Pokrytectví svatoušků

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/prispevky/2018/10/7737-pokrytectvi-svatousku.htm

Michal Brand

Režim Saudské Arábie má za sebou několik opravdu úspěšných let. Roky podporuje islámské teroristy, včetně financování a zřejmě i vyzbrojování Al-Kajdy a Islámského státu. Ale to saúdský režim činí společně s režimy USA, Británie, Francie, Německa a dalších kdysi demokratických a kdysi svobodných zemí, takže to v médiích nikomu nevadí. Natožpak že by to někomu vadilo v žumpě západní politiky. Saúdský režim již 4 roky realizuje genocidu obyvatelstva v Jemenu. Zločin Jemenců je to, že lidové povstání svrhlo a vyhnalo ze země zkorumpovaného a nenáviděného tyrana. Ale byl to tyran stejné víry jako saúdští tyrani. A kamarádil s hlavními tyrany za oceánem. Takže tedy, ergo kladívko, nainstalovat ho zpět je „správné“, „morální“, „demokratické“ a hluboce „lidskoprávní“.

Americké, francouzské, britské a německé bomby shazované zcela nediskriminačně těmi hodnými saúdskými demokratizátory na hlavy všech Jemenců bez rozdílu (samozřejmě tedy kromě demokratizující Al-Kajdy a dalších vzácných spojenců Saúdské Arábie v Jemenu), tyhle bomby těm Jemencům přinesou tu správnou demokracii, svobodu a štěstí, i kdyby přitom měli všichni Jemenci do jednoho pomřít. A to ať už díky saúdskému demokratizačnímu masakrování obyvatel Jemenu západními zbraněmi v rukou saúdského režimu nebo díky saúdským režimem úmyslně a cíleně vyvolanému hladomoru a díky stejně úmyslně vyvolanými epidemiemi (při blokádě dodávek čehokoli do Jemenu, včetně léků!). Na to vše Saúdská Arábie potřebuje a dostává plnýma rukama zbraně ze „Západu“. Je to tím, že ani tento vzor „úspěšné“ země jisté civilizace, jisté kultury a jistého náboženství (jejichž jméno se nesmí vyslovit, jinak dostane facebook pokutu miliardu korun a vy doživotní ban), tato „úspěšná“ země není schopna vyrábět ani zbraně. Bez pomoci inženýrů a techniků z judeo-křesťanské civilizace by ani tu ropu nedokázali těžit jinak než nabíráním do měchů z velbloudí kůže. A bez zemí judeo-křesťanské civilizace by jediné použití pro ropu měli při mazání reumatických kloubů sedmdesátiletých starců před jejich svatební nocí s osmiletou dívkou. Vyměněnou za velblouda. Nebo za dva. To není urážka. To je konstatování zcela zřejmé skutečnosti o rozdílné vnitřní, fundamentální schopnosti různých kultur a různých civilizací dosahovat – malá chvíle napětí – zcela rozdílných výsledků v rozvoji lidské společnosti.

A nyní saúdský režim nechal zavraždit nepohodlného novináře. Smůla pro zločinný režim i všechny jeho zločinné kumpány na Západě je, že dotyčného novináře zavraždili v Turecku. A Turecko tak trochu zlobí, protože nevyzpytatelný a jistě ambiciózní Erdogan (to je konstatování, že jde o ambiciózního a nevyzpytatelného politika, hráče, který hraje svoji hru; to není vyjádření žádných mých sympatií vůči Erdoganovi), tedy Erdogan si nemíní nechat si kálet na hlavu ani od USA. A tak i jim okopává kotníky, kde jen může. A když zavražděný novinář na velvyslanectví Saúdské Arábie vešel a již nikdy nevyšel, tak dostal Erdogan dobrou kartu do hry. Saúdská Arábie navíc nepatří mezi jeho kamarády, přinejmenším ji považuje za konkurenci v boji za sjednocení muslimského světa (samozřejmě proti „nevěřícím“, tedy proti všem Evropanům, Židům a dalším „nevěřícím psům“). Zavražděný novinář navíc měl zřejmě jisté obavy o svůj život a tak zapnul „live streaming“ zvuku z celé své návštěvy saúdského konzulátu. Jeho turecká brzy-manželka-brzy-vdova (muslimové asi nemají snoubenky, nebo možná mají, čert to vzal) tak zřejmě měla více než deset minut přímého přenosu mučení jejího brzy-„omylem“-naporcovaného-manžela. Saúdský režim jednu chvíli tvrdil, že dotyčný novinář byl zabit omylem při rvačce, která na velvyslanectví vypukla během jeho návštěvy. A tak byl přímý přenos, jak mu na saudském velvyslanectví omylem „při rvačce“ odřezávají prsty jeden po druhém, což je taková obvyklá forma sebeobrany, když vznikne rvačka – odřezávat protivníkovi prsty jeden po druhém. Muslimská forma Aikido.

Donaldu Trumpovi, dnes už jen trapné loutce amerického deep state, kašpárkovi, který slíbil a měl naději udělat změnu a smést skrytou tajnou totalitu nomenklaturních struktur, které ovládly americkou a celou západní politiku hůře, totalitněji a totálněji než to dokázali dementní profesionální aparátčíci režimu komunistického neblahé paměti, Donaldu Trumpovi ale vysvětlení saúdského režimu zcela stačilo.

Když Al-Kajda a/nebo Islámský stát v Sýrii zorganizovaly útok pod falešnou vlajkou chemickými zbraněmi, kačer nezapochyboval ani na sekundu a ihned nechal bombardovat Sýrii, suverénní a na místní poměry neuvěřitelně demokratickou, svobodnou, spravedlivou a na místní poměry neuvěřitelně dobrý život vlastním obyvatelům zajišťující zemi.

Když Británie přišla s idiotskými báchorkami „Skripal, morče, houmlesáci“, kačer nezapochyboval ani na moment. Celá britská fraška sice nedává vůbec žádný smysl a svými vlastními prohlášeními se britský režim opakovaně sám usvědčil z patologického a průhledného lhaní, ale kačera to přesvědčilo. Dokonce ví, že sám osobně Putin vydává rozkazy k vraždění Skripala, morčat a houmlesáků v Británii.

Mimochodem, když už mluvíme o této frašce, nejnovější historka idiotské propagandy přišla jen před pár týdny. Podle této „informace“ zmizela babička jednoho z údajných atentátníků na Skripala. Zmizela prý poté, co britské noviny napsaly, že prý se pyšnila fotografií, jak jejího vnuka vyznamenává v roce 2014 Putin osobně. Originál „info“ je zde. Britský Telegraph naneštěstí - nebo spíše naštěstí, zase by se ukázalo, že jde jen o neumělé snahy britského režimu vylhat se ze lži Skripal“ kupením dalších a dalších lží a nesmyslů – britský Telegraph tedy neuvádí, jak na dotyčné zmizení údajné babičky přišel. Jen píše, že zmizela. Prostě to tvrdí, že zmizela. Musíte jim věřit. Nikdy nelhali. Jsou to přeci novináři. Ze západních “svobodných“ médií. I Mirek Dušín je proti nim lhář a podvodník.

Dále se „dozvídáme“, že celá řada místních obyvatel, konkrétně jeden, je ochotna vyprávět, že ona zmizelá a možná nikdy neexistující babička fotku svého vnuka s Putinem každému ukazovala. Zajímavá a jistě nijak nesnižující význam podobných „svědectví“ je informace britských „novinářů“ zasutá v článku až na jeho konec – podle autora článku se místní občané z dané vesnice snaží za každou cenu vydělat na celé kauze a za dva tisíce rublů ochotně vyprávějí. Samozřejmě cokoli, co chtějí slyšet západní „novináři“ a „investigativci“ z Bellingrat, ehm, pardon, z Bellingcat. Jinak by přeci ruští vesničané žádné dva tisíce rublů nedostali. Za tři tisíce rublů by jim to i zazpívali na jakoukoli vybranou melodii.

Mno, když „investigativci“ z Bellingcat zajedou třeba do Chánova, tak za dva tisíce korun tam najdou stovky lidí, kteří jim svatosvatě odpřisáhnou, že osobně, na svoje vlastní oči, ať zomre moja stara, jestli zalžem, pánko velkomožný, tedy že osobně a na svoje vlastní oči viděli Putina, jak u nich za barákem vaří Novičok a trénuje sestřelení dopravního letadla BUKem. Za dva tisíce odpřisáhnou i to, že Vladimíru Putinovi u toho pomáhal Miloš Zeman, Tomio Okamura, Martin Konvička, Tommy Robinson, Viktor Orbán, celá polská vláda a hlavní představitelé AfD, kteří u toho navíc hajlovali.

Ale to je jistě jen trapné škarohlídství jednoho skeptika, co používá mozek a dopouští se tak zločinu proti Big Brother neo-totalitě.

Mimochodem, nepřipadá Vám mnohem zajímavější, než že údajně zmizela údajná babička, že zcela zmizel Skripal a jeho neteř??? Jako by se po nich slehla zem. Ani promluvit s nikým nesměli. Žádné rozhovory médiím, ani západním. Jen jeden krátký a pečlivě monitorovaný a hlídaný telefonát Skripalovy neteře do Ruska. Jinak nic. Ani slovo. Prozradil by Skripal, jak to bylo ve skutečnosti a že jde jen o vylhanou kauzu britské propagandy? To je jediné logické vysvětlení. Jinak by největším tahákem médií a protiruské propagandy byl celou dobu Skripal popisující dojatě, jak ho otrávili ruští agenti, jistojistě na přímý rozkaz Putina. Čím více „novinek“ kupí oficiální místa britského režimu a propagandy (a jejich skrytí, neoficiální zaměstnanci ala Jasánkové z Bellingcat), tím více jsem přesvědčen, že Skripal se zřejmě chtěl vrátit, protože měl něco, co chtěl prodat pro změnu Rusku, a kvůli tomu ho „sejmuli“ britské tajné služby. Ten den, kdy ruští agenti měli Skripala pomoci dostat do bezpečí a proto jeli do Salisbury. Skripal si vypnul mobil a šel na schůzku s nimi, aby ho dostali do bezpečí z Británie. Na schůzku se ale už nedostavil. Ruští agenti rychle zmizeli, protože když věci nejdou podle plánu, nejlepší je zmizet. A Skripalova absence znamenala, že věci NEJDOU podle plánu. Už ho měli Britové v kleci. Snad ho britský režim neutratí, jako utratili Skripalovo morče a kočku. R.I.P. Skripal.

To případ zavražděného saúdsko-arabského novináře, to je jiná káva. Donaldu Trumpovi stačilo sdělení saúdského režimu, že dotyčný novinář se na velvyslanectví pustil do rvačky a při té rvačce jen náhodou umřel. Na velvyslanectví se popral s 15 chlapy, kteří jen náhodou přijeli na jednodenní návštěvu velvyslanectví. Ti mu v sebeobraně uřezali prsty jeden po druhém a pak mu uřízli hlavu zaživa. Muslimská sebeobrana. Al-Jiu-Jitsu. Tenhle „vtip“ si neodpustím ani podruhé.

A jen náhodou byl mezi těmi 15 chlapy, co na zavražděného novináře na velvyslanectví čekali, také saúdský „lékař“ - specialista na zatraceně rychlé pitvy a na zatraceně rychlé porcování mrtvých těl na kousky. A jen náhodou saúdský režim nejprve tvrdil, že zavražděný novinář na velvyslanectví došel, zdržel se jen krátce a zcela fit a ve formě odešel po krátké chvíli.

Podle neověřené informace, tělo saúdského novináře našli naporcované na zahradě velvyslanectví. Asi sám od sebe upadl dvacetkrát za sebou na cirkulárku při té rvačce, kterou sám vyprovokoval proti 15 chlapům, včetně špiček saúdských tajných služeb a včetně specialisty na rychlé naporcování mrtvoly na kousky. Do Turecka nyní míří šéfka americké CIA – má dohlédnout na zametání stop, protože saudské tajné služby to opravdu zpackaly. Pardon, vlastně má dohlédnout na vyšetřování. No to je vlastně v daném případě totéž. Já myslím, že pod jejím dohledem se brzy jistojistě prokáže, že nebohé saúdského novináře zavraždili dva ruští agenti GRU, Miškin a ten druhý, kteří to ze Salisbury vzali do Moskvy zkratkou přes saúdské velvyslanectví v Turecku, kam se vetřeli ve flakónu Nina Ricci maskovaní za morčata. A to pak bude jiný tanec – okamžitě sankce na Rusko, zabavování majetku Ruska, kde to jen půjde. Zákaz dovážet ruskou ropu a ruský zemní plyn. Možná bude trestné i jen pít ruskou vodku nebo jíst ruský kaviár či ruské vejce.

Ale co? Žijeme v post-faktické době. V době, kdy se ve vědě namísto faktů diskutují pocity a dojmy. V době, kdy se v politice a občanském životě nediskutuje, protože řvoucí, agresívní menšina nepřipustí jiný názor než svůj vlastní prolhaný svět propagandy. V době, kdy nejvíce o úpadku médií křičí právě ta média, právě ti presstituti, právě ti neo-totalitáři, kteří nejvíce pošlapávají svobodnou a pravdivou diskusi a pravdivé informování nahrazují snahami o vymývání mozků pomocí naprosto pomatených lží. O morálce, čestnosti a spravedlnosti nám káží pornoherci, kteří dříve na internetu ukazovali vlastní chlupatou řiť a svoji „kamarádku Anču Dlaňovou“. Pornoherečky a pornoherci politiky, kteří i dnes za pár korun nastaví svoji chlupatou řiť nebo cokoli jiného komukoli, kdo má peníze a moc.

Žijeme v době, kdy britské „noviny“ po Vás požadují, abyste uvěřili něčemu, co vám za dva tisíce rublů vesničané v ruské vesnici odvypráví, jak si jen budete přát. Ale abyste se dozvěděli, že titulek i drtivá část článku je manipulativní lhaní, museli byste pečlivě pročítat zdroje, číst mezi řádky, ověřovat, třídit na fakta, na balast a na otevřené lži.

Žijeme v době, kdy slovenské „noviny“ ve snaze znovu rozdmýchat pokus o barevnou revoluci „Kuciak“ napíší, že prý bývalý šéf slovenské tajně služby vypověděl na policii, že sledoval Kuciaka. A chtějí po Vás, abyste tomu uvěřili, i když sám bývalý šéf tajné služby nic takového nevypověděl. Ale abyste se dozvěděli, že titulek i drtivá část článku je manipulativní lhaní, museli byste pečlivě pročítat zdroje, číst mezi řádky, ověřovat, třídit na fakta, na balast a na otevřené lži.

Žijeme v době, kdy zločinná tyranie podporuje desítky let islámské teroristy a navíc sama páchá několik let genocidu – a je za to odměněna předsednictvím rady pro lidská práva v OSN. A zbraně? Zbraně za 350 miliard dolarů kačer saúdskému režimu stejně dodá. Jak jinak by mohl tento režim vyzbrojovat islámské teroristy z Islámského státu? Jak jinak by mohl tento režim provádět genocidu jemenských obyvatel, kteří se dopustili zločinu, že nechtěli vládu zkorumpovaného pro-amerického a pro-saúdského kriminálníka a tyrana? Kačer je jen trochu zklamán, že to saúdský režim nedokázal lépe zamaskovat.

Žijeme v době, kdy opět jako v minulé totalitě, má skrytý a hluboce pravdivý význam i věta, slůvko, narážka zcela „nevinná“ nebo dokonce i větička opravdu zcela nevinná. Jako dnešní titulek idnes.cz - Potkani vládli městům vždy, ti venkovští třeli bídu s nouzí, tvrdí studie.

Snad nikdy to neplatilo více než dnes. I dnes. CZ

Článek byl publikován 25.10.2018


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.