24 znamení, že se celá Amerika začíná podobat Detroitu – hnijící, postindustriální, postapokalyptické pustině
Roky se lidé smáli strašlivému ekonomickému úpadku Detroitu. No, a hádejte co? Totéž, co se stalo Detroitu, se nyní děje s desítkami dalších komunit po celých Spojených státech. Od pobřeží k pobřeží se vyskytují průmyslová města, dříve skvělá, která se změnila na hnijící postindustriální válečné zóny. Především v „rezavém pásu“ Ameriky můžete projíždět jedním městem za druhým, a všechna připomínají téměř postapokalyptickou pustinu. V mnoha amerických městech činí „skutečná“ míra nezaměstnanosti více než 30%. Existují některé komunity, které vás začnou deprimovat téměř v okamžiku, kdy do nich přijedete. Skoro jako by z těchto komunit byla vysáta veškerá naděje.
Po celých Spojených státech byl ekonomický propad neskutečně tvrdý zejména na platební schopnost jednotlivých států a místních samospráv. Státy a samosprávy nemohou na rozdíl od federální vlády použít Federální rezervní banky k machinacím a úpravám svých prudce rostoucích dluhů. Pod tlakem strašlivých rozpočtových schůdků začala mnoha společenství přijímat „úsporná opatření“, pokoušejíc se zpomalit potoky červeného inkoustu. Po celé zemi rozpočtové škrty drtí policii, hasiče a další základní sociální služby, ale zdá se, že bez ohledu na to, jak se tato společenství snaží, dluhy neustále rostou.
Takže když zkombinujete ekonomickou beznaděj s drastickými rozpočtovými škrty, dostanete zástupy komunit od pobřeží k pobřeží, které se začínají podobat Detroitu. Dnes je ve městě Detroit přes 33 tisíc opuštěných domů, 44 škol bylo trvale uzavřeno, starosta chce srovnat buldozerem se zemí čtvrtinu města a v nejhorších oblastech si můžete koupit dům doslova za jeden dolar. Mnoho Američanů si myslelo, že je legrační dělat si z Detroitu srandu, ale netušili, že to, co se děje tam, se brzy začne dít všude.
Dále je uvedeno 24 znamení, že celá Amerika se stává hnijící, postindustriální, postapokalyptickou pustinou, stejně jako Detroit…
- Druhé nejnebezpečnější město ve Spojených státech – Camden v New Jersey – propustí zhruba polovinu policistů.
- Ve městě Camden je jediným „odvětvím“, které opravdu vzkvétá, prodej drog a prostituce. Odhaduje se, že v Camdenu existují doslova desítky otevřených drogových tržnic.
- Město Newark v New Jersey propustilo jen za minulý týden 13% svých policistů.
- Z 315 okrsků státní policie v New Jersey, u kterých se nedávno dělal průzkum mínění, více než polovina uvedla, že plánují propouštění policistů.
- V 200 mil (cca 320 km) dlouhých záplavových tunelech pod městem Las Vegas nyní žije nejméně 1000 lidí.
- Po celé Americe se začínají rozpadat asfaltové silnice a jsou nahrazovány štěrkovými, protože jsou levnější na údržbu. Stát Jižní Dakota přeměnil za poslední rok přes 100 mil asfaltových silnic na štěrkové, a z 83 okresů ve státě Michigan plných 38 přeměnilo nejméně jednu silnici z asfaltové na štěrkovou.
- Počet Američanů na potravinových lístkách dosáhl nového historického maxima. Dostává je nyní 42,9 milionů Američanů a federální úřady očekávají, že tento počet bude nadále prudce stoupat.
- Město San José v Kalifornii nedávno propustilo 49 hasičů.
- Za poslední rok muselo zredukovat služby a omezit otevírací hodiny přibližně 100 státních parků a historických míst New Yorku.
- Jen za rok 2009 se kategorie chudých zvětšila přibližně o další 4 miliony Američanů.
- Stát Arizona nedávno rozhodl přestat platit za mnoho typů transplantací orgánů pro lidi zapojené v jeho programu Medicaid.
- Mnoho policistů patrolujících v komunitách v blízkosti mexické hranice uvádí, že je jich „málo a mají nedostatečnou palebnou sílu“, a nyní žijí ve strachu, že je zlikvidují vrahové drogových kartelů.
- Násilí gangů se v Americe zcela vymyká kontrole. Podle úřadů působí nyní v zemi přes milion členů zločineckých gangů, a tyto gangy jsou zodpovědné až za 80% násilných zločinů spáchaných každoročně v USA.
- Policejní šéf v kalifornském Oaklandu Anthony Batts oznámil, že v důsledku velkých rozpočtových škrtů nebude policie schopna reagovat na oznámení o kriminální aktivitě. Ke zločinům, které oaklandská policie již nebude schopna řešit, patří loupež, vloupání, ničení aut, krádež identity a vandalismus.
- Každý šestý Američan je nyní podporován nejméně jedním programem federální vlády proti chudobě.
- Stát Illinois se se svými platbami zpožďuje tak, že dokonce ani školy a klíčové sociální služby nedostávají své peníze včas.
- Úřad šerifa okresu Ashtanbula v Ohiu propustil 49 ze 122 policistů, a zůstalo mu nyní jediné auto, které má hlídkovat na 720 čtverečních mílích (1865 km²) okresu.
- Jak naše společenství degradují ekonomicky, zdá se, že se rozpadají také morálně. V tento okamžik je ve Spojených státech zhruba 400,000 registrovaných sexuálních násilníků.
- V zoufalém pokusu ušetřit peníze vypnulo město Colorado Springs třetinu svých pouličních lamp a v aukci prodalo své policejní vrtulníky.
- Podle jedné nedávné studie žilo v r. 2010 pod hranicí chudoby 21 % všech dětí ve Spojených státech.
- Podle amerického ministerstva dopravy potřebuje více jak čtvrtina z 600 tisíc mostů v USA výraznou opravu nebo je zatíženo provozem více, než na jaký byly navrženy.
- Okres Calyton v Georgii nedávno zrušil celý svůj systém veřejné dopravy ve snaze ušetřit 8 milionů dolarů.
- V kalifornském Stocktonu se situace zhoršila tak, že policejní odbory vyvěsily billboard s následujícím oznámením: „Vítejte v druhém nejnebezpečnějším městě v Kalifornii. Přestaňte propouštět policisty.“
- Velká města, jako Philadelphie, Baltimore a Sacramento, zavedla „střídavé uzávěrky hasičských zbrojnic“, kdy jsou jednotlivé městské hasičské stanice v určité dny zavřeny. Takže pokud žijete v jednom z těchto měst a hoří u vás, měli byste se modlit, aby vaše hasičská stanice neměla na ten den naplánováno uzavření.
Jak jsem zdokumentoval v řadě článků, „americký sen“ se rychle stává americkou noční můrou. Kdysi jsme byli zemí, která nekonečně expandovala, nekonečně rostla a stávala se stále mocnější, ale nyní se děje pravý opak.
To vše se nestalo přes noc. Již v r. 1982 Billy Joel viděl, co se začíná dít, a vydal píseň s názvem „Allentown“, která zachytila depresi, kterou mnoho obyvatel kdysi skvělých ocelových města zažívalo. Píseň začínala těmito dvěma řádky…
Žijeme zde v Allentown
A zavírají všechny továrny
Spojené státy ztratily od r. 2001 přes 42,000 továren a nyní se celá Amerika mění na „Allentown“.
Bohužel věci budou ještě horší. Další tisíce továren a miliony pracovních míst budou prodány do zahraničí. Dluhová zátěž našich států a místních samospráv bude nadále prudce růst. Pravdou je, že se jedno město za druhým začíná podobat městům ze zemí Třetího světa.