Vláda táhne do boje proti extremismu
5.5.2009 Komentáře Témata: Česká republika, Současné události 537 slov
Odstupující ministr vnitra Ivan Langer představil plán pro boj s extremismem.
1. Strategie stojí na pěti pilířích. Její součástí je mimo jiné i vznik "speciálních mobilních cel", kde by se hned po střetu neonacistů s policií odehrály rychlé soudy.
2. Současnou aktivitu vlády k protiextremistickým krokům podnítil mimo jiné nedávný útok neznámých pachatelů na dům ve Vítkově na Opavsku. Tři zápalné lahve vhozené do domu způsobily poranění mladým rodičům, jejich dvouletá dcerka leží ve velmi vážném stavu v nemocnici.
3. "S extremisty je třeba bojovat hned z několika důvodů. Jsou nepřátelé demokracie, kteří se snaží celý systém oslabit nebo rovnou svrhnout. Také páchají škody při svých pochodech a ohrožují majetek i zdraví lidí. A v neposlední řadě také popírají zvěrstva totalitních režimů jako je například holokaust," řekl v pondělí ministr vnitra Ivan Langer.
Důslednější represe
4. Podle schváleného dokumentu je v první řadě nutné nastavit komunikaci proti extremistické demagogii a propagandě ve společnosti a za druhé ve školách.
5. Třetí bod strategie hovoří o potřebě spolupráce represivních orgánů státu s občanskými a nevládními sdruženími, které se zabývají extremismem.
6. Čtvrtá část se věnuje odbornosti specialistů v oboru a pátá část represi. Strategie počítá s tím, že by se mělo efektivněji postihovat porušování zákonů, do této části spadají i zmíněné "mobilní cely".
7. Langer dodal, že i když je v dokumentu hodně prostoru věnováno různým postupům, "jsou tam i konkrétní kroky a konkrétní data pro jejich realizaci," dušoval se odstupující ministr.
Autorovy komentáře k jednotlivým bodům
Ad 1) Rychlé soudy. Kolik prostoru bude mít obžalovaný pro svou obhajobu při takovém rychlosoudu ? Proč nenavrhnout rovnou rychlopopravy ?
Ad 2) Zde se mluví o boji proti extrémistům v souvislosti s událostí ve Vítkově. Kdo je ten podpalující extrémista? Pachatelé jsou dle sdělení ministerstva vnitra dosud neznámí ale pan. Langer ví, že jde o extrémisty. Nejspíš je i potenciální vymahač dluhů extrémistou. Že by na ministerstvo vnitra dorazil nějaký nový typ věšteckého crazy-viru ?
Ad 3) Tak extrémista je nepřítel demokracie, který se snaží systém oslabit nebo rovnou svrhnout. To docela sedí na osobu pana Langera. Dalo by se říci, že jím navrhovaná opatření pro boj s extrémismem jsou dílem fašistického šílence, kdyby nebylo jeho poslední věty o HOLOKAUSTU. V tomto případě je Kosher naprosto vše co Langer navrhne. Myslím, že se správným zaklínadlem by Langer prosadil i upalování čarodějnic.
Ad 4) Ideoví vůdci nám nastaví tu správnou komunikaci proti nepřátelské propagandě a demagogii už ve školách. Dítko přijde s kulí z demokratologie protože se správně nazpaměť nenaučilo kdo je nepřítel státu. Kritika systému se nazývá propagandou a demagogií. Langerova demagogie a propaganda se nazývá komunikací. To potvrzuje existenci výše uvedeného crazy-viru na ministerstvu pravdy.
Ad 5) Policie a soudy budou přímo spolupracovat s občanskými a nevládními .. no všichni víme s kým Tydlytáty dá dy dá …. dá dy dáá dy dáá
Ad 6) Mobilní cely. Specialisté, kteří vydefinují kdo je a kdo není extrémista. Budou vědět, která vyvolaná nenávist je oprávněná a která ne. Budou vědět, který holocaust se nesmí zpochybnit a který se zpochybňovat musí. Slepá spravedlnost zahazuje váhy a bere do rukou dva metry. Strategie hodna Adolfa Hitlera.
Ad 7) Odstupující ministr je zralý na svěrací kazajku a může se, jak chce dušovat, že není šílený. No možná že jsme šílení my, že si to necháme líbit.
Zdroj: Vláda táhne do boje proti extremismu. Starostové skřípou zuby