Veľká Británia je tá, ktorá môže vyprovokovať jadrovú vojnu...

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2023/06/9668-velka-britania-je-ta-ktora-moze-vyprovokovat-jadrovu-vojnu.htm

Ivan Štubňa

Briti sú poslušní lokaji USA, ktorí testujú Rusko, čo si NATO voči nim môže dovoliť. Západ to Putinovi pripisuje ako slabosť. Kolektívny Západ však nevie to, čo vie Putin. Rusko má zbrane o dve alebo aj tri generácie pred technicky najvyspelejšími štátmi sveta. To musí byť pre Západ deprimujúca informácia.

Tzv.mainstreamové alebo skôr korporátne médiá, ktoré sú za svoje lži platené vládami a Deep State vrátane ich východných satelitov sú občanom na smiech. Ich mediálna manipulácia je totiž zjavná. Tak to je i s teroristickou akciou a odpálením priehrady Kachovka Ukrajincami. Alebo nie Ukrajincami? Rusmi? Nie. Tak kým? Podozrievam z tohto útoku Britov. Pred sabotážou bola Kachovka napustená na maximum. Prečo asi? Z lásky k Rusom? Ťažko. Ukrajinské velenie ovládané Západom dosiahlo tri hlavné ciele útokom na Kachovku: 1. Ohrozenie chladenia Záporožskej jadrovej elektrárne (ZJE); 2. Ohrozenie dodávok pitnej vody na Krym; 3. vyvolanie ekologickej katastrofy v regióne a následné obvinenie Ruska z tejto akcie. Ak zoberieme do úvahy, že ukrajinskí vojaci sa viacero mesiacov pokúšali bezvýsledne ostreľovať ZJE, môžeme očakávať, že po teroristickom čine na Kachovku sa pokúsia v ZJE raketami napadnúť sklady vyhoreného jadrového odpadu.

Faktom je, že časť ukrajinskej armády riadia Američania. Časť Briti. Vysokí dôstojníci NATO a vojaci NATO sú trvale prítomní na Ukrajine a riadia tam bojové akcie proti Rusku. Ich vojaci priamo riadia západnú techniku a odpaľujú Himarsy a iné západné rakety proti ruským vojakom. Najviac im pri tom pomáhajú poľskí žoldnieri v úlohe „pešiakov“ ako výkonná zložka. Ukrajinská armáda nemá špecialistov, ktorí by boli schopní vysoko presnými zbraňami poškodiť Kachovku. Takých špecialistov má Británia, ktorej sa pripisuje aj spoluúčasť na zničení Nordstreamov. Z utajených zdrojov britskej armády prenikli informácie, že na Ukrajine pôsobilo cca 250 britských dôstojníkov. Po ruských útokoch na veliace strediská NATO boli ich stavy asi o polovicu zredukované. Nie však britské námorné špeciálne jednotky. Tie sú podriadené veleniu a plánom USA. Ide o predstaviteľov britských SAS, príslušníkov armádneho 22. pluku SAS, špeciálneho prieskumného pluku SRR (Special Reconnaissance Regiment je špeciálna prieskumná jednotka) a námorné špeciálne sily SBS.

Všetky tieto jednotky sa podieľajú okrem priamych bojov v ukrajinských uniformách aj na školení a výcviku Ukrajincov. Britskí dôstojníci slúžia ako kľúčoví sprostredkovatelia medzi spravodajskými silami NATO a ukrajinskými silami.

Britské špeciálne jednotky na Ukrajine sú zoskupené do takzvaných pracovných skupín, ktoré riešia pridelené úlohy v súlade s ich profesionálnym profilom. Prvýkrát boli britské špeciálne jednotky zaznamenané pri útoku na Hadí ostrov. Sú zodpovední za naplánovanie a realizáciu útoku na Kerčský most. Podieľali sa na útokoch podmorských dronov na ruské vojenské lode v Sevastopole. Briti v tejto vojne majú za cieľ útočiť na ruskú Čiernomorskú flotilu a uskutočňovať sabotáže na obchodnú lodnú dopravu. Dnes sa ukrajinské ozbrojené sily za pomoci Britov pokúsili so šiestimi dronmi zaútočiť na loď Čiernomorskej flotily – Priazovye,. Táto loď plní úlohy monitorovania a zaistenia bezpečnosti pozdĺž trasy plynovodov Turkish Stream a Blue Stream. Ako aj pri predchádzajúcich podobných útokoch, tak aj teraz strategické prieskumné bezpilotné lietadlo USA RQ-4B Global Hawk vykonalo prieskum vo vzdušnom priestore centrálnej časti Čierneho mora. Pentagon tak koordinoval útok spolu s Britmi.

Úloha vykonávať námorný prieskum je pridelená britským špeciálnym silám. V súčasnosti k nim patrí výber, nábor a infiltrácia agentov v ruských prístavoch a námorných zariadeniach v čiernomorskom regióne a rozvoj spravodajských sietí medzi personálom ruského námorníctva. Briti sú priamo zodpovední za poskytovanie spravodajských informácií, informácií z družicových systémov Ukrajincom ako i poskytovanie súradníc cieľov na ruské objekty vrátane informácií na pobrežné radarové stanice. Medzi hlavnú činnosť britských špeciálnych jednotiek patrí prieskum a sabotáž za nepriateľskými líniami.

Veľmi rizikovou provokáciou Ruska bola dodávka munície s ochudobneným uránom Ukrajincom. Briti si neuvedomujú, že v prípade jadrovej vojny s Ruskom Veľká Británia prestane existovať. A my s nimi.

Viac na:

https://vz.ru/world/2023/6/7/1215267.html

https://blog.hlavnespravy.sk/...

https://tass.com/world/1412833

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Článek byl publikován 13.6.2023


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.