Bibiho konečná hra

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/02/9975-bibiho-konecna-hra.htm

Mike Whitney

Izrael využil útoky ze 7. října jako záminku k realizaci dlouhodobého plánu, jehož cílem je učinit Gazu neobyvatelnou a její obyvatele buď zabít, nebo vyhnat. Útok na Rafáh bude znamenat novou etapu tohoto rozsáhlého zločinu. (Andre Damon, World Socialist Web Site)

V pátek nařídil premiér Benjamin Netanjahu izraelské armádě, aby připravila plán na nucené vyhnání Palestinců nacházejících se v Rafáhu, nejjižnějším městě Gazy, kde se do stanových městeček uchýlilo více než 1,3 milionu vysídlených civilistů. Toto oznámení se setkalo s výkřiky protestu ze strany politických představitelů a skupin na ochranu lidských práv po celém světě, kteří chápou, že Izrael nyní realizuje závěrečnou fázi své operace etnických čistek, která začala 7. října. Navzdory protestům veřejnosti a rostoucímu odporu Netanjahu pokračuje ve svém plánu vyhnat nežidovské obyvatelstvo z jeho historické vlasti, aby na palestinském území vytvořil trvalou židovskou většinu. Tento článek je převzat z portálu Politico:

Netanjahu v pátek oznámil, že nařídil obranným silám, aby „předložily kabinetu dvojí plán, jak evakuovat obyvatelstvo, tak srazit prapory“ před „intenzivní operací“....

V rámci příprav na útok izraelské síly zesílily nálety a ostřelování metropole na jihu Gazy..... Netanjahuovy plány vyvolaly znepokojení humanitárních organizací i světových představitelů, kteří se obávají důsledků pozemního útoku na město, které je již tak přeplněné civilisty...

Podobně se vyjádřil i generální tajemník OSN António Guterres, který prohlásil, že operace v Rafáhu by „exponenciálně zvýšila to, co je již nyní humanitární noční můrou s nedozírnými regionálními důsledky“. Netanjahu nařídil evakuaci Rafahu před očekávanou pozemní invazí, Politico

Mějte na paměti, že Netanjahu používá plně vybavenou, nejmodernější armádu k potlačení neozbrojeného civilního obyvatelstva. Nejedná se o válku v tradičním slova smyslu. Palestinci jsou terorizováni, aby se podřídili, a pod hrozbou zbraní nuceni stěhovat se z jednoho místa na druhé.

Nyní budou vyhnáni z městské oblasti v Rafáhu na neúrodnou planinu, která postrádá potraviny, vodu i ochranu před přírodními živly. Cílem tohoto manévru je vyvolat humanitární krizi tak kolosálního rozsahu, že zahraniční představitelé budou nuceni přijmout program nouzového přesídlení, který by řešil problém uprchlíků a zároveň zbavil Izrael jakékoli právní odpovědnosti. Toto je text ze sobotního vydání deníku Telegraph:

Netanjahu řekl, že v Rafáhu je zapotřebí „masivní operace“, a dodal, že požádal bezpečnostní činitele, aby předložili „dvojí plán“, který by zahrnoval evakuaci civilistů ...

Přichází v době, kdy Izrael v pátek bombardoval cíle v Rafáhu a rozšířil tak svou pozemní ofenzívu v Gaze na hustě obydlené jižní město, kam se uchýlila více než polovina z 2,3 milionu obyvatel tohoto území.

Letecké údery přes noc a v pátek zasáhly dvě obytné budovy v Rafáhu, zatímco další dva objekty byly bombardovány v centru Gazy, včetně jednoho, který poškodil mateřskou školu přeměněnou na útulek pro vysídlené Palestince. Podle novinářů agentury AP, kteří viděli těla přivážená do nemocnic, bylo zabito 22 lidí. Netanjahu nařídil plán evakuace z Rafáhu, Telegraph

Důvodem, proč Izrael pokračuje v zabíjení nebojujících osob, které nejsou nijak spojeny s Hamásem, je to, že všechny ostatní přesvědčuje, že bombardování je „nevybíravé“, což zase naznačuje, že pachatel je vyšinutý šílenec hnaný iracionální nenávistí.

Takto se terorizuje veřejnost, aby udělala vše, co se po ní žádá. Předpokládáme, že většina současných izraelských postupů v Gaze byla pečlivě vypracována s baterií behaviorálních psychologů dlouho před svržením první bomby, možná i roky před útokem Hamásu 7. října.

Stojí také za zmínku, že nečekaný bleskový útok Izraele na Rafáh přišel v návaznosti na výslovné sliby vysokých izraelských představitelů, že Palestinci, kteří dobrovolně opustí své domovy na severu, najdou bezpečí na jihu.

Nyní jsou ti samí lidé zasypáváni bombami a vytlačováni do pouště, kde jsou jejich vyhlídky na přežití přinejlepším mizivé.

Můžeme pouze konstatovat, že důvodem, proč se s Palestinci zachází tak hrozně, je to, že patří k nežidovské menšině, která je všeobecně považována za méněcennou než izraelští Židé.

Palestinci nejsou vyháněni proto, že by představovali hrozbu pro národní bezpečnost, ale proto, že jsou plodnější než Židé, kteří si chtějí udržet početní většinu za každou cenu. Jinými slovy, Palestinci nejsou deportováni za něco, co udělali, ale za to, kým jsou. Toto je převzato z agentury Reuters:

Egypt se snaží zabránit masovému exodu z pásma Gazy na svůj Sinajský poloostrov... Izraelský útok na Gazu vyvolal znepokojení v Egyptě, který vyzval Izrael, aby zajistil bezpečný průchod civilistům z enklávy a nepodporoval je v útěku na jihozápad směrem k Sinaji.....

V rámci řady opatření k posílení bezpečnosti na hranici s Gazou vyslal Egypt během posledních dvou týdnů na severovýchodní Sinaj asi 40 tanků a obrněných transportérů....Armáda rovněž zaujala nové pozice v blízkosti hranice a provádí hlídky, které oblast monitorují...

Rafáh je jediným možným přechodem na Sinaj pro 2,3 milionu obyvatel Gazy. Zbytek hustě obydleného pásma je obklopen mořem a Izraelem...

Izraelská armáda v úterý přehodnotila doporučení jednoho ze svých mluvčích, aby Palestinci prchající před jejími nálety v Gaze zamířili do Egypta. Egypt se snaží zabránit exodu Palestinců z obléhaného pásma Gazy, Reuters.

Tady je to černé na bílém. Izrael se chystá vyhnat Palestince do pouště, vyvolat strašlivou humanitární krizi a nakonec většinu z nich přinutit přejít hranice a odejít do Egypta. To je Netanjahuova konečná hra, pouze židovská vlast od řeky k moři.

Kdo ho zastaví?

Bibi’s Endgame: A Ghastly Humanitarian Crisis Followed by Forced Expulsion vyšel 13.2.2024 na Global Reseach. Překlad v ceně 363 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 14.2.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.