším vodítkem, že Washington a jeho západní spojenci tlačí mezinárodní společenství k tichému souhlasu s dalším vojenským dobrodružstvím na Středním východě.