Bílí budou v roce 2027 „menšinou“
Podle průzkumů budou za 20 let bílí, žijící v druhém největším městě Velké Británie, menšinou.
Tým demografů z manchesterské Univerzity uvedl, že počet bílých, žijících v Birminghamu, bude v roce 2027 převýšen počtem obyvatel jiného etnického původu.
Ze zpráv vyplývá, že 35 měst a velkoměst v Británii má minimálně jednu čtvrť, kde jsou „bílí menšinou“.
Experti také dále předpověděli, že prvním městem, kde se celkově bílí stanou menšinou se během čtyř let stane Leicester.
Ludi Simpson zabývající se sociální statistikou na manchesterské Univerzitě říká, že pákistánská populace v Birminghamu se v roce 2026 zdvojnásobí. Ale lepší dvoutřetinový nárůst Pákistánců, kteří jsou relativně mladí, než zvýšení imigrace.
Dále řekl: „Tento celkový výjev je jedním z rapidních přirozených nárůstů spolu s imigrací převážně mladých manželských párů.“
„Birmingham se sice v roce 2027 stane minoritním městem bílých, ale bílá populace zde stále ještě bude dvojnásobně převyšovat pákistánskou populaci, u které se předpovídá, že bude tvořit jednu pětinu obyvatelstva.“
Dále doufá, že rozdílné etnické skupiny se budou moci asimilovat mezi „běžnou populaci“ ve městech a velkoměsta budou dle Dr. Sullivana opouštět.
Poznamenal, že jsou to předměstí, spíše než samotná města a velkoměsta, kde je „jisté napětí“.
„Problémem je zde nedostatek cenově dostupného bydlení, špatné životní prostředí a nesociální chování. Ne etnické složení obyvatelstva nebo segregace.“
Nissa Finney, také z manchesterské Univerzity poznamenala na konferenci „Geographical Society's annual conference“, že 35 měst a velkoměst v Británii má minimálně jednu městskou čtvrť, kde „bílí jsou menšinou“. Mezi tato města patří Birmingham, Burnley, Slough, Peterborough, Bolton, Derby, stejně jako části Londýna Brent, Tower Hamlets, Ealing and Newham.
Dále řekla, že vzrůstající počet ne-bílých obyvatel v těchto čtvrtích je spíše důsledkem „přirozeného vývoje obyvatelstva“ jako je sdružování rodin a přátel blízko sebe, než důsledkem imigrace.
Konstatovala, že „Sdružování je výsledkem příznivého a přirozeného populačního vývoje. Nejsou zde žádné známky segregace nebo mimořádného 'poklesu počtu bílých'.“
Minulý rok předseda Komise pro rovnoprávnost a lidská práva Trevor Phillips řekl, že se budou muset tyto „učené názory“ přijmout, protože stále více míst se stane „pluralitními městy“, a neboť žádná rasa zde nebude tvořit většinu.
Mimo jiné dále prohlásil, že: „Z událostí dějících se napříč Evropou je jasně vidět, jak segregace přináší jen nedůvěru a rozděluje společnost.
„Pluralitní města můžou být výhodou pro společnost, ale je nutné dívat se do budoucnosti a jednat zodpovědně.“
Článek White people 'a minority by 2027' vyšel 1.9. v britském Telegraph.co.uk. Překlad: Samantha