Pokud jsou americké ulice takto chaotické už teď, jak budou vypadat, až to v nich začne opravdu vřít?
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2022/06/9208-pokud-jsou-americke-ulice-takto-chaoticke-uz-ted-jak-budou-vypadat-az-to-v-nich-zacne-opravdu-vrit.htm
Michael Snyder
Pokud nejste znepokojeni tím, co se děje s našimi největšími městy, měli byste se podívat, zda máte ještě puls. Kdysi krásná nová města, která vybudovali naši předkové, nám záviděla celá planeta, ale nyní se mnohá z nich změnila v pekla zamořená zločinem, kde se to jen hemží násilnickými predátory.
Krádeže v obchodech se v podstatě staly národní zábavou, drogové trhy pod širým nebem fungují volně přímo pod nosem lhostejných úřadů a narkomani si stahují kalhoty a odskočí si, kdykoli a kamkoli se jim zachce.
Díky rekordnímu počtu nelegálních přistěhovalců se počet členů gangů prudce zvyšuje a obchodování s lidmi dosáhlo skutečně děsivých rozměrů.
Naše stále se tenčící policejní síly jsou v tuto chvíli samozřejmě přetížené. Ve skutečnosti je policie v Seattlu tak přetížená, že často není schopna "přijímat oznámení od obětí znásilnění". A pokud jste v Seattlu obětí nenásilného trestného činu, hodně štěstí, aby se vašemu případu někdy věnoval policista. Od pobřeží k pobřeží upadají komunity do stavu naprostého bezpráví. Pokud je tedy situace tak špatná již nyní, jaké budou podmínky, až se věci začnou skutečně dít?
V trendu, který pozorujeme již několik let, se míra kriminality v celé zemi stále zvyšuje.
Například krádeže aut, velké krádeže a dopravní kriminalita v New Yorku letos vzrostly o více než 50 procent...
Údaje zveřejněné newyorskou policií ukázaly, že počet krádeží v autě se zvýšil o 51,1 %, když k 5. červnu došlo k 5420 incidentům, zatímco ve stejném období roku 2021 to bylo jen 3587 incidentů.
Tato kategorie zaznamenala jeden z největších nárůstů během poslední statistické zprávy o kriminalitě za období od 30. května do 5. června. Počet případů krádeží se zvýšil o 50,1 % z 20 659 případů nahlášených newyorské policii k 5. červnu na 13 713 případů nahlášených ve stejném období loňského roku.
Celková kriminalita v tranzitní dopravě se v letošním roce zvýšila o 53,6 %.
Myslel jsem, že nový starosta byl zvolen proto, aby ukončil vlnu kriminality.
Místo toho se zdá, že kriminalitu zvětšil.
Jedním ze způsobů, jak zakrýt rychlý nárůst kriminality, je dekriminalizace věcí, které byly dříve závažnými trestnými činy.
V Portlandu se voliči rozhodli dekriminalizovat tvrdé drogy, ale tím se město změnilo v "trh s drogami pod širým nebem"...
Ulice Portlandu připomínají "trh s drogami pod širým nebem" poté, co státní úředníci dekriminalizovali tvrdé drogy, což podle kritiků vedlo k nárůstu počtu úmrtí na předávkování.
Strážci zákona tvrdí, že ulice Portlandu jsou plné bezdomovců, kteří otevřeně kupují a prodávají drogy, a že příznaků drogové závislosti v celém státě skutečně přibývá, uvedla stanice Fox News.
Fotografie ukazují zoufalou situaci v liberálním městě na severozápadě Tichého oceánu, kde je možné vidět lidi, jak si za bílého dne píchají drogy nebo jsou v bezvědomí.
Kdysi byl Portland jedním z nejkrásnějších měst na celém světě.
Nyní je to horor.
Kromě běžné kriminality jsme nyní svědky velmi znepokojivého nárůstu politicky motivovaného násilí.
Očekává se, že tento měsíc bude zveřejněno rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zruší rozsudek Roe v. Wade, a skupina známá jako "Jane's Revenge" oznámila, že je "otevřená sezóna" na ty, kteří mají pro-life názory...
Skupina Jane's Revenge, která podporuje potraty, vyhlašuje "otevřenou sezónu" pro pro-life skupiny a centra krizového těhotenství.
Skupina v minulosti během svých protestů poškozovala majetek a tento měsíc se zasloužila o poničení centra pro těhotné v Des Moines ve státě Iowa. Ve zprávě zveřejněné na sociálních sítích skupina uvedla, že rozbila okna a po celé klinice zanechala graffiti s politickými vzkazy. "Bylo to snadné a zábavné," stálo ve zprávě.
Přestože oficiální rozhodnutí Nejvyššího soudu ještě nebylo zveřejněno, bohužel již došlo k násilnostem.
V posledních týdnech prý došlo k více než třem desítkám útoků na pro-life skupiny, kostely a centra krizového těhotenství...
Údajný pokus ozbrojeného atentátníka o atentát na soudce Nejvyššího soudu Bretta Kavanaugha z minulého týdne je součástí vlny násilí, žhářství, vandalismu a zastrašování, které se zaměřují na skupiny zastánců života a vládní úředníky od úniku návrhu stanoviska Nejvyššího soudu, které by zrušilo rozsudek Roe v. Wade, minulý měsíc.
Podle údajů webu LifeNews.com, který je zaměřen proti potratům, došlo k více než třem desítkám takových incidentů v krizových těhotenských centrech a kostelech v nejméně 20 státech a ve Washingtonu.
Tenká slupka civilizace, kterou všichni denně považujeme za samozřejmost, se rychle rozplývá a naše ulice se každým dnem stávají necivilizovanějšími.
Pokud se to děje v době, kdy jsou ekonomické podmínky ještě relativně stabilní, co se stane, až se situace začne opravdu bláznit?
V některých částech světa již potravinová krize dosáhla kritické úrovně. Například vláda na Srí Lance skutečně zkrátila pracovní týden, aby měli dělníci více času na pěstování vlastních potravin...
Srílanská federální vláda v pondělí schválila návrh, který zkracuje pracovní týden většiny zaměstnanců veřejného sektoru na čtyři dny, aby měli zaměstnanci čas na pěstování vlastních plodin, informovala v úterý agentura Reuters s tím, že cílem tohoto opatření je bojovat proti zhoršujícímu se nedostatku potravin na Srí Lance způsobenému nedávnou hospodářskou krizí.
"Srílanský kabinet v pondělí pozdě večer schválil návrh, aby zaměstnanci veřejného sektoru dostávali po dobu následujících tří měsíců každý pátek dovolenou, částečně proto, že nedostatek pohonných hmot ztěžuje dojíždění, a také proto, aby je povzbudil k zemědělství," uvedla 14. června agentura Reuters.
V Africe přestala Organizace spojených národů krmit přibližně 1,7 milionu občanů Jižního Súdánu, protože prostě nemá dostatek finančních prostředků, aby nakrmila rychle rostoucí davy zoufale hladových lidí...
Světový potravinový program byl nucen zastavit poskytování potravinové pomoci přibližně 1,7 milionu lidí v Jižním Súdánu kvůli nedostatku finančních prostředků. Organizace řízená OSN bude stále poskytovat pomoc 4,5 milionu lidí, ale mnozí z nich přijdou o životně důležité zdroje.
Podle BBC News se v současné době více než polovina obyvatel Jižního Súdánu potýká s hladem v důsledku povodní, lokálního sucha, pokračujícího konfliktu a rostoucích cen potravin. Marwa Awadová ze Světového potravinového programu je v severním městě Bentiu v Jižním Súdánu, kde hovoří s lidmi o dopadech omezení pomoci.
Všichni odborníci nám říkají, že celosvětová potravinová krize se s přibývajícími měsíci ještě zhorší.
Pokud OSN již dosáhla hranice svých možností, kdo pomůže milionům a milionům hladovějících lidí, kteří budou brzy potřebovat pomoc, aby přežili?
V USA byla produkce potravin ovlivněna podivnou sérií katastrof a jsme varováni, že se letos urodí mnohem méně, než se původně předpokládalo. Myslím, že jeden odborník velmi dobře vystihl současnou situaci, když varoval, že "právě teď balancujeme na hraně"...
Pensylvánské zemědělce "drtí" rekordní cena nafty, a to natolik, že se začíná objevovat otázka potravinové krize, uvedl list Morning Call.
Jeden z farmářů v okrese Lehigh uvedl: "Mám tady traktor připojený k secímu stroji na kukuřici, nemám naftu a nemůžu si ji dovolit."
Tento farmář se obrátil na Kyla Kotzmoyera, specialistu na legislativní záležitosti z Pennsylvania Farm Bureau. Kotzmoyer se pak obrátil a svědčil před státními zákonodárci: "Dostali jsme se do bodu, kdy je velmi blízko k tomu, aby se loď potopila. Právě teď balancujeme na hraně."
Pokud se nakonec dostaneme do bodu, kdy se ceny potravin zcela vymknou kontrole a dojde k jejich rozsáhlému nedostatku, myslíte si, že lidé žijící v našich hlavních městských oblastech budou reagovat s grácií a trpělivostí?
Samozřejmě že ne.
Místo toho se lidé úplně zblázní.
Během arabského jara 2011 jsme měli malou předzvěst toho, co nás čeká. V tom roce nastal po celém světě vážný nedostatek potravin, který vyústil v obrovské občanské nepokoje.
Ve Spojených státech nemá většina lidí velké zásoby potravin, což platí zejména pro největší města.
Doufejme tedy, že nás rychle rostoucí celosvětová potravinová krize příliš nezasáhne, protože pravda je taková, že na takový scénář rozhodně nejsme připraveni.
If The Streets Of America Are This Chaotic Now, What Will They Be Like When Things Really Start Hitting The Fan? vyšel na Global Research 16.6.2022. Překlad v ceně 512 Kč Zvědavec.
Článek byl publikován 22.6.2022
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.