Kanadský odborník na mRNA suspendován za pochybnosti o očkování dětí vakcínou COVID

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2022/07/9234-kanadsky-odbornik-na-mrna-suspendovan-za-pochybnosti-o-ockovani-deti-vakcinou-covid.htm

Belle Carter

Dr. Patrick Provost, profesor na katedře mikrobiologie, infektiologie a imunologie na Université Laval, který dvacet let řídil výzkumnou laboratoř biologie RNA, byl suspendován na dva měsíce bez nároku na plat za pochybnosti přínosu očkování proti koronaviru (COVID-19) u dětí.

[Professor ...]
Professor Patrick Provost, Laval University

Dr. Patrick Provost byl potrestán za výroky, které pronesl před komisí lékařů a vědců v prosinci 2021. Řekl tehdy, že rizika podávání experimentální mRNA vakcíny měnící dětem geny převažují nad potenciálními přínosy.

Jeho výroky nebyly bezdůvodné, protože v rámci své pozice na univerzitě studuje mRNA ve vlastní laboratoři.

„Být cenzurován za to, že dělám to, k čemu jsem byl vyškolen – a k čemu jsem byl najat – no, je těžké tomu uvěřit,“ řekl Provost. „Měl jsem ohledně něčeho obavy, tak jsem si vyhledal literaturu, připravil jsem si projev a přednesl ho veřejnosti.“

Profesor se teprve 14. června dozvěděl, že ho ULaval suspenduje na osm týdnů bez nároku na mzdu.

„Je třeba, aby nám bylo umožněno znovu se ptát,“ poznamenal Provost. „Měli bychom mít možnost diskutovat o jakýchkoli myšlenkách [a] názorech. Protože vyjadřuji názory, které jsou v rozporu s narativem vlády, byl jsem suspendován.“

Provost nebyl jediným akademikem, který byl potrestán za to, že vyjádřil pochybnost vůči očkování dětí vakcínou proti COVID-19. ULaval také suspendovala profesora biologie Nicolase Deroma za to, že v listopadu 2021 vyjádřil své obavy ohledně očkování.

Simon Viviers, místopředseda fakultních odborů ULaval, uvedl, že byla podána stížnost proti „útoku na akademickou svobodu“. Dodal, že tresty pro Provosta a Deroma přimějí další profesory, aby si rozmysleli, zda se k některým otázkám veřejně vyjádří.

Umožnit [univerzitě], aby posuzovala oprávněnost komentářů univerzitního profesora na veřejnosti, a sankcionovat ho tímto způsobem je velmi problematické,“ komentoval. „Mohlo by to mít skutečně odrazující účinek [a] dokonce vést k autocenzuře.

MSM krátce po zveřejnění Provostova článku jej stahuje

Kromě pozastavení zaměstnání v ULaval byl Provostův článek s názvem „Pravdivý portrét COVID-19 v Quebecu“ odstraněn mainstreamovým médiem, které jej jako první zveřejnilo.

Článek zveřejněný 22. června v deníku Le Journal de Quebec vyvracel mainstreamový narativ o COVID-19. Provost napsal, že počet úmrtí na COVID-19 je „značně nadhodnocený“ kvůli řadě faktorů, včetně míry infekce „několikanásobně vyšší, než se uvádí“, a zahrnutí „úmrtí s COVID-19, a nikoli kvůli němu“ do sčítání.

Dále uvedl, že k vyššímu počtu úmrtí „ze všech příčin“ u starších osob došlo pouze během první vlny od dubna do června 2020 a také krátce po zavedení prázdninové výluky nebo zákazu vycházení a nasazení třetí dávky vakcíny v lednu 2022.

Ačkoli nespojoval vakcíny s vyšší úmrtností, prezentoval údaje z celého světa shromážděné pojišťovnami, které ukazují téměř 40procentní nárůst úmrtí u převážně očkovaných nebo očkováním posílených populací.

Provost položil otázku: „Ospravedlňovala pandemie ... zavedení tak přísných a komplexních zdravotních opatření namísto cílených opatření, která by se zaměřila na dobře známou kategorii lidí?“.

Quebecor, mateřská společnost deníku Le Journal de Quebec, článek stáhla - ale nezávislá média, jako je Libre Media, jej znovu zveřejnila.

Odsuzují vás média, vláda, pronásledují vás a shazují,“ konstatoval Provost.

Další příběhy o umlčování lékařů kritizujících vakcíny COVID-19 najdete na stránkách MedicalCensorship.com.

Podívejte se na video, v němž vedoucí pracovník britské televize odhaluje šokující cenzuru ze strany MSM v pořadu „The HighWire“:

Canadian mRNA Expert Suspended for Criticizing COVID Vaccine for Children vyšel 11.7.2022 na Global Research. Překlad v ceně 223 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 12.7.2022


© 2023-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.