Drobný komentář k šílenosti posledních dnů

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2022/11/9410-drobny-komentar-k-silenosti-poslednich-dnu.htm

Karel Eichler

Za posledních pár hodin mě zaujal případ rakety (nebo více raket), jenž dopadla na polské území (tento komentář píši šestnáctého listopadu, takže jen pár hodin po incidentu). Hezky ilustroval současnou mentalitu západních politiků a hlavně oněch samozvaných hlídacích psů „demokracie“ – mediálního oligopolu.

Vše začalo „zaručenou“ zprávou z renomované agentury AP. Dle jejich zdrojů z Pentagonu na území Polska dopadly ruské rakety. Vzápětí se rozhořelo několik hodin nenávisti vůči Rusku, kde se zejména politici ze zemích bývalých sovětských satelitů začali předhánět v siláckých výrocích. Naše nebezpečně inteligentní ministryně obrany pronesla věty jako že ruský útok na Polsko nesmí zůstat bez odezvy, Rakušan ujišťuje že Rusko o mír nestojí a stojíme při Polsku, co řekl Fiala netřeba psát. Ostatně, zahraniční média nejsou o moc lepší – britský tisk má na titulních stránkách prohlášení jako: Ruské rakety udeřily v Polsku, Putinova válka se přelévá do Polska, Ruské bomby zasáhly Polsko, a další.

Opravdová bomba však přišla pár hodin po tomto incidentu. Zjistilo se, že se jedná o raketu země-vzduch vypálenou z Ukrajiny, která minula cíl a dopadla na polské území. Respektive, toto je poslední verze, která se však ještě může desetkrát změnit v průběhu následujících dní či hodin.

O čem to celé svědčí?

Za prvé se ukazuje dětinský přístup oligopolních médií (ano, hodně přes 90 procent mediální scény je celosvětově ovládáno několika prověřenými oligarchy). Při honbě za senzací je jim úplně jedno, že málem rozpoutaly třetí světovou válku. Co více, ono rozpoutat tuto válku je dost očividně jejich reálný záměr. Účel světí prostředky – nevadí, že se lže, hlavně že bude o čem psát a o pár procent se momentálně zvýší naše příjmy. Jejich přístup připomíná drzé náctileté spratky, kteří zkouší, kam ještě mohou posunout hranice.

Za druhé se ukazuje agresivita a šílenost západních politiků. Těm nevadí, že ještě neproběhlo žádné vyšetřování – viník je znám předem. Pokud se náhodou prokáže, že to nebyl on přímo, tak najdeme nějaký stupidní argument proč to byl on alespoň nepřímo. Pro politiky je důležité, že se nepíše o nepořádku v jejich zemi, ale o něčem, co je dostatečně daleko. Hlavně neupozorňovat na katastrofální stav veřejných financí západních zemí, problémy s narkomany (nejen v USA), skandálně rychle rostoucí kriminalitu, zdražování všech možného – to přece vůbec nevadí.

A do třetice to ukazuje degenerovanost celé společnosti. Většina lidí fandí impulzivnímu, primitivnímu a agresivnímu chování. Pokud tomu nevěříte, podívejte se na výsledky voleb v libovolné významné zemi (tedy pokud se to ještě dá nazývat volbami, ale to je na jinou debatu). Nikdo se nedovolává žádné zodpovědnosti aktérů. Proč se neptáme, kdo byl ten zdroj agentury AP z Pentagonu – a pokud žádný nebyl (což je teď evidentní), proč příslušný novinář a agentura není stíhán za šíření poplašné zprávy? Proč žádný z retardovaných politiků (dokonale reprezentující současnou degenerovanou společnost) nebyl na místě vyhozen či není předmětem vyšetřování? Uvědomuje si vůbec většina společnosti, co se mohlo stát? Jak zbytečná otázka, že? Neuvědomuje, protože politici jsou vlastně takovým obrazem společnosti, ostatně jsou ještě pořád lidmi voleni (než se volby zruší úplně – což dost možná nebude dlouho trvat).

Smutné vyhlídky

Ti z nás, co si mysleli, že nic horšího než covidová histerie nemůže existovat, vidí, že jsme se mýlili. Šílenost, impulzivnost a agresivita se od té doby naopak znásobila (a dále v čase exponenciálně roste). Rostoucí šílenost elit jde ruku v ruce s tím, jak se prohlubují vnitřní problémy západní společnosti, jako šílené zadlužení, počet lidí v dluhové pasti, rostoucí agresivita všech menšin (v posledních dnech spojená s ničením uměleckých děl), rostoucí počet lidí bez domova, nárůst drogově závislých, inflace utržená ze řetězu, a tak dále. S ohledem na to, že západní země mají k dispozici vodíkové bomby v opravdu velkém kvantu, je tato chronická unáhlenost mimořádně nebezpečná. Toto nemůže dopadnout dobře.

Poznámka editora

Málokdy věnuji osobní pozornost našim představitelům. Nesleduji jejich "projevy", pokud se některý ksicht objeví omylem na obrazovce zapnuté televize, okamžitě přepínám / vypínám. S daleko větším odhodláním, než za bolševika. Někdy si sám pro sebe hraji takovou hru: Který současný zmrd je největší? Kdo z nich škodí nejvíce? Je to Fiala? Pekarová? Lipavský? Rakušan? Černochová? Oni škodí všichni promyšleně a krásně a pomyslný titul zmrd zmrdů si tak nějak předávají na střídačku, ale myslím, že po dnešku vede poslední zmíněná. Svým výrokem za smrt dvou Poláků je odpovědné Rusko.

Článek byl publikován 17.11.2022


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.