První místo v řiťolezectví?
Suverénně Vlasta Parkanová!
6.6.2007 Komentáře Témata: Radar, US základna, Pohledy z Evropy 786 slov
Zdálo se, že česká vláda již nemůže ničím ve svém proamerickém řitním alpinismu překvapit. Navzdory názoru většiny národa prosazuje umístit na území ČR vojenské zařízení armády, která v posledních letech proslula válečnými zločiny, mučením a terorizováním civilního obyvatelstva. Z šedého šiku se však rozhodla vystoupit paní Parkanová.
Prvenství v pomyslné soutěži análního alpinismu v souvislosti s návštěvou George Bushe si předem zajistila ministryně obrany České republiky Vlasta Parkanová. Bez jakýchkoli zábran a soudnosti nazpívala písničku, za kterou by se nemusel stydět ani nejzuřivější stalinistický budovatel v padesátých letech.
Priority paní Parkanové tak dostávají jasné kontury. Zatímco se její ministerstvo doslova rozpadá pod korupcí a policie zatýká její podřízené jako na běžícím páse, skládá paní ministryně oslavné budovatelské písničky. Miliardy tunelované ze státního rozpočtu, resp. přímo jejího ministerstva nejsou tak důležité, jako trapné a zvací písničky.
Zvací text napsal prý Jan Vyčítal a melodii si vhodně propůjčil z podobné písničky „Dobrý den, majore Gagarine“. Doba se mění, řiťolezci a nejrůznější kolaboranti zůstávají včetně jejich melodií. Proto se jeví jako výstižné, když zvací písničku pro americký radar napsal právě Jan Vyčítal, zpěvák loajální režimu za všech okolností. V minulosti komunistickému, nyní „demokratickému“.
Americká tajná policie začala propagovat demokracii hned po příjezdu svého guru. V hotelu Hilton, kde se ubytoval americký prezident, pronásledovala jeho ochranka americké turisty, kteří měli tu kacířskou odvahu držet v ruce leták proti radarům. Demokratickým způsobem byli přinuceni, aby leták ihned hodili do koše.
Americký vůdce nepřekvapil ani při svém projevu na konferenci s příznačně prázdným názvem Demokracie a bezpečnost. Často vzorovým potleskem přerušovaný Bush skloňoval slova „svoboda“, „extremismus“ a „boj“. Opět dokázal, že mu zcela chybí dotyk s reálným světem. Když chválil imaginárního Iráčana, který se prý dobelhal o berli k okupační správou pořádaným volbám, zapomněl, že v dnešních dnech spíše než účast ve volbách zajímá Iráčany jistota vyjít ven z domu a nebýt zastřelen.
„Vnucování postojů násilím“ je podle Bushe charakteristické jen pro „tyrany a extremisty“. Jeho cílem je dokonce „boj s tyranií“. Tak pravil člověk, který schvaluje mučení a jehož armáda páchá holocaust na iráckých civilistech, když je spaluje fosforovou municí zaživa.
Nerovnost před zákonem se ukázala v celé nahotě, když neohlášená demonstrace na podporu americké základny a prezidenta Bushe organizovaná Jakýmsi Zbyňkem Horváthem přímo na pražském Můstku byla bez mrknutí oka zlegalizována. Názory zde propagované byly zkrátka prorežimní. Organizátor suverénně oznámil, že „on nepotřebuje žádnou bumážku“. Proč taky? Jeho akci si rozpustit nikdo nedovolí.
Naopak demonstrace odpůrců prezidenta Bushe a americké základny byly buď zakázány přímo po ohlášení, nebo zakázány před jejich začátkem (Hradčanské náměstí). Výjimkou byli snad jen komunisté, kteří jsou režimu příjemnou a vítanou opozicí. Proto to byli právě mladí komunisté, kterým bylo umožněno mávat rudými vlajkami před americkou ambasádou. Jen se podívejte, s kým se chcete postavit do řady, když jste proti politice USA, tak si to dobře rozmyslete.
Česká vláda v čele s premiérem Topolánkem dokazuje svůj „demokratický“ charakter a s přehledem ignoruje nezpochybnitelné odmítavé stanovisko české veřejnosti k radaru. Je přece úplně jedno, co si myslí „alibisté a zbabělci“, kteří chtějí referendum. Podstatné je to, co chtějí ti, kterým sloužíme.
Český premiér jde tak daleko, že odmítá spojovat ponižující víza pro české občany při cestě do „spřátelených“ USA a umístění americké vojenské základny. To, že USA mají Čechy stále za jakousi banánovou republiku, vůči které uplatňují šikanózní vízovou politiku, zjevně pana Topolánka nevzrušuje.