Proč se Rothschildové snaží zabránit korunovaci Karla III.

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9430-proc-se-rothschildove-snazi-zabranit-korunovaci-karla-iii.htm

Vladimir Prochvatilov

Americký bulvární časopis Globe Magazine zveřejnil skandální článek, v němž tvrdí, že britská kontrarozvědka MI6 předala britskému parlamentu rozsáhlý spis odhalující nekonvenční záliby krále Karla III., což by mohlo zmařit jeho korunovaci, která se má uskutečnit v květnu 2023.

„Král Karel III. je pod tlakem, aby abdikoval a přenechal trůn svému synovi, princi Williamovi,“ píše se v publikaci, která byla široce rozšířena ve žlutém tisku.

Málokdo věří bulvárním článkům, ale nedávno deník The Washington Post zveřejnil obsáhlý článek s názvem „Král a jeho manžel: Homosexuální historie britské královské rodiny“.

Bulvární časopis Globe Magazine vlastní americká společnost Hudson Group, která v posledních letech úzce spolupracuje s globálním finančním monstrem Goldman Sachs, kde současný britský premiér Rishi Sunak pracoval v letech 2001-2004 jako analytik. Jak víme, oženil se s dcerou indického miliardáře Narayany Murthyho, majitele společnosti Infosys Corporation, mezi jejíž akcionáře patří největší světové investiční fondy BlackRock a Vanguard.

Bez ohledu na to, zda jsou informace o osobních preferencích krále Karla III. v časopise Globe přesné, není pochyb o tom, že jejich cílem je kompromitovat britského panovníka a případně ho donutit k abdikaci na trůn ve prospěch prince Williama. Otázkou je proč?

Britský bulvár v posledních letech tvrdil, že královna je unavená skandály Charlese a jeho manželky Camilly Parker Bowlesové a hodlá učinit prince Williama svým nástupcem. Na podzim 2018 však královna změnila názor: jak uvedl britský deník Daily Mirror, „britská královna Alžběta II. plánuje za tři roky předat otěže moci svému nejstaršímu synovi princi Charlesovi. Královna má v úmyslu odejít do důchodu ve věku 95 let, čímž se její nejstarší syn stane regentem“, – napsala publikace, která rovněž informovala, že Charles začal dostávat kopie všech dokumentů, s nimiž jeho matka pracovala. Sama Alžběta, jak list poznamenal, hodlala udělat vše pro to, aby v případě jejího předčasného úmrtí nebo nemoci nedošlo k narušení státního aparátu.

Publikace deníku Daily Mirror je věrohodná, protože se jednalo o oznámení připravované knihy Charles at 70: Thoughts, Hopes And Dreams od královského korespondenta Roberta Jobsona.

Důvodem tohoto obratu je podle publikace to, že se princ William příliš sblížil s finančními magnáty z londýnské City. V roce 2005 William absolvoval stáž v londýnských bankách, přičemž většinu své praxe strávil v největší britské bance HSBC Holdings Plc. Kromě HSBC se o čest dostat následníka britského trůnu do praxe ucházely takové významné banky jako Merrill Lynch, JP Morgan Cazenove, NM Rothschild a další. Princ William se však rozhodl pro banku HSBC a s touto druhou největší bankou na světě zůstal v kontaktu.

Minoritními akcionáři HSBC (s právem volit představenstvo) jsou stále největší americké investiční fondy BlackRock a Vanguard (spojené se společností tchána Rishiho Sunaka), které podporují globální politiku amerického Federálního rezervního systému, jež je již delší dobu v rozporu s politikou Buckinghamského paláce. To byl pravděpodobně důvod, proč princ William nesplnil očekávání své babičky.

Ale teď je babička pryč a zdá se, že finanční monstra se snaží změnit rovnováhu.

V případě skandální publikace očerňující Alžbětina syna, krále Karla III., jsou podle mého názoru příjemci skandálu jasně viditelní.

V londýnské City sídlí Rothschildové, jejichž zájmy jsou neoddělitelně spjaty se zájmy banky Goldman Sachs, jejíž nominant se nedávno stal britským premiérem. A zájmy společností BlackRock a Vanguard, které investovaly do miliardového podniku Sunakova tchána.

Připomeňme, že právě Sunakovou rezignací na post ministra financí 5. července 2022 začala vládní krize, která skončila odchodem premiéra Borise Johnsona. Příznivci obtloustlého Borise byli nespokojeni a Rišiho označili za „hada“ a „zrádce“. Superkonzervativci, kteří se kolem Johnsona shromáždili, nezaznamenali, že londýnská City, jejíž pozice v globálním finančním systému se po brexitu zjevně otřásla, je na poplach. Johnson chtěl vyvést ekonomiku z krize snížením daní, ale to nestačilo. Finanční magnáti navíc navrhli, aby se místo snižování rozpočtů a daní jednoduše zvýšil veřejný dluh. Johnson je neposlechl a byl odejít z úřadu.

Novou premiérkou se stala Liz Trussová, která během několika dní provedla na Downing Street 10 něco, co lze označit za vraždu libry. Její ministr financí Kwasi Kwarteng oznámil tak silný soubor populistických reforem, že libra klesla vůči dolaru na historické minimum.

Kwarteng slíbil snížení daní o 50 miliard liber a zmrazení cen energií, na které by se muselo vynaložit nejméně 150 miliard liber, přičemž deficit státního rozpočtu by automaticky vzrostl o hodnotu odpovídající 10 % HDP.

Libra se propadla na 1,08 za dolar a poté na 1,035. Investoři se začali zbavovat státních krátkodobých dluhopisů skutečně kosmickou rychlostí. Rozhořčení na finančních trzích bylo tak velké, že Trussová musela okamžitě odvolat svůj ekonomický program, což ji nezachránilo před rychlou rezignací.

Nahradil ji Rishi Sunak, nominovaný společností Goldman Sachs, který nemá v úmyslu zasahovat do moci a síly globálních finančníků. Vlády Borise Johnsona a Liz Trussové přivedly City téměř ke krachu. Kapitál utekl ze Spojeného království, nadvláda na burze se přesunula do Frankfurtu a Paříže.

Lze předpokládat, že lidé, kteří „opustili“ Johnsona a Trussovou tím, že na Downing Street 10 dosadili svého člověka, se rozhodli, že chtějí mít na britském trůně také osvědčený „kádr“, kterým je z definice princ William, jenž, usazen na trůně své babičky, bude horlivě hájit zájmy svých přátel ze City.

V celosvětové organizaci Finintern působí také princ Harry, který jednal s vedením Goldman Sachs a bude zastupovat zájmy tohoto významného finančního konglomerátu. Proslýchá se, že Karel III. není tímto vývojem událostí příliš nadšen, což znamená, že skandální články v bulváru o nekonvenčních zálibách britského panovníka nebudou končit.

Článek byl publikován 2.12.2022


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.