BlackRock a "Velký Reset" WEF

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2021/11/8923-blackrock-a-velky-reset-wef.htm

William Engdahl

Prakticky neregulovaná investiční společnost má dnes větší politický a finanční vliv než Federální rezervní systém a většina vlád na této planetě.

Společnost BlackRock Inc., největší světový správce aktiv, investuje po celém světě ohromující částku 9 bilionů dolarů, což je více než dvojnásobek ročního HDP Spolkové republiky Německo.

Tento kolos stojí na vrcholu pyramidy světového firemního vlastnictví, v poslední době i v Číně. Od roku 1988 se tato společnost dostala do pozice, kdy de facto ovládá Federální rezervní systém, většinu megabank na Wall Street, včetně Goldman Sachs, Velké obnovení světového ekonomického fóra v Davosu, Bidenovu administrativu, a pokud nebude kontrolována, i ekonomickou budoucnost našeho světa. BlackRock je ztělesněním toho, co Mussolini nazýval korporativismem, kdy nevolená korporátní elita diktuje obyvatelstvu shora dolů.

Mělo by nás zajímat, jak největší světová "stínová banka" vykonává tuto obrovskou moc nad světem. Od roku 1988, kdy ji Larry Fink založil, se společnosti BlackRock podařilo shromáždit jedinečný finanční software a aktiva, které nemá žádný jiný subjekt. Systém řízení rizik Aladdin společnosti BlackRock, softwarový nástroj, který dokáže sledovat a analyzovat obchodování, monitoruje aktiva v hodnotě více než 18 bilionů dolarů pro 200 finančních firem včetně Federálního rezervního systému a evropských centrálních bank. Kdo "monitoruje", ten také ví, můžeme si představit. Společnost BlackRock je nazývána finančním "švýcarským armádním nožem - institucionálním investorem, správcem peněz, soukromou kapitálovou společností a globálním vládním partnerem v jednom". Přesto s ní mainstreamová média zacházejí jako s další finanční firmou z Wall Street.

Agenda 2030 OSN je plynule propojena s Velkým přerodem Světového ekonomického fóra v Davosu a s rodící se hospodářskou politikou Bidenovy administrativy. Tímto rozhraním je společnost BlackRock.

Tým Biden a BlackRock

Každému, kdo si dá práci, by už mělo být jasné, že osoba, která se prohlašuje za prezidenta USA, 78letý Joe Biden, o ničem nerozhoduje. Dokonce má problém číst z teleprompteru nebo odpovídat na připravené otázky spřátelených médií, aniž by si spletl Sýrii a Libyi nebo dokonce to, zda je prezidentem. Je řízen mikromanagementem skupiny manipulátorů, aby si udržel scénářem vytvořený "obraz" prezidenta, zatímco politiku v zákulisí dělají jiní. Až děsivě to připomíná filmovou postavu Petera Sellerse, Chaunceyho Gardinera, z roku 1979 ve filmu Being There.

Méně veřejně známé jsou klíčové osoby, které řídí hospodářskou politiku společnosti Biden Inc. Říká se jim jednoduše BlackRock. Podobně jako za Obamy a také za Trumpa řídila hospodářskou politiku banka Goldman Sachs, dnes tuto klíčovou roli plní BlackRock. Dohoda byla zřejmě zpečetěna v lednu 2019, kdy se Joe Biden, tehdejší kandidát a dlouholetá šance porazit Trumpa, vydal na schůzku s Larrym Finkem do New Yorku, který údajně řekl "pracující třídě Joe", že "jsem tu, abych pomohl".

Nyní Biden jako prezident v jedné ze svých prvních nominací jmenoval Briana Deese ředitelem Národní ekonomické rady, hlavního poradce prezidenta pro hospodářskou politiku. Jeden z prvních prezidentových exekutivních příkazů se týkal ekonomiky a klimatické politiky. To není překvapivé, protože Deese přišel z Finkovy společnosti BlackRock, kde působil jako globální ředitel pro udržitelné investování. Před nástupem do společnosti BlackRock zastával Deese za Obamy vysoké ekonomické funkce, mimo jiné nahradil Johna Podestu na pozici hlavního poradce prezidenta, kde pracoval po boku Valerie Jarrettové. Za Obamy hrál Deese klíčovou roli při vyjednávání Pařížské dohody o globálním oteplování.

Na klíčovém politickém postu náměstka ministryně financí Janet Yellenové se objevil Adewale "Wally" Adeyemo, který se narodil v Nigérii. Adeyemo přichází rovněž ze společnosti BlackRock, kde po odchodu z Obamovy administrativy působil v letech 2017 až 2019 jako hlavní poradce a personální ředitel generálního ředitele společnosti BlackRock Larryho Finka. Jeho osobní vazby na Obamu jsou silné, neboť Obama jej v roce 2019 jmenoval prvním prezidentem Obamovy nadace.

Třetí vysoce postavená osoba z BlackRock, která nyní řídí hospodářskou politiku v administrativě, je také v několika ohledech neobvyklá. Michael Pyle je hlavním ekonomickým poradcem viceprezidentky Kamaly Harrisové. Do Washingtonu přišel z pozice globálního hlavního investičního stratéga ve společnosti BlackRock, kde dohlížel na strategii investování prostředků v hodnotě přibližně 9 bilionů dolarů. Před nástupem do společnosti BlackRock na nejvyšší pozici působil také v Obamově administrativě jako hlavní poradce náměstka ministra financí pro mezinárodní záležitosti a v roce 2015 se stal poradcem Hillary Clintonové při její prezidentské kandidatuře.

Pozoruhodná je skutečnost, že tři z nejvlivnějších ekonomických nominantů Bidenovy administrativy pocházejí z BlackRock a předtím všichni z Obamovy administrativy. Existuje zde určitý vzorec a naznačuje, že role společnosti BlackRock ve Washingtonu je mnohem větší, než se nám říká.

Co je společnost BlackRock?

Ještě nikdy nebyla finanční společnost s tak velkým vlivem na světové trhy tak skrytá před veřejností. To není náhoda. Protože technicky vzato není bankou, která poskytuje bankovní úvěry nebo přijímá vklady, vyhýbá se regulačnímu dohledu ze strany Federálního rezervního systému, přestože dělá to, co většina megabank jako HSBC nebo JP MorganChase - nakupuje a prodává cenné papíry za účelem zisku. Když Kongres usiloval o to, aby správci aktiv, jako jsou BlackRock a Vanguard Funds, byli v rámci Dodd-Frankova zákona po roce 2008 zařazeni mezi "systémově významné finanční instituce" neboli SIFI, obrovský lobbistický tlak společnosti BlackRock tuto hrozbu ukončil. Společnost BlackRock je v podstatě zákonem sama pro sebe. A skutečně je "systémově důležitá" jako žádná jiná, snad s výjimkou společnosti Vanguard, která je údajně rovněž významným akcionářem společnosti BlackRock.

Zakladatel a generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink má zjevně zájem o nákup vlivu na celém světě. Bývalého poslance německé CDU Friedericha Merze jmenoval šéfem BlackRock Germany, když se zdálo, že by mohl nahradit kancléřku Merkelovou, a bývalého britského kancléře pokladu George Osborna "politickým poradcem". Fink jmenoval do představenstva společnosti BlackRock bývalou šéfku štábu Hillary Clintonové Cheryl Millsovou, když se zdálo jisté, že Hillary brzy usedne do Bílého domu.

Do své správní rady jmenoval bývalé centrální bankéře a zajistil si lukrativní smlouvy s jejich bývalými institucemi. Stanley Fisher, bývalý šéf Bank of Israel a později také místopředseda Federálního rezervního systému, je nyní hlavním poradcem společnosti BlackRock. Philipp Hildebrand, bývalý prezident Švýcarské národní banky, je místopředsedou společnosti BlackRock, kde dohlíží na investiční institut BlackRock. Jean Boivin, bývalý viceguvernér Bank of Canada, je globálním vedoucím výzkumu v investičním institutu společnosti BlackRock.

Společnost BlackRock a Fed

Právě tento bývalý tým centrální banky BlackRock vypracoval v březnu 2019 pro předsedu Fedu Powella "nouzový" záchranný plán, když se zdálo, že finanční trhy jsou na pokraji dalšího krachu "Lehmanovy krize" z roku 2008. Jako "poděkování" jmenoval předseda Fedu Jerome Powell společnost BlackRock do role bez výběrového řízení, aby spravovala všechny programy nákupu podnikových dluhopisů Fedu, včetně dluhopisů, do kterých investuje sama společnost BlackRock. Střet zájmů? Skupina asi 30 nevládních organizací napsala předsedovi Fedu Powellovi: "Tím, že Fed... svěřil společnosti BlackRock plnou kontrolu nad tímto programem odkupu dluhopisů, činí společnost BlackRock ještě systémově důležitější pro finanční systém. Přesto společnost BlackRock nepodléhá regulační kontrole, jaké podléhají i menší systémově významné finanční instituce."

Washingtonská nezisková výzkumná skupina Campaign for Accountability ve své podrobné zprávě z roku 2019 uvedla, že "společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, zavedla strategii lobbování, příspěvků na volební kampaně a najímání zaměstnanců na základě "otáčivých dveří", aby se vyhnula vládní regulaci a stala se jednou z nejmocnějších finančních společností na světě."

Newyorský Fed si v březnu 2019 najal společnost BlackRock, aby spravovala jeho program cenných papírů krytých komerčními hypotékami a primární a sekundární nákupy podnikových dluhopisů a ETF v hodnotě 750 miliard dolarů v rámci smluv bez nabídky. Američtí finanční novináři Pam a Russ Martensovi při kritice této nejasné výpomoci Fedu Wall Streetu v roce 2019 poznamenali: "Poprvé v historii si Fed najal společnost BlackRock, aby "šla přímo" a nakoupila 750 miliard dolarů v primárních i sekundárních podnikových dluhopisech a dluhopisových ETF (Exchange Traded Funds), jejichž produktem je BlackRock jako jeden z největších dodavatelů na světě". Dále pokračovali: "K dalšímu rozhořčení přispěje i to, že program řízený společností BlackRock dostane 75 miliard dolarů z 454 miliard dolarů od daňových poplatníků na pokrytí ztrát z nákupu korporátních dluhopisů, který bude zahrnovat i její vlastní ETF, které jí Fed umožňuje nakupovat...".

Šéf Fedu Jerome Powell a Larry Fink se zřejmě dobře znají. Dokonce i poté, co Powell poskytl společnosti BlackRock nesmírně lukrativní smlouvu "go direct", Powell nadále nechal stejnou společnost BlackRock spravovat odhadem 25 milionů dolarů Powellových soukromých investic do cenných papírů. Z veřejných záznamů vyplývá, že v této době Powell vedl přímé důvěrné telefonní hovory s generálním ředitelem společnosti BlackRock Finkem. Podle požadovaných finančních informací se společnosti BlackRock podařilo zdvojnásobit hodnotu Powellových investic oproti předchozímu roku! Žádný střet zájmů, nebo?

Velmi aktivní BlackRock v Mexiku

Pochybná historie společnosti BlackRock v Mexiku ukazuje, že střety zájmů a budování vlivu u předních vládních agentur se neomezují pouze na USA. Prezidentský kandidát PRI Peña Nieto navštívil Wall Street během své kampaně v listopadu 2011. Tam se setkal s Larrym Finkem. Po Nietově vítězství v roce 2012 následoval těsný vztah mezi Finkem a Nietem, který byl plný střetu zájmů, protekce a korupce.

Fink jmenoval do představenstva společnosti BlackRock 52letého Marcose Antonia Slima Domita, miliardářského syna nejbohatšího a pravděpodobně nejzkorumpovanějšího Mexičana Carlose Slima, aby si byl jistý, že společnost BlackRock stojí na straně vítězů nového zkorumpovaného Nieta. Marcos Antonio spolu se svým bratrem Carlosem Slimem Domitem dnes řídí otcovo obrovské obchodní impérium. Carlos Slim Domit, nejstarší syn, byl v roce 2015 spolupředsedou Světového ekonomického fóra pro Latinskou Ameriku a v současné době působí jako předseda představenstva společnosti America Movil, kde je společnost BlackRock významným investorem. Malý útulný svět.

Jeho otec Carlos Slim, kterého časopis Forbes v té době označil za nejbohatšího člověka na světě, vybudoval impérium na základě akvizice společnosti Telemex (později America Movil). Tehdejší prezident Carlos Salinas de Gortari v roce 1989 v podstatě daroval telekomunikační impérium Slimovi. Salinas později uprchl z Mexika kvůli obvinění z krádeže více než 10 miliard dolarů ze státní pokladny.

Stejně jako v mnoha jiných případech v Mexiku od 80. let minulého století hrály i u Carlose Slima staršího, otce ředitele společnosti BlackRock Marcose Slima, zřejmě velkou roli peníze z drog. V roce 2015 zveřejnil server WikiLeaks interní e-maily společnosti Stratfor, soukromé zpravodajské korporace. Stratfor v e-mailu z dubna 2011, tedy z doby, kdy společnost BlackRock vytváří své plány v Mexiku, píše, že zvláštní agent amerického úřadu DEA William F. Dionne potvrdil vazby Carlose Slima na mexické drogové kartely. Stratfor se Dionneho ptá: "Billy, je (mexický) miliardář MX Carlos Slim napojen na narkotika?". Dionne odpovídá: "Co se týče vaší otázky, na telekomunikačního miliardáře MX, odpovídám ano." V zemi, kde 44 % obyvatel žije v chudobě, se nejbohatším mužem světa nestanete za pouhá dvě desetiletí, když prodáváte sušenky pro skautky.

Fink a mexická PPP

S Marcosem Slimem v představenstvu BlackRock a novým prezidentem Enriquem Peñou Nietem byl mexický partner Larryho Finka v alianci PublicPrivatePartnership (PPP) Nieta Peñi v hodnotě 590 miliard dolarů, společnost BlackRock, připraven sklízet ovoce. Aby doladil své nové mexické operace, jmenoval Fink v roce 2013 bývalého mexického náměstka ministra financí Gerarda Rodrigueze Regordosu ředitelem strategie BlackRock pro rozvíjející se trhy. V roce 2016 pak Peña Nieto jmenoval Isaaca Volina, tehdejšího šéfa BlackRock Mexico, druhým v PEMEX, kde řídil korupci, skandály a největší ztrátu v historii PEMEX, 38 miliard dolarů.

Peña Nieto poprvé od znárodnění ve 30. letech minulého století otevřel obrovský státní ropný monopol PEMEX soukromým investorům. Jako první z toho profitovala Finkova společnost BlackRock. Během sedmi měsíců získala společnost BlackRock v energetických projektech PEMEX 1 miliardu dolarů, mnohdy jako jediný zájemce. Během funkčního období Peña Nieta, jednoho z nejkontroverznějších a nejméně populárních prezidentů, BlackRock díky těsným vazbám prosperoval. Společnost se za vlády Peña Nieta brzy zapojila do vysoce ziskových (a zkorumpovaných) infrastrukturních projektů zahrnujících nejen ropovody a plynovody a vrty, ale také zpoplatnění silnic, nemocnice, plynovody a dokonce i věznice.

Pozoruhodné je, že mexický "přítel" společnosti BlackRock Peña Nieto se "přátelil" nejen s Carlosem Slimem, ale také s hlavou nechvalně proslulého kartelu Sinaloa, "El Chapem" Guzmanem. Při soudním svědectví v roce 2019 v New Yorku Alex Cifuentes, kolumbijský drogový boss, který sám sebe označil za "pravou ruku" El Chapa, vypověděl, že těsně po svém zvolení v roce 2012 Peña Nieto požadoval od kartelu Sinaloa 250 milionů dolarů, než se spokojil se 100 miliony dolarů. Můžeme se jen dohadovat, za co.

Larry Fink a WEF Velký reset

V roce 2019 se Larry Fink stal členem správní rady Světového ekonomického fóra v Davosu, organizace se sídlem ve Švýcarsku, která již 40 let podporuje ekonomickou globalizaci. Fink, který má blízko k technokratickému šéfovi WEF Klausi Schwabovi, proslulému Velkým resetem, je nyní v pozici, kdy může využít obrovskou váhu společnosti BlackRock k vytvoření potenciálně největšího Ponziho podvodu na světě, ESG korporátního investování, pokud se nezhroutí dříve. Fink s pákovým efektem 9 bilionů dolarů prosazuje největší přesun kapitálu v historii do podvodu známého jako ESG investování. Agendu "udržitelné ekonomiky" OSN v tichosti realizují tytéž globální banky, které v roce 2008 způsobily finanční krizi. Tentokrát připravují Velký reset WEF Klause Schwaba tím, že směřují stovky miliard a brzy biliony investic do jimi vybraných "probuzených" společností a pryč od těch "neprobuzených", jako jsou ropné a plynárenské společnosti nebo uhelné společnosti. Společnost BlackRock od roku 2018 stojí v čele snah o vytvoření nové investiční infrastruktury, která vybírá "vítěze" nebo "poražené" pro investice podle toho, jak vážně to daná společnost myslí s ESG - životním prostředím, sociálními hodnotami a správou.

Například společnost získá pozitivní hodnocení za to, že zaměstnává genderově různorodé vedení a zaměstnance, nebo že přijímá opatření k eliminaci své uhlíkové "stopy" tím, že své zdroje energie činí ekologickými nebo udržitelnými, abychom použili termín OSN. To, jak společnosti přispívají ke globálnímu udržitelnému řízení, je z hlediska ESG nejasnější a může zahrnovat cokoli od firemních darů na organizaci Black Lives Matter až po podporu agentur OSN, jako je WHO. Ropné společnosti jako ExxonMobil nebo uhelné společnosti bez ohledu na to, jak jasně jsou odsouzeny k zániku, protože Fink a jeho přátelé nyní prosazují svůj finanční Velký reset nebo Zelený nový úděl. Proto uzavřel dohodu s Bidenovým prezidentstvím v roce 2019.

Sledujte peníze. A můžeme očekávat, že New York Times budou BlackRock při ničení světových finančních struktur povzbuzovat. Od roku 2017 je BlackRock největším akcionářem listu. Druhým největším byl Carlos Slim. Dokonce i Carl Icahn, bezohledný vybíječ majetku na Wall Street, kdysi označil BlackRock za "extrémně nebezpečnou společnost... Říkával jsem, víte, mafie má lepší etický kodex než vy".

Colossal Financial Pyramid: BlackRock and The WEF “Great Reset” vyšel 17.11.2021 na Global Research. Překlad v ceně 928 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 18.11.2021


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.