Drtivou většinu populace prostě nepotřebujeme

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9317-drtivou-vetsinu-populace-proste-nepotrebujeme.htm

Ben Bartee

Zde je myšlenkový experiment: vlastníte továrnu, kterou provozujete pouze za účelem vlastního obohacení.

Co uděláte se starým zařízením po skončení jeho životnosti, když nakoupíte novou, účinnější techniku? Lpíte na něm se sentimentálním poutem?

Nebo ho z praktických důvodů pošlete do příslovečné továrny na lepidlo, jako to doslova udělala vládnoucí prasata ve Farmě zvířat s koněm Boxerem, když už byl příliš starý na práci – i když pro farmu udělal mnoho?

Eugenický poručík Klause Schwaba, Yuval Noah Harari – Himmler jeho Hitlera – řekl v nedávném rozhovoru pro TED tu tichou část nahlas.

„Lidé si uvědomují – a myslí si to správně – že 'budoucnost mě nepotřebuje'. Máte všechny ty chytré lidi v Kalifornii, New Yorku a Pekingu, kteří plánují úžasnou budoucnost s umělou inteligencí, bioinženýrstvím, globálním propojením a podobně, a ti mě nepotřebují.“

Poslechněte si celý rozhovor a všimněte si, jak často Harari bez vyzvání přirovnává lidi ke zvířatům – opicím, kravám atd.

Elity nás považují za průmyslový zdroj, ne za rovnocenné občany.

Harari pokračuje:

„Když se vrátíte do poloviny 20. století – a je jedno, jestli jste ve Spojených státech s Rooseveltem, nebo v Německu s Hitlerem, nebo dokonce v SSSR se Stalinem – a přemýšlíte o budování budoucnosti, pak jsou vaším stavebním materiálem ty miliony lidí, kteří tvrdě pracují v továrnách, na farmách, vojáci. Potřebujete je. Bez nich nemáte žádnou budoucnost.“

A tady se dostáváme k jádru problému: v jejich očích jsme zastaralé stroje.

„Nyní se přesuňme na začátek 21. století, kdy prostě nepotřebujeme drtivou většinu populace, protože budoucnost je o vývoji stále sofistikovanějších technologií, jako je umělá inteligence [a] bioinženýrství.“

Harari vysvětluje, že pro technokracii jste nyní užiteční pouze jako zásobárna dat:

„Většina lidí nepřispívá [umělé inteligenci a bioinženýrství] ničím, snad kromě svých dat, a cokoli, co lidé ještě dělají a co je užitečné, tyto technologie stále více učiní nadbytečným a umožní nahradit lidi.“

Elity se považují za bohy, kteří udělují a vyhlazují život podle libosti.

Nikým nevolení technokraté WEF se pomazali na transhumánní polobohy a udělili si s tím spojenou nejvyšší moc:

„Věda nahrazuje evoluci přirozeným výběrem evolucí inteligentním designem, nikoliv inteligentním designem nějakého boha v oblacích, ale NAŠÍM inteligentním designem a designem našich „mraků“. To jsou nové hnací síly evoluce.“
-Nuval Noah Harari

To je megalomanský komplex Boha, který se naplno projevil. Je to nekontrolované ego, zbavené zábran superega.

Lidé jako Harari jsou tak zákeřní a nebezpeční, protože když jde večer spát, je docela možné, že ho svědomí nejspíš vůbec netrápí.

Nemusí být nutně zlý, sociopatický génius. Možná se pomocí jakýchkoli racionalizačních metod skutečně domnívá, že je jeho přirozeným právem převzít morální autoritu nad celým lidstvem a že technetronická pekelná krajina, kterou vynalézá, je morálně správná.

Kdo by Hararimu řekl něco jiného? Koneckonců, kdo je obyčejný smrtelník, aby řekl Bohu, svému Stvořiteli a nadřízenému, že se mýlí?

Vzhledem k tomu, jak se vládnoucí třída chová ke svým nevolníkům nyní, na jaké zacházení se můžeme těšit my, pracující třída, až korporátní technokracie nebude naši práci vůbec potřebovat?

Revoluce v automatizaci práce je již v plném proudu.

Z článku v Today.com:

Řetězec rychlého občerstvení White Castle na Středozápadě zadává část svých pracovních míst robotům.

Řetězec hamburgerů tento týden oznámil, že plánuje instalovat robotické zařízení „Flippy 2“ od společnosti Miso Robotics ve 100 provozovnách.

Roboti nenahradí jen pracovníky v rychlém občerstvení – časem to budou i řidiči kamionů, pracovníci zákaznického servisu a účetní.

Vládnoucí třída v čele s Klausem Schwabem, které radí lidé jako Bill Gates, má řešení: vymýtit to, co považuje za „nadbytečnou populaci“ – žeroucí, seroucí a šukající hordy nepotřebných lidí, které už nepotřebuje.

Jsou posedlí omezováním růstu populace a kromě toho i jejím dramatickým snižováním.

Zde je Bill Gates na přednášce Ted Talk v roce 2010:

„Každý rok vypustíme do ovzduší hodně oxidu uhličitého – přes 26 miliard tun... A musíme nějak provést změny, které to sníží na nulu... Tato rovnice má čtyři faktory, trochu se násobí.“

[...]

„Takže vlevo máte položku CO2, kterou chcete dostat na nulu, a ta bude vycházet z počtu lidí, služeb, které každý člověk v průměru využívá, průměrné energie pro každou službu a množství CO2 vyprodukovaného na jednotku energie. Podívejme se tedy na každou z těchto položek a zjistěme, jak se můžeme dostat na nulu. Pravděpodobně se jedno z těchto čísel bude muset dostat hodně blízko k nule.“

[střih na záběr lidí, publikum se bouřlivě směje]

„Na světě dnes žije 6,8 miliardy lidí. Počet se zvýší na devět miliard. Pokud odvedeme opravdu dobrou práci v oblasti nových vakcín*, zdravotní péče a služeb v oblasti reprodukčního zdraví, mohli bychom tento počet snížit.“

(*Jak zajímavé, že Gates uvádí „vakcíny“ jako jeden z nástrojů kontroly populace. Mohl by snad odkazovat na vedlejší účinky vakcín na ženský reprodukční systém, které nyní uznávají i korporátní média?)

Dostaňte sebe a své blízké z jejich technetronické plantáže a připojte se k paralelní ekonomice/společnosti. Prozatím jste svobodní. Ale až se zdi uzavřou, jak můžete vsadit své přežití na benevolenci technokratů, kteří se otevřeně zasazují o vaši smrt?

Ben Bartee je nezávislý americký novinář z Bangkoku, který má protilehlé palce. Sledujte jeho tvorbu na stránkách Armageddon Prose a/nebo Substack, Patreon, Gab a Twitter.

World Economic Forum Futurist: ‘We Just Don’t Need the Vast Majority of the Population’ vyšel 6.9.2022 na thedailybell.com. Překlad v ceně 368 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 12.9.2022


© 2023-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.