Americká hegemonie plodí rusko-čínskou vojenskou alianci
Tento týden probíhají rozsáhlé společné vojenské manévry ruských a čínských jednotek a jejich bojových vozidel. Bývalé republiky SSSR Tádžikistán, Kyrgyzstán a Kazachstán se rovněž účastní. Zdá se, že také další země jsou připraveny vstoupit do vojenské aliance.
Nová, potentní vojenská aliance je reakcí světa na falešné představy neokonzervativců o americké hegemonii. Neokonzervativci věří, že Amerika je světu nadřazena a může mu diktovat. Neokonzervativní idioti dokonce své důvody o tom, proč musí USA využít svou vojenskou převahu k ovládnutí Ruska a Číny, sepsali na papír, takže Rusové i Číňané si to mohli hezky v klidu přečíst.
Cynikové se domnívají, že Bush a Cheney jsou pouze nastrčené figurky v rukou vojensko-bezpečnostního průmyslového komplexu, a že jsou placeni, aby obnovili studenou válku a tím pro zbrojní průmysl zvýšili profit. Ale pravdou je, že neokonzervativci skutečně klamu o americké hegemonii věří.
Rusko i Čína nyní měly dostatek času se přesvědčit o nevyprovokovaných agresích Bushovy administrativy ve světě, aby braly úmysly neokonzervativců vážně. Vzhledem k tomu, že Američané dokázali, že nejsou schopni ani po pěti letech úsilí okupovat irácký Bagdád, je jisté, že nemohou okupovat Rusko nebo Čínu. Z toho vyplývá, že konflikt, do kterého chtějí neokonzervativci zatáhnout svět, bude jaderný.
Ve snaze získat výhodu v nukleárním konfliktu umísťují neokonzervativci protibalistické rakety na ruských hranicích v Polsku a České republice. Tohle je idiotská provokace, Rusové mohou tyto protibalistické rakety eliminovat střelou s křížovou dráhou letu. Neokonzervativci jsou lidé toužící po válce, aniž by o ni měli nějaké znalosti. Důkazem čehož je americké selhání v Afghánistánu a Iráku.
Reagan a Gorbačev skončili studenou válku. Bohužel americká administrativa po Reaganovi porušila smlouvy a důvěru. Američané bezdůvodně přivedli NATO a umístili protibalistické rakety k ruským hranicím. Bushův režim inicioval propagandistickou válku proti ruské vládě Vladimíra Putina.
Toto jsou bezdůvodné akty agrese. Jak ruská tak čínská vláda se snaží investovat do svého ekonomického vývoje, nikoliv do vojenství. Ale obě vlády jsou nyní americkou agresí nuceny změnit své priority.
Američané potřebují pochopit to, co neokonzervativci Bushova režimu nedokážou. Že nukleární konflikt mezi Amerikou, Ruskem a Čínou by vytvořil hegemonii švábů.
Necelých šest a půl roku stačilo Bushovi ke zničení dobré vůle světa vůči Americe. Dnes je americký vliv ve světě omezen na platby v desítkách milionů dolarů k uplacení zahraničních vlád zemí, jako jsou Egypt a Pákistán. Bushův režim se dokonce domnívá, že si koupili Musharrafa natolik dostatečně, že bude stát při nich a dovolí Bushovi letecký útok uvnitř Pákistánu. Je Bush slepý, že si neuvědomuje, že taková akce by způsobila v Pákistánu islámskou revoluci, která by smetla proamerické loutky z čela a na Středním východě by se objevil islámský stát s jadernými zbraněmi?
Bráno v úvahu nejistotu a nebezpečí, kterými agresivní gesta Bushova režimu oplývají, jde o mnohem víc než o pouhou nedbalost. Bushův režim je nejnezodpovědnější, nejagresivnější režim, který svět zažil od času Hitlera.
článek US Hegemony Spawns Russian-Chinese Military Alliance vyšel na serveru antiwar.com 9. srpna. Překlad: editor
Doplnění editora
Propagandistická válka jede na plné obrátky. Zatímco se Paul Craig Roberts snaží vysvětlit, proč se Rusko chová tak, jak se chová, uveřejnil slovenský server aktuality.cz článek Chce Rusko vojnu?. Přečtěte si ho také, ať máte pohled z druhé strany. A sami rozhodněte, kdo je blíže pravdě.