Připravují západní média veřenost na jaderný útok pod falešnou vlajku?

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2023/07/9702-pripravuji-zapadni-media-verenost-na-jaderny-utok-pod-falesnou-vlajku.htm

Finian Cunnigham

Západní média připravují veřejnost na útok pod falešnou vlajkou na Záporožskou jadernou elektrárnu (ZNPP), aby z něj obvinila Rusko. To by pak Spojeným státům a NATO poskytlo záminku k přímému zásahu v jejich zástupné válce na podporu kyjevského režimu.

Měsíc trvající protiofenzíva kyjevského režimu se nedaří zatlačit ruské obranné linie. Ve skutečnosti se zdá, že ruské síly obracejí karty, aby získaly další území na východní Ukrajině. Vojenská situace se pro režim v Kyjevě podporovaný NATO stává fiaskem.

Měsíce tolik propagovaná protiofenzíva přináší ukrajinským silám jen porážku, a to navzdory masivním dodávkám zbraní ze strany USA a jejich spojenců v NATO. Západní vlády a média jen stěží zakrývají skutečnost, že zástupná válka NATO na Ukrajině proti Rusku se mění v historický debakl. Jak dlouho může tato šaráda pokračovat, než bude americká a evropská veřejnost požadovat odpovědi a odpovědnost?

Vzhledem k tomu, že příští týden 11. a 12. července se má v litevském Vilniusu konat významný summit NATO, může být katastrofa na bojišti pro kyjevského zástupce aliance akutní nepříjemností. Bude mít vážné politické důsledky pro Washington a Evropskou unii, které od vypuknutí konfliktu v únoru loňského roku poskytly kyjevskému režimu vojenskou podporu ve výši téměř 200 miliard dolarů.

Vyhození Záporožské jaderné elektrárny do povětří je jedním ze způsobů, jak dramaticky změnit narativ – i když je to čin zločinného zoufalství. Elektrárna je největším civilním jaderným zařízením v Evropě. Radioaktivní spad ze smrtícího raketového úderu na ZNPP by zaplavil rozsáhlé území Evropy včetně Ruska potenciálně smrtelnou kontaminací.

Ruské síly převzaly ZNPP loni v březnu, několik dní po zahájení speciální vojenské operace na Ukrajině 24. února. Od té doby je elektrárna běžně ostřelována kyjevským režimem pomocí raket dodávaných USA a NATO. Moskva předložila kategorické důkazy o úlomcích raket NATO získaných při náletech na chladicí rybníky elektrárny. Mezinárodní agentura pro atomovou energii, dozorčí orgán OSN pro jadernou bezpečnost, navštívila ZNPP několikrát a jistě bude vědět, odkud jsou rakety odpalovány, avšak MAAE se nápadně zdráhá veřejně identifikovat pachatele. Omezuje se na vágní prohlášení vyjadřující obavy o bezpečnost a ochranu veřejnosti.

Západní média bezostyšně vykládají, že kyjevský režim tvrdí, že ZNPP ostřelují ruské síly, ačkoli je to absurdní, protože ruská armáda má jadernou elektrárnu pod kontrolou.

Situace je opakováním sabotáže na vodní elektrárně Kachovka. Přehradu vyhodil kyjevský režim do povětří minulý měsíc pomocí raket HIMARS dodaných z USA. Západní média však z této sabotáže okamžitě obvinila a nadále obviňují Rusko, přestože Moskva již několik měsíců varovala Radu bezpečnosti OSN, že kyjevský režim plánuje úder na přehradu. A přestože ruské síly měly přehradu pod kontrolou.

Je neuvěřitelné, že vzhledem k tomuto zjevnému precedentu se nyní intenzivně připravuje útok pod falešnou vlajkou na Záporožskou jadernou elektrárnu. Kyjevský režim zintenzivnil veřejná varování, že ruské síly zaminovaly ZNPP a chystají se ji vyhodit do povětří. Znepokojující je, že západní média tato tvrzení zesilují bez ohledu na to, že inspektoři MAAE uvedli, že nevidí žádné důkazy o tom, že by Rusko jadernou elektrárnu zaminovalo.

Britský list The Times tento týden prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin čelí „nebezpečnému okamžiku“ vnitřního rozkolu v Rusku kvůli údajným válečným ztrátám na Ukrajině a zmařené vzpouře šéfa soukromé armády Jevgenije Prigožina. Deník The Times zasévá představu, že „Putin by mohl vyhodit do povětří ZNPP, aby posílil svou pošramocenou autoritu“.

V takovém případě by podle listu Times mělo NATO zasáhnout přímo svými pozemními jednotkami na Ukrajině. „To by byl nejrychlejší způsob, jak ukončit krutou válku a neutralizovat Putinův zkorumpovaný režim,“ intonují noviny s pokryteckou argumentací.

Propagandistická mašinérie západních médií opět staví realitu na hlavu. Prigožinova vzpoura z 24. června byla naprostým neúspěchem, protože ruské ozbrojené síly a ruská veřejnost rezolutně odmítly polovičaté spiknutí a zůstaly věrné vedení prezidenta Putina. Existují přesvědčivé důkazy, že šlo o pokus o převrat podporovaný západními zpravodajskými službami, který zorganizovala britská MI6, jak vyčerpávajícím způsobem analyzoval Scott Ritter.

Poté, co se CIA a britské MI6 nepodařilo destabilizovat Rusko a svrhnout Putinovu vládu, uchylují se prostřednictvím svých spolehlivých západních médií k útěšnému vyprávění, že Putinova moc nyní čelí „nebezpečnému okamžiku“. Tím je vykonstruována předehra k vyhození ZNPP do povětří.

Rusko však nebude bombardovat jadernou elektrárnu, v níž jsou umístěny jeho jednotky. Bude to kyjevský režim, který použije munici NATO a americké a britské zpravodajské informace o cílení – jako tomu bylo v případě sabotáže přehrady Kachovka 6. června.

Kyjevský režim nařizuje evakuaci civilistů z oblastí v blízkosti ZNPP a šéfové zpravodajských služeb a armády připravují „pohotovostní plány“, jak se vypořádat s následky údajného ruského úderu. To vše je příliš teatrální a naznačuje to, že jde o orchestraci.

Západní média neustále zamlčovala nebo neinformovala o obvyklých leteckých útocích kyjevského režimu na ZNPP v uplynulém roce. Namísto toho média drze překrucovala příběh tak, aby z něj obvinila Rusko. Nyní západní média připravují nadcházející falešnou vlajku tím, že se snaží přesvědčit veřejnost, že Rusko válku na Ukrajině prohrává a že Putin ztrácí u obyčejných Rusů autoritu.

Západní média umí nejlépe osvětlovat veřejnost, nikoliv „informovat“. Tak se to děje už celá desetiletí, ale nikdy nebyla tato funkce médií tak zjevná jako během USA vedené zástupné války na Ukrajině proti Rusku.

Otřesně zkorumpovaný neonacistický kyjevský režim se zoufale snaží udržet válečný chaos za každou cenu, stejně jako západní zbrojní průmysl a jeho koupení a zaplacení politici. (Ať už jsou to demokraté nebo republikáni, liberálové nebo konzervativci, všichni jsou válečná strana.)

Ideologové NATO se zoufale snaží zakrýt svůj debakl, který je v podstatě financován ožebračováním západní veřejnosti. Putin není ten, kdo je zoufalý. To Spojené státy a jejich evropští satrapové jsou jako krysy v koutě.

Pokud tito zoufalci vyhodí do povětří Záporožskou jadernou elektrárnu, rovná se to tomu, že NATO shodí na Rusko špinavou bombu.

A všechen ten gaslighting (forma psychické manipulace a citového zneužívání, Wikipedie), který západní média používají, rozpoutává termonukleární katastrofu.

Zde je návrh, jen jeden z dalších možných: protiválečná kampaň by mohla zvážit, zda západní veřejnost nevypne masově televizory a toxické mediální kanály. Stačí na několik dní vypnout CNN, Fox, BBC, New York Times, Guardian, Times a tak dále. Ve společném, synchronizovaném protestu. Vypněte to! Dřív než tihle šílenci vypnou celou planetu.

Western Media Prepping Nuclear False Flag… and Thermonuclear War? vyšel 9.7.2023 na ICH. Překlad v ceně 448 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 10.7.2023


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.