Dnešní protikuřácké tažení je půjčeno od nacistů
Kouření škodí méně než fašismus
21.5.2007 Komentáře Témata: Policejní stát, Kouření 1500 slov
Řada přehlížených a zneklidňujících materiálů ohledně nacistické křižácké války proti kuřákům vyvolává paralelu se současným vývojem a slouží jako vážné varování, že státem řízené zasahování do osobních zvyků jednotlivců je předzvěstí diktatury.
Počátkem let 1930 začal Adolf Hitler prosazovat jako součást nacistické agendy pro rasovou čistotu národní kampaň k zákazu kouření ve všech veřejných budovách a kouření označil jako praktiky zrazující snahu fašistů po tělesné čistotě.
„Bratři národní socialisté, víte o tom, že Vůdce je proti kouření a domnívá se, že každý Němec je odpovědný vůči ostatním lidem za všechny své činy a emise? Víte o tom, že žádný Němec nemá právo ničit si své tělo drogami?“ napsal jeden magazín.
Jak jsem už dříve napsal, „regulace osobního zvyku kouřit, včetně nové legislativy v San Franciscu zakazující kouření ve vlastním domě a jejího vynucování ochotnými kádry státních slídilů a donášečů nereprezentuje nic jiného než hnutí ve jménu Velkého bratra směrem k úplnému podrobení a spoutání jednotlivce.
Čtěte následující šokující paralely a porovnejte je s dnešním nekonečným lektorováním o volbách našeho životního stylu, které jsme nuceni strávit od státu a jeho propagandistické mašiny, masmédií.
- Nacisté zakázali tabákovou reklamu a financovali obrovskou celonárodní veřejnou kampaň zaměřenou k přesvědčování lidí, aby se vzdali kouření.
- Nacisté zakázali kouření ve všech státních budovách, kancelářích, veřejné dopravě, na univerzitách, v domovech pečovatelských služeb, na poštovních úřadech, v mnoha restauracích a barech, v nemocničních komplexech a na pracovištích. Hitler vyznamenával kolegy, kteří přestali kouřit.
- Byl požadován zákaz kouření v soukromých dopravních prostředcích.
- Ministerstvo zdravotnictví Třetí říše varovalo, že kouření způsobuje impotenci, a vydávalo plakáty ukazující, že kouření je špinavým zvykem Židů, cikánů, černochů, (pokleslých) intelektuálů a indiánů.
- Nacističtí lobisté přednášeli vystrašeným dětem ve školách o hororech rasové nečistoty jako výsledku kouření.
- Termín „pasivní kouření“ (Passivrauchen) byl poprvé použit a prosazován nacistickou Anti-tabákovou ligou. Jeho autor, Fritz Lickint, nenabídl podpůrné důkazy k tvrzení, že kuřáci otravují všechny ve svém okolí, přitom ale současně tvrdil, že i pití kávy vyvolává rakovinu.
- Hitler byl zapřísáhly vegetarián a od svých třiceti let nekouřil ani nepil. Dokonce připisoval faktu, že skoncoval s těmito zlozvyky, i vzrůst úspěchu fašismu. V jeho přítomnosti nikdo nesměl kouřit. Jeho fašistický kolega Mussolini a generál Franco (stejně jako Napoelon) rovněž zakazovali kouření.
- Nacistické protikuřácké tažení bylo odstartováno za pomocí zmanipulované vědy (junk science) jménem zdravotních institucí. Jeden příklad za všechny – bylo tvrzeno, že kouření vyvolává u těhotných spontánní potrat.
- Hitler se pokusil kouření pro Němce zdražit pomocí obrovských daní uvalených na tabákové výrobky.
- Navzdory intenzivní nacistické propagandě proti kouření prodej tabákových výrobků v Německu ve skutečnosti vzrostl. Někteří vedoucí historikové z toho vyvozují hypotézu, že kouření bylo vnímáno jako akt kulturního odporu proti fašismu. To platilo až do konce třicátých let minulého století, kdy bylo kouření zakázáno ve většině veřejných budov a prodej tabákových výrobků rapidně poklesl.
Jaký můžeme učinit závěr z těchto paralel? Buď byli nacisté opravdu dobrotiví a záleželo jim na zdraví každého jednotlivce, nebo využili strašidla škodlivosti kouření k uplatnění masivní kontroly nad lidskými životy a k potlačení základních svobod, podařilo se jim tím vsunout nohu do dveří pro politickou diktaturu, která měla brzy následovat.
Podobně dnes. Buď tytéž elity, které prosazují masivní snížení světové populace, opravdu pečují o naše zdraví a starají se, abychom se měli dobře, nebo využívají protikuřáckého tažení k vnucení státní regulace týkající se každého aspektu našich osobních životů.
To vše je o ovládání, je to o tom ukázat, kdo je tady šéf. Může-li dnes státní moc regulovat osobní zvyky a chování jednotlivců, co bude zítra? Je-li stát tak velmi starostlivý o naše dobré zdraví, jak se nám snaží vsugerovat, proč nevyužije nejnovějších vědeckých pokroků k odstranění těch ošklivých, agresivních genů, které nás stojí tolik neštěstí? Vyrušuješ svým chováním ostatní kolem tebe, ničíš jim zdraví, tak proč ne? Je politický názor mentální nemoc? Poškozuje společnost? Snad by bylo na místě zakázat i jisté „svobodné“ projevy, které obtěžují jiné.
Sledujete, kam to všechno vede? Jak dlouho bude trvat, než osobní skenery připevněné na každé zdi budou doplněny o citlivé detektory kouře, které budou informovat místní Stasi, že jste si dovolil zapálit?
Žijeme v paranoidním světě přeplněném tupými bezpáteřními tvory, kteří se neodváží smočit špičku nohy ve vodě v obavě, že může existovat zákon, který to zakazuje, či to může někoho rozzlobit, popř. to může škodit zdraví.
Možná mezi čtenáři tohoto článku existují lidé, kteří přišli o své blízké právě vlivem kouření. Prosím, snažte se ovládnout své emocionální reakce, pokuste se rozumět tomu, co říkám. Kouření škodí zdraví, ale škodí méně než fašismus. A státní regulace osobních zvyků vede k diktatuře.
Skutečnost, že tentýž slovník a tatáž politika, kterou jsme nyní bombardováni za účelem státem kontrolované regulace našich osobních životních stylů, je přímo převzatá z nacistické ideologie pro rasovou hygienu z třicátých let minulého století, by nás všechny měla probudit. Měla by sloužit k procitnutí ze sna, měli bychom si uvědomit, co se skutečně skrývá za agendou dnešního protikuřáckého tažení.
Zdroje:
- Fascists Hate Smokers
- The anti-tobacco campaign of the Nazis: a little known aspect of public health in Germany, 1933-45
- Proctor R N. Racial hygiene: medicine under the Nazis.Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1988.
- Kater M H. Doctors under Hitler.Chapel Hill: University of North Carolina Press, 1989.
- Annas G, Grodin M. The Nazi doctors and the Nuremberg code.New York: Oxford University Press, 1992.
- Smith G D, Strobele S A, Egger M. Smoking and death.BMJ1995;310:396.
- Borgers D. Smoking and death. BMJ 1995;310:1536.
- Proctor R N. Nazi cancer research and policy. J Epidemiol Community Health (in press).
- Bauer D. So lebt der Duce. Auf der Wacht 1937:19-20.
- Picker H. Hitlers Tischgesprache im Fuhrerhauptquartier.Bonn: Athenaum Verlag, 1951.
- Lee PN, ed. Tobacco consumption in various countries. 4th ed. London: Tobacco Research Council, 1975.
- Reid G. Weltanschauung, Haltung, Genussgifte.Genussgifte1939;35:64.
- Kosmos. Bild-Dokumente unserer Zeit.Dresden: Kosmos,1933.
- Reckert FK. Tabakwarenkunde: Der Tabak, sein Anbau undseine Verarbeitung.Berlin-Schoneberg: Max Schwabe, 1942.
- Erkennung und Bekampfung der Tabakgefahren. DtschArztebl 1941;71:183-5.
- Klarner W. Vom Rauchen: Eine Sucht und ihre Bekampfung.Nuremberg: Rudolf Kern, 1940.
- Rauchverbot fur die Polizei auf Strassen und in Dienstraumen. Die Genussgifte1940;36:59.
- Berlin: alcohol, tobacco and coffee. JAMA 1939;113:1144-5.
- Kleine Mitteilungen. Vertrauensarzt 1941;9:196.
- Mitteilungen. Off Gesundheitsdienst 1941;7:488.
- Charman T. The German home front 1939-1945. London: Barrie & Jenkins, 1989.
- Fromme W. Offentlicher Gesundheitsdienst. In: Rodenwaldt E,ed. Hygiene. Part I. General hygiene. Wiesbaden: Dietrich'sche Verlagsbuchhandlung, 1948:36.
- Informationsdienst des Hauptamtes fur Volksgesundheitder NSDAP. 1944;April-June:60-1.
- Muller F H. Tabakmissbrauch und Lungencarcinom. Z Krebsforsch1939;49:57-85.
- Schairer E, Schoniger E. Lungenkrebs und Tabakverbrauch.Z Krebsforsch1943;54:261-9.
- Kittel W. Hygiene des Rauchens. In: Handloser S, Hoffmann W, eds. Wehrhygiene. Berlin: Springer-Verlag, 1944.
- Goedel A. Kriegspathologische Beitrage. In: Zimmer A, ed.Kriegschirurgie. Vol 1. Vienna: Franz Deuticke, 1944.
- Pritzkoleit K. Auf einer Woge von Gold: Der Triumph der Wirtschaft.Vienna: Verlag Kurt Desch, 1961.
- Werberat der deutschen Wirtschaft. Volksgesundheit und Werbung. Berlin: arl Heymanns, 1939.
- Peto R. Smoking and death. BMJ 1995;310:396.
Článek Today's Anti-Smoking Purge Is Borrowed From The Nazis vyšel 25.4. na serveru prisonplanet.com.