V jakém okamžiku by měla být vláda USA považována za nelegitimní?

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2023/06/9681-v-jakem-okamziku-by-mela-byt-vlada-usa-povazovana-za-nelegitimni.htm

Ben Bartee

16. prosince 1773 u bostonského pobřeží naházeli rozzuření američtí kolonisté, kteří už měli dost placení nadměrných daní a politického zneužívání ze strany svých koloniálních pánů, do moře 342 beden čaje britské Východoindické společnosti. Byl to slavný symbolický akt vzdoru. Následovala válka a nakonec byli vlastenci, kdysi v naprosté menšině mezi všemi obyvateli kolonií, ospravedlněni.

Hlavním heslem revolučního hnutí bylo „žádné zdanění bez zastoupení“, což znamenalo, že kolonisté byli podrobeni zdanění, aby mohli podporovat nákladná dobrodružství britského impéria po celém světě, ale neměli za to žádné skutečné politické zastoupení v britském parlamentu.

Trpí současná Amerika stejným fenoménem?

Již dříve jsem odkazoval na studii z roku 2014 publikovanou prostřednictvím Cambridge University Press, která kvantitativně vyvrací mýtus o „demokracii“, podle kterého jsou americké děti násilně krmeny ve veřejných školách:

„Když většina občanů nesouhlasí s ekonomickými elitami a/nebo s organizovanými zájmy, zpravidla prohrává. Navíc kvůli silnému předsudku o zachování statu quo, který je zabudován do politického systému USA, i když poměrně velká většina Američanů podporuje změnu politiky, obvykle se jí nedočká... průměrní občané a masově založené zájmové skupiny mají jen malý nebo žádný nezávislý vliv [na politiku USA].“

Laicky řečeno, nadnárodní západní technokratický stát vůbec nezohledňuje přání a hodnoty lidí při svém rozhodování.

Kromě toho vláda považuje nejméně třetinu svých vlastních obyvatel za „domácí teroristy“ za tak malicherné zločiny, jako je nesouhlas rodičů s tím, aby jejich děti byly vystaveny transgenderové indoktrinaci ve veřejných školách. Peníze vybrané od těchto údajných domácích teroristů prostřednictvím daní používá k jejich politickému pronásledování a často požaduje další, aby usnadnila svůj džihád.

Prostřednictvím New York Times, 4. května 2021:

„Generální prokurátor Merrick B. Garland v úterý řekl zákonodárcům, že ministerstvo spravedlnosti potřebuje více peněz na priority Bidenovy administrativy, včetně boje proti domácímu extremismu.. Pan Garland upřednostnil úsilí o boj proti domácímu terorismu a ochranu občanských práv před zaměřením ministerstva během Trumpovy administrativy na pouliční kriminalitu a gangy...

Ministerstvo rovněž žádá o dalších 101 milionů dolarů na řešení rostoucí hrozby domácího terorismu.

Novináři, kteří odhalují zneužívání ze strany vlády, jako je výše uvedené, jsou namísto toho, aby byli oslavováni jako hrdinové za svou dobrou práci, terčem politického pronásledování ze strany státu.

Příkladů jsou doslova tisíce, ale nejznámějším je zakladatel Wikileaks Julian Assange, který je už deset let pronásledován až na konec světa za to, že odhalil válečné zločiny USA, osobní korupci Hillary Clintonové a další faktické informace ve veřejném zájmu.

Vláda selektivně prosazuje zákony proti bělochům a konzervativcům, zatímco nechává levicové agenty chaosu řádit v amerických ulicích v rámci fenoménu zvaného „anarcho-tyranie“, o němž jsem na stránkách The Daily Bell již psal.

Řádný proces byl téměř zavržen jako pozůstatek amerického dědictví z dob před nástupem nadnárodní technokracie. Alexi Jonesovi nebylo v jeho procesu o pomluvě Sandy Hook dovoleno obhajovat se svou nevinou. O jeho vině bylo předem rozhodnuto; soudní řízení mělo pouze určit, kolik peněz Jones dluží údajným obětem.

Bývalý prezident Donald Trump nedávno prohrál občanskoprávní spor o znásilnění s duševně nemocnou autorkou časopisu The Atlantic, která nepředložila žádný důkaz kromě své vlastní neovlivnitelné výpovědi. K údajnému znásilnění došlo v roce 1996, tedy před 27 lety. V rušném obchodním domě, kde k němu údajně došlo, nebyli žádní svědci. Porota jí přesto přiznala miliony dolarů a Rachel Maddowová na oslavu poskytla plamenný rozhovor.

Trump po celou dobu tvrdil, že je nevinný. Když po skončení procesu Trump na radnici CNN opět tvrdil, že je nevinný, pohrozil její advokát další žalobou za to, že prostě tvrdil, že je nevinný, jak to dělal od vypuknutí celého skandálu.

Nic z toho neznamená podporu – ani tichou – politického násilí, pokud se mu lze vyhnout. Kinetická válka s nadnárodním korporátním státem je nevhodná z mnoha důvodů, v neposlední řadě proto, že schopnosti vlády převyšují schopnosti jakéhokoli povstání.

Jde spíše o uznání reality: lze předložit pádný argument, že vláda Spojených států je nelegitimní. Je otázkou, jak s tímto hodnocením naložíme.

Ben Bartee je nezávislý americký novinář z Bangkoku

At What Point Should the US Government Be Considered Illegitimate? vyšel 15.6.2023 na The Baily Bell. Překlan v ceně 290 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 21.6.2023


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.