Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2014/11/6204-zeman-vyznamenal-vojaky-padle-v-afghanistanu.htm

Josef Vít

President republiky Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu. Uvedl to slovy, že jsou u nás lidé, kteří nemají profesionální vojáky rádi. A ihned se rozpoutala diskuse zda profesionální voják je to pravé, co naše republika potřebuje. Zda jde o vojáky nebo o žoldáky. Ale pravda je jednoduchá - ti lidé bojují a zabíjejí za peníze. Tím je řečeno všechno.

Hlavní charakteristika suverénní země je schopnost postarat se o svou bezpečnost – k tomu potřebuje mít kvalitní, obranyschopnou armádu. Jenže bohužel už dávno nejsme suverénní stát. Vstupem do Evropské unie, a po přijetí Lisabonské smlouvy, jsme o suverenitu na svém území zcela přišli. Vždyť už nemáme ani vlastní hranice, o ty jsme přišli podepsáním smlouvy o schengenském prostoru.

Naposledy vážně jsme chtěli o svou suverenitu bojovat v roce 1938. "Dejte nám zbraně, dali jsme si na ně" volali naši dědové před Mnichovem. Jenže vláda je zklamala. Vzdala to, přestože naše armáda byla skutečně kvalitní – a především lidé byli odhodlaní bojovat. Dneska z toho nic není. Nemáme ani suverenitu, ani armádu – a proto také žádné občanské odhodlání. Lidé jsou jako ovce.

Naše vláda uvažuje o znovuzavedení branné povinnosti a vojenském výcviku všech mužů. Konečně to někomu došlo, že současný stav je neudržitelný. Před pár lety jsme se rozhodli pro profesionalizaci naší armády. Od té doby máme profi armádu v síle původně asi 40 tisíc mužů dnes (nejsou peníze) asi 30 tisíc. Taková síla sic neubrání ani okresní město, ale nakonec na obranu ji nemáme - nic nám nehrozí i když podle některých novinářů se Putin už třese nedočkavostí, aby nás napadl. Takže máme vůbec ještě armádu? Nebo máme jen „expediční sbor“ pro krytí amerických dobrodružství ve vzdálených „koloniích“? Proto naši chlapci bojují v Afghánistánu, v Čadu a kdoví, kde ještě.

Naše armáda, to už to nejsou branci - slušní chlapci z rodin. Jsou to lidi, kteří se rozhodli vydělávat peníze zabíjením jiných lidí. O jejich kvalitách a sympatiích svědčí symboly SS na helmě, jak nám ukázali v naší televizi.

Přesnější název pro jejich zaměstnání je nájemní vrazi, kteří za peníze jdou vraždit tam, kam strýček Sam ukáže.

Americká armáda náš vzor. I americká armáda je profesionální. O její činnosti existují na internetu stovky videí. Sám jsem viděl video, kde americká helikoptéra hlídá nad městem a když vidí trochu více lidí pohromadě na ulici, spustí palbu a nepřestane, dokud se tam někdo hýbe. Jiný film ukazuje skupinu vojáků, jdoucí kolem drátěného plotu. Za plotem byli iráčtí zajatci. Nudící se chlapci z USA se najednou rozvinuli, začali střílet na zajatce. Když jim došly náboje, pokračovali v chůzi. Výsledky jejich střelby nám film neukázal. Že situace je vážná, ukazuje hraný film z Hollywoodu, který jsem viděl na Nově. Vojáci v Iráku vtrhli do domu a postříleli všechno živé, včetně žen a dětí. V domě žádné zbraně nenašli, tak aby ospravedlnili vraždu, z vlastních zásob dali do rukou zbraně mrtvým. Jedné ženě dali dokonce samopal.

To je profesionální armáda, tak pracuje. Chtěl bych vědět, co dělají naši "chlapci" v Afghánistánu.

Proto návrat k brancům je krok správným směrem. Mezi branci, chlapci od rodin, takové zrůdy nejsou. A v obraně vlasti by neváhali položit i vlastní život, což u profíků jisté není.

Dnes máme pár tisíc vojáků - zbytek národa neumí ani držet pušku - neměli jí nikdy v ruce. Proto krátká vojenská služba a následně několik měsíčních (nebo čtrnáctidenních) cvičení by zvedlo sebevědomí našich mužů. Pokud by vláda chtěla opravdu bojeschopnou armádu, mohla by se poučit ve Švýcarsku. Tam má každý bojeschopný muž doma ve skříni pušku nebo samopal. Švýcaři učinili své bezbranné občany silnými. Švýcarský model je nejlepší, jak se připravit na situaci, kdy by byla potřeba bránit státní suverenitu, kterou - jak my obyčejní lidé doufáme, dříve či později opět nabudeme.

Jenže, jak víme, pohyb jde právě opačným směrem. I ve Spojených státech, kde každý muž měl doma zbraň, navrhují snížit počet zbraní mezi lidmi. Amerika se začíná bát svých občanů. A situace v Evropské unii je stejná. Tady chtějí lidem brát i lovecké zbraně a půjčovat jim je jen na řádně ohlášený (a dobře hlídaný) hon.

Za této situace by možná bylo lepší armádu úplně zrušit. Těch pár nájemných vrahů nepotřebujeme, nejsou k ničemu a stojí strašně peněz. Němci k nám nevlítnou, naše země už jim patří, většina továrem i obchodů je v jejich rukou, daně tady neplatí. A Putin se na nás vykašle, ten má na starosti jiné věci - co s penězi, které dostane od nás a Číňanů za ropu a plyn.

Proto navrhuji - zrušit armádu a ušetřené peníze dát rodinám s dětmi. Politická strana, která by to byla schopna navrhnout a začít prosazovat, by určitě získala dobré body v příštích volbách.

Článek byl publikován 1.11.2014


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.