Takhle píší o našem prezidentovi v Německu

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/prispevky/2020/01/8172-takhle-pisi-o-nasem-prezidentovi-v-nemecku.htm

Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel - dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev, jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky.

Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené. Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezidenta a přáli by si mít takového politika v čele Spolkové republiky.  

"Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum," píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana. 

Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 28.12. dopoledne) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu. Vyberme některé typické reakce:

- Dokážu si na 100 % procent představit Česko jako novou vlast. Sympatičtí lidé.  Kromě "ahoi", "piwo" a "zmrzlina" neumím, bohužel česky.. Úkol navíc. 

- Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako "Atlantik-Brücke ". Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.  

-Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.  

 - Smekám před českým prezidentem. Tento projev by se měl vysílat ve  zpravodajství v celém Německu.

- Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého "Zemana". Předtím bude ale zlá "občanská válka".

- Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.

- Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte  zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!

- Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.

- Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící "DDR 2.0" (NDR). 

- Už jsou Cameron a Hollande na cestě do Mnichova, aby se setkali s Merkelovou (zjevná narážka na Hitlera a Mnichovskou dohodu ze září 1938)?

Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky.

- To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci.

- Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!

Politically Incorrect se k Zemanovu projevu vrátil ještě jednou i dnes, kdy kritizoval německý "lživý tisk" (Lügenpresse) za to, jak údajně drze řeč českého prezidenta zfalšoval. Blog se konkrétně zaměřil na článek v magazínu Focus, přičemž čtenářům přinesl i informace z české, respektive československé historie.

"Ve výsledku musíme vždy vycházet z toho, že když žurnalistická banda něco napíše, je tomu právě naopak."

Politically Incorrect (PI) je blog vzniklý v roce 2004. Jeho tvůrci ho označují za konzervativní, jdoucí proti mainstreamu, proti islamizaci Evropy, současně jako proizraelský a proamerický. Ve své kategorii se PI vyvinul ve zjevně nejvýznamnější blog v německém jazyce. Blog je z různých míst přiřazován k extrémně pravicovému a pravicově populistickému spektru. Steffan Herre, zakladatel Politically Incorrect, odmítá rozlišování mezi islámem a islamismem. Muslimskou víru neoznačuje jako náboženství, ale jako násilnou ideologii, která nemá žádný jiný cíl než odstraňovat jiné společenské formy.

Článek patrně vyšel 1. ledna 2020 na gloria.tv, autorem je Libor Halik.

Článek byl publikován 23.1.2020


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.