Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok
Vysoký hodnostář ruské armády varuje: Amerika by se měla mít na pozoru
13.2.2008 Komentáře Témata: Současné události 656 slov
Jeden z nejvyšších velitelů ruských ozbrojených sil nedávno naznačil, že Amerika a Izrael se připravují na válku proti Íránu, přestože informace z National Intelligence Estimate nasvědčovaly ke konci minulého roku o naprostém opaku.
Generál Yuri Baluyevský - šéf armádního velitelství - vyhrožoval použitím jaderného útoku, pokud dojde k vyhrocení situace a napadení Íránu se uskuteční.
"Neplánujeme na nikoho zaútočit, ale považujeme za nezbytně nutné, aby každý člen mezinárodního společenství zřetelně pochopil, že k obraně teritoriální integrity (územní semknutosti) a suverenity Ruska a jejich spojenců, jsme připraveni použít vojenskou sílu, včetně preventivního jaderného útoku", sdělil generál Baluyevský.
Jeho prohlášení, které je v souladu se všeobecnou zásadou ustanovenou prezidentem Vladimírem Putinem, bylo zveřejněno týden poté, kdy prezident Bush navštívil státy v regionu Perského zálivu a snažil se získat podporu pro americko-izraelské plány napadení Íránu ve smyslu: "Musíme zničit íránskou nukleární technologii, dokud je ještě čas".
Přestože jsou všeobecně rozšířeny mytologické předpovědi o zničení světa, prohlášení generála Baluyevského vůbec nepřekvapuje. V průběhu minulého roku, kdy západní spojenci "NATO" zahájili s Ruskem hru "na kočku a myš", Rusko zvýšilo agresívní obrannou strategii k záchraně vlastní existence.
Rusko obnovilo průzkumné lety bombardovacích letounů dlouhého doletu, které byly zastaveny rozpadem Sovětského svazu, ale nyní se opět provádějí a to jen několik palců od vzdušného prostoru spojenectví NATO. Smlouvy o omezení rozsahu vojenského vlivu Ruska ve východní části Evropy byly zrušeny. Na záměr zbudování radarové vzdušné obrany v zemích východní Evropy u nově vytvořených spojenců NATO, které bylo zdůvodněno záminkou obrany proti Íránu, Rusko reagovalo vývojem a úspěšnými testy nejnovější technologie řízených střel odstřelovaných ze země a z ponorek. Rusko současně ujistilo, že tyto střely jsou natolik účinné, že dokáží úspěšně narušit jakoukoliv americkou protibalistickou obranu.
Počátkem prosince, po zveřejnění informací NIE (National Intelligence Estimate), Rusko přistoupilo k plnění smlouvy s Íránem a začalo Íránu dodávat přislíbené nukleární palivo. Doposud byly dodány čtyři zásilky o váze 45 tun z celkového 80-ti tunového množství, potřebného v reaktoru "Bushehr" a k zahájení obohacovacího procesu.
Při nedávném setkání izraelské ministryně zahraničních věcí Tzipi Livni, s ruským protějškem Lavrovem, izraelská strana vyjádřila rozhořčený nesouhlas s dodávkami nukleárního paliva do Íránu.
V prohlášení generála Baluyevského je obzvláště důležitá zmínka: "Musíme chránit suverenitu a teritoriální integritu nejen Ruska, ale i našich spojenců", přestože Rusové doposud ještě nepodepsali vzájemnou dohodu vojenské obrany se zeměmi jako je Írán a Sýrie. Obě tyto země jsou na americko-izraelském seznamu zemí odsouzených ke zničení. Obě tyto země jsou obchodním společníkem Ruska a jsou rovněž na jeho periférii, což znamená - v první linii obrany ruského teritoria.
Přes veškeré tragické neúspěchy, které se dějí na Středním východě, Rusko si zachovalo smysluplný a racionální postoj. Na druhou stranu, Izrael a Spojené státy pod vlivem Bushovy administrativy, se projevují nepředvídavě a bezmyšlenkovitě.
Afghánistán a Irák jsou katastrofy narůstajících rozměrů a přitom ani Izrael, ani Amerika se z těchto katastrof nepoučili. Tohle nám dokazuje, že oba státy jsou nebezpečné všem národům, které nehodlají spolupracovat na americko-izraelském plánu globální hegemonie.
Více o autorovi
Mark Glen je bývalý učitel ze severní části státu Idaho, kde žije na svém ranči s rodinou. Hovoří plynně několika jazyky a působí nadále jako intelektuální spisovatel, jehož provokativní články jsou celosvětově zveřejňovány.
S vlastním proslovem se zúčastnil konference AFP-TBR (zasedání pro Střední východ). Je atorem knihy: No Beauty in the Beast (Šelma bez krásy / Obnažená šelma).
Vysvětlivky:
National Intelligence Estimate: Analýza informací 16-ti zpravodajských služeb Spojených států k vytvoření politických rozhodnutí. Informace jsou považovány za přísně tajné.
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Intelligence_Estimate
Bushehr: Atomový reaktor vyvinutý v Německu a poprvé instalovaný v Íránu v roce 1970. Írán disponuje dvěma takovými reaktory. Jeden odstavený a druhý je v současné době upravován ruskými vědci pro použití k výrobě elektrické energie.
Zdroj: http://www.globalsecurity.org/wmd/world/iran/bushehr.htm
Poznámka překladatele
Nedávno proběhla médií prapodivná informace: Vyšetřováním bylo zjištěno, že na financování výstavby íránského jaderného programu se podílí americké ministerstvo pro jaderný energetický průmysl. Vyšetřování nadále probíhá.
Odkaz na článek mi přišel e-mailem od mého důvěrného australského přítele Roberta Nohejla.
Článek Russia Threatens Nuke Strike vyšel 4. února na serveru americanfreepress.net. Překlad: Mirda