Plánoval Obama sabotovat Trumpa?
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2017/03/7220-planoval-obama-sabotovat-trumpa.htm
Patrick J. Buchanan
Devin Nunes se právě postaral o pořádný rozruch. Dva dny poté, co nás ředitel FBI ujistil, že na tweetu, v němž se prezident Trump zmínil o odposleších ze strany Baracka Obamy, není ani zbla pravdy, řekl předseda Výboru Sněmovny reprezentantů pro zpravodajskou činnost, že se Trump nemusel ani zdaleka mýlit.
Zpravodajská komunita podle Nunese během dohledu nad legitimními cíli posbírala informace o Trumpových úřednících zodpovědných za hladký přechod moci z jednoho prezidenta na druhého, „odmaskovala“ jejich identitu a vše rozšířila, čímž prakticky zajistila, že se celá věc provalí.
Pokud je to pravda, zavání to spiknutím s cílem sabotáže Trumpova výkonu prezidentské funkce, ještě než nový prezident převzal moc.
Comey hbitě potvrdil, že neexistují důkazy, které by dokládaly pravdivost Trumpova tweetu. Když ale došlo na elektronický dohled nad Trumpem a jeho kampaní, z nějakého důvodu nebyl nic z toho schopen komentovat.
Čímž vzniká otázka: co je tu vlastně skandální?
Je skandál to, že Rusové hackovali DNC a e-maily Johna Podesty a předali je WikiLeaks? Tohle posloucháme už od loňského června.
Je skandál to, že Trumpovi vysocí úředníci možná tajně spolupracovali s Rusy?
Jenže jak bývalý ředitel Národní zpravodajské služby James Clapper, tak bývalý šéf CIA Mike Morrell řekli, že nepozorují žádné důkazy.
Letos v březnu stáhl senátor Chris Coons své ohromující prohlášení o přepisech, z nichž vyplývá existence tajné dohody mezi Ruskem a Trumpem, a přiznal: „Nemám žádné faktické důkazy koluze.“
Ale jestli Clapper s Morrellem nepozorovali žádnou utajovanou dohodu mezi Ruskem a Trumpovou administrativou, tak co měli tedy před očima všechny ty měsíce - že došli k takovému závěru?
Byly to „přepisy od FBI“, jak vybreptal senátor Coons?
A pokud ano, tak kdo ty rozhovory zachytil a přepsal? Jestliže to byly rozvědky a prováděly dohled, tak kdo k tomu dal svolení? Jak rozsáhlé bylo sledování? A koho? A probíhá ještě?
Jestliže nám dnes, po osmi měsících, nedokážou zpravodajské služby sdělit, který člen Trumpova týmu (a zda vůbec nějaký) tajně jednal s Rusy, co to říká o jejich kompetenci?
Skutečný skandál, na který média pohlížejí jako na pokus odvádět pozornost od primárního cíle, tedy Trumpa, je konspirace deep state, jejímž cílem je znemožnit Trumpovi vykonávání prezidentské funkce a za níž stojí Obamité; možná ji dokonce schválil Obama sám.
Zamyslete se nad tímhle. Dne 12. 1. napsal David Ignatius z Washington Post:
„Podle jednoho vysoce postaveného úředníka vlády USA [gen. Michael] Flynn 29. prosince, v den, kdy Obamova administrativa oznámila vyhoštění 35 ruských diplomatů, několikrát telefonoval ruskému velvyslanci Sergeji Kisljakovi… Co mu Flynn říkal?“
Jenže 29. prosince Flynn jakožto budoucí poradce pro otázky národní bezpečnosti nejen dělal svoji práci, když volal velvyslanci, ale navíc byl soukromou osobou.
Proč ho americké zpravodajské služby veřejně odhalily?
Kdo byl ten „vysoce postavený úředník“, který na něj ukázal prstem? Mohl ten úředník vědět, kolikrát Flynn volal Kisljakovi, a přitom neznat obsah hovorů?
Tomu je těžké věřit. Vypadá to na akci na zakázku provedenou nějakým antitrumpovským agentem ve zpravodajské komunitě s tím, že k odvedení špinavé práce byl použit Ignatius.
Flynn byl odstraněn. Rozpoutal Comey ve své FBI peklo, aby vyčmuchal toho padoucha, co odmaskoval Flynna a zlikvidoval ho? Pokud ne, tak proč?
V dnešním Wall Street Journalu upozorňuje Dan Henninger znovu na jeden článek, který 1. března vyšel v New York Times. Ten začíná:
„V posledních dnech Obamovy administrativy se někteří úředníci z Bílého domu usilovně snažili napříč všemi orgány státní správy šířit informace o ruských snahách o narušení prezidentských voleb – a o možných dohodách spolupracovníků nově zvoleného prezidenta Trumpa s Rusy.“
„To nelze než potvrdit,“ napsal Henninger a dále citoval New York Times:
„Ve zpravodajských službách existoval tlak na zpracovávání co největšího množství hrubých zpravodajských dat do analýz a na ponechávání zpráv na relativně nízkých stupních utajení, aby se zajistil poměrně volný přístup k těmto informacím jak ze strany orgánů státní správy, tak - v některých případech – ze strany evropských spojenců.“
Za jakým „neškodným“ účelem by agenti amerických zpravodajských služeb šířili tajemství poškozující jejich vlastního prezidenta – a umožňovali, aby se k nim dostaly cizí režimy? Není to zrada? Není to rozvratná činnost?
Henninger 12. ledna napsal, že New York Times „informovaly, že ministryně spravedlnosti Loretta Lynch podepsala směrnice, které umožňovaly Národní bezpečnostní agentuře předávat ‚raw signals intelligence information‘ (hrubá zpravodajská data získaná sledováním datové komunikace a odposlechem hovorů) šestnácti dalším zpravodajským službám.“
To je neuvěřitelné. Obamité rozeseli po tuzemských a zahraničních zpravodajských komunitách časované bomby, které měly explodovat, jakmile Trump nastoupí do úřadu. Tohle je skandál, a ne to, že Trump řekl Vláďovi, ať najde těch 30 000 chybějících Hillaryiných mailů.
Pokud někdo tajně spolupracoval s Rusy, potřebujeme vědět, kdo. Ale ještě důležitější je odkrýt spiknutí deep state, které má sabotovat prezidentský úřad.
Prozatím se ukázalo, že vyšetřování zaměřené na údajné kontakty s Ruskem nepřináší žádné výsledky. Zato zjišťování, kdo ve FBI, CIA či NSA odhaluje identitu amerických občanů a nezákonně pouští informace antitrumpovskému tisku za účelem likvidace prezidenta, jemuž dotyční přísahali loajalitu, to by mohl být zásah.
Co se týče zpráv o zapojení Bílého domu přes Lynchovou do tohoto komplotu, jehož účelem bylo zneškodnit Trumpa, nabízí se otázka, co vlastně věděl Barack Obama – a kdy to věděl?
An Obama Plot to Sabotage Trump? vyšel 24. března 2017 na ICH. Překlad v ceně 320 Kč Zvědavec.
Článek byl publikován 27.3.2017
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.