Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2018/02/7505-tajny-americky-vladni-program-pro-vychovu-budoucich-proamerickych-kadru.htm

Tapin

Dnes si budeme vyprávět o provázanosti vlivných skupin, kruhů a elit skrze americkou vládu na uplatňování americké agendy v ČR. Jsou tu zastoupeni reportéři z ČT, nebo dalších serverů Echo24, Respekt, Mafra apod., řada vlivných multikulturních žurnalistů, vrcholoví čeští politici, známí ekonomové, šéfové obřích systémových neziskovek v ČR, vrchní státní zástupci, představitelé páteřních univerzit, pracovníci v ministerstvu vnitra, spravedlnosti/justici, reprezentanti LGBT komunity, Všechny dohady, domněnky a spřádané konspirační teorie jsou minulostí.

Klíčem k tomu všemu je americký vládní program nebo chcete-li několikatýdenní stáž placená a organizovaná americkou vládou, která nese název International Visitors Leadership.

Je to jeden z klíčových projektů administrativy USA o získání přívrženců z řad mladých perspektivních nadějných politiků, businessmanů, vědeckých pracovníků, a hlavně pracovníků z neziskového sektoru.

Jde jednoduše o lidi, které si pracovníci ze služby americké ambasády vytipovaly, a které americká vláda pozvala k okružní cestě po Spojených státech, aby pod záminkou studijního pobytu u nich vzbudila citlivost k zájmům této země, tedy Spojených států.

Jedná se o program zahájený už roku 1940, založený na profesních výměnách, které se snaží »posílit vzájemné porozumění mezi USA a jinými národy, kdy americká vláda pečlivě připraví okružní stáž pro cizí vedoucí perspektivní nebo chcete-li nadějné představitele stávající i budoucí«.

Ti absolvují setkání s americkými senátory, kongresmany, ministry,akademickými představiteli, zástupci z neziskového sektoru, jednoduše občanskou společností, navštíví čtyři, pět států od Kalifornie Arizony přes Texas Oregon až po New York a samozřejmě Washington D.C., a všechno tohle ve vás zanechá monumentální velkolepý dojem a samozřejmě to ve vás vzbudí vděk, že vám tento okružní pobyt program americká vláda umožnila, úžas, přece jen vidět tolik států najednou, setkat se s tolika lidmi, absolvovat tolik prohlídek Kongresu, Capitolu, muzeí, všechno podle zaměření a profese dané osoby, protože tyto programy jsou šité na míru, a zároveň to ve vás vzbudí zvýšenou citlivost k zájmům USA, protože přece každý vám říkal, jak co v USA funguje, jakou činnost vyvíjejí, jaká agenda v jakém oboru je zrovna v kurzu a všichni se dychtivě zajímají o vaše názory, postřehy, co si o tom myslíte, což vám samozřejmě lichotí, že si vás váží, jednoduše vzbudí to ve vás snahu se tomu všemu podobat, a vyvíjet veškeré aktivity po návratu do ČR, abyste v tom vašem oboru, profesi, branži nastolili tutéž agendu, jako jste byli svědky v USA, protože velkolepá okružní jízda ve vás samozřejmě zanechala ohromný zážitek, a samozřejmě mnoho kontaktů.

Teď si představte, že tam jezdí vrcholoví politici, akademici, zástupci neziskového sektoru, pracovníci státní správy, kteří ztělesňují, zhmotňují agendu USA, kterou vykonávají zde v ČR.

Francouzští autoři napsali knihu s názvem Circus Politicus, která mapuje tajemná zákoutí světové politiky na základě protokolů z jednání, zpráv z tisku i z vystoupení zainteresovaných VIP osob a rozhovorů s nimi.

A v této knize píší:

"Být »vipéčkem« znamená zjistit, že »největší světová velmoc slibuje krásnou budoucnost".

Není se co divit, že mezi účastníky nalézáme premiéry Dánska, Belgie, nebo Francie například Nicolas Sarkozy (1985), který byl vášnivým Atlantistou, ale najdeme tu více než 500 českých občanů, kteří tento americký vládní program absolvovali už od roku 1992.

Tito účastníci zakládají vlastní občanská sdružení s cílem »dále napomáhat a přispívat k rozvoji česko– amerických vztahů«.

Symbolické je, že klub českých absolventů International Visitors Leadership působí v rámci Amerického centra v Praze na adrese Tržiště 13, na Malé Straně, Praze 1, a je financován, což se píše přímo v klubu absolventů tohoto projektu, ministerstvem zahraničí USA v rámci odboru pro vzdělávání a kulturu, tedy je financován americkou vládou.

Nejprve se podíváme do Evropy, kdo všechno absolvoval International visitors leadership:

Rakouský prezident Heinz Fischer 1964, kancléř Alfred Gusenbauer 1987, kancléř Wolfgang Schüssel 1984.

Dánsko:

premiér Anders Fogh Rasmussen 1982, později generální tajemník NATO, a nakonec se stal poradcem Petra Porošenka, aby dohlédl na restrukturalizaci ukrajinské armády, aby byla transformována pro vstup do NATO.

Finsko:

prezident Sauli Niinistö 1992. Tento Sauli Niinistö ve finském parlamentu 4. února 2016 varoval, že migrační krize představuje vážnou hrozbu prozápadní hodnoty a vyzval k přísnějším opatřením k zastavení uprchlické vlny, ve které podle finského prezidenta mnoho uprchlíků míří do Evropy pouze za lepším životem.

Pasáže z jeho projevu citovalo Yleiradio.

Ale co vím od lidí, kteří ve Finsku žijí, tak hraje na obě strany, a už se ani rétoricky příliš nevyhraňuje proti migraci na rozdíl od našeho prezidenta Zemana.

Francie:

prezident Nicolas Sarkozy 1985, o kterém jsme se zmínili, že byl vášnivým Atlantistou.

Gruzie:

bývalý prezident Mikheil Saakashvili 1999.

Německo:

bývalý prezident Joachim Gauck 1993, kancléř Gerhard Schröder 1981, nyní předsedá ruské společnosti Rosneft.

Itálie:

bývalý premiér Romano Prodi 1979, který v Itálii zavedl Euro.

Norsko:

bývalý premiér Jens Stoltenberg 1988, později generální tajemník NATO.

Polsko:

bývalá premiérka Beata Szydłová 2004. Vzpomínáme si na datum 12. ledna 2017, kdy se tisícovka amerických vojáků v tancích, obrněných transportérech a nákladních vozidlech začala valit na polské území.

Nadšeně je vítala tehdejší polská předsedkyně vlády Beata Szydłová, která prohlásila, že je toto velkým svátkem, že plní závazky, které dala polskému lidu bránit polský lid a polskou vlast, zřejmě tím myslela americké vojáky, a že prý naše vlast vítá představitele té nejúžasnější armády světa.

Tato Beata Szydłová bývalá polská premiérka, absolvovala americký vládní program International visitors leadership, což je z její rétoriky a skutků více než patrné.

Bývalý premiér Donald Tusk 1995, bývalý prezident Aleksander Kwasniewski1994.

Portugalsko:

bývalý premiér António Guterres 1978, nyní generální tajemník OSN. Antonio Guterres prohlásil na návštěvě v Saúdské Arábii na společné tiskové konferenci se saúdským ministrem zahraničí Adelem al-Jubeirem: "Jednou z věcí, které pohánějí terorismus, je vyjadřování islamofobních pocitů, islamofobních politik a islamofobních projevů nenávisti v některých částech světa". Takže podle předsedy OSN Antonio Guterese je islámský terorismus způsoben naší islamofobií. O saúdském financování mezinárodního terorismu nebo o vlivu nenávistných imámů na růst terorismu se Antonio Guteres anislovem nezmínil.

Švédsko:

bývalý premiér a poté švédský ministr zahraničí Carl Bildt 1973, Carl Bildtuž jako švédský ministr zahraničí se třeba účastnil summitu v září 2015,kde prohlásil, že Rusko podniklo invazi na Ukrajinu.

Velká Británie:

bývalý premiér Gordon Brown 1992, bývalý premiér Tony Blair 1992, řečený Bushův pudlík, bývalá premiérka Margaret Thatcherová 1967, velká podporovatelka Ronalda Reagana.

Také je zajímavý třeba Afghánistán, kde po vpádu amerických vojsk 2001 byl ustanoven premiér Hamid Karzai, který absolvoval International visitors leadership už v roce 1987, ještě v době války Sovětského Svazu s Afghánistánem, kdy Američané vyzbrojovali Tálibán raketami proti Sovětům, a zároveň zvali představitele na výměnný program, stáž, aby si je zformovali a postavili je do čela vlády za 15 let.

V příštím dílu se zaměříme na české osobnosti politického a kulturního života, kteří prošli nalejvárnou International Visitors Leadership.

Pokračování...

Článek byl publikován 15.2.2018


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.