V první řadě jde o prachy
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2012/09/5105-v-prvni-rade-jde-o-prachy.htm
Josef Vít
Zločinecké duo Kalousek – Nečas vrací již jednou odmítnutý zákon do sněmovny. A jak Nečas slíbil, poslušnost poslanců si zajistil svázáním tohoto zákona s hlasováním o důvěře vládě. Že jde v tomto případě o vydírání, už patří k charakteru této vlády. Proč říkám, že jde o vydírání poslanců?
Je to jasné, že poslanci budou tentokráte hlasovat pro zákon. Jde totiž o prachy – o JEJICH velké prachy. V případě každého poslance minimálně o dva miliony. To si může každý spočítat. Poslanci do konce mandátu mají asi 20 měsíců, každý bere (i s náhradami) asi 100 tisíc měsíčně – některý méně, většinou více. To dělá bratru dva miliony pro každého. Jak vidíte jde o velké prachy.. Je velká pravděpodobnost, že většina poslanců se už do nového parlamentu nedostane. Volební preference jsou minimální a na jejich místa se tlačí další vlčáci. Takže volba je jasná. Oni nebudou hlasovat pro nový zákon, ten jim může být ukradený, ale oni budou volit ty dva miliony, o které by přišli, kdyby ruku pro zákon nezvedli.
Nový zákon, zvýšená DPH, snížená valorizace důchodů, a další podobné zákony mají zachránit zadluženou republiku. Republiku, kterou zadlužili a rozkradli oni. Za prvních deset let Klausovy vlády každý rok byla obchodní bilance státu pasivní o 200 miliard korun. O dvě stě miliard korun jsme dovezli více zboží než vyvezli. Krámy se plnily nedostatkovým zbožím, lidé jásali. Ti pitomí komunisti si mysleli, že když si chci něco koupit, tak musím peníze napřed vydělat. Klaus zjistil, že si může půjčit. A kolotoč dluhů se roztáčel. Dneska to musí zachránit důchodci (omezením valorizace důchodů) a nejchudší vrstvy obyvatelstva platbou DPH. Kdo už dneska ví, že za komunistů žádná daň DPH nebyla. Bohatých se úspory dotknout nesmí. Kde jsou ty doby ( a není to tak dávno) co daně pro bohaté byly 40 nebo 60% ze zisku. Dneska musí stačit 20% a většina ani tolik neplatí. Sponzoři této vlády přece nebudou platit daně!
Je špatné, když o podobě zákonů rozhodují peníze. Ať už peníze sponzorů nebo platy poslanců. Za komunistů to bylo zařízeno jinak a lépe!! Poslanci byli normálně zaměstnáni jako každý jiný občan. A za dobu strávenou v parlamentu jim stát refundoval mzdy. Není to příklad hodný následování? Teď jde jenom o to, aby to nějací poslanci schválili. Co myslíte, najde se takový poslanec v naší podělané zemi? Pochybuji. Je to všechno sbírka …. dále nemohu pokračovat, protože je to žalovatelné.
Pro ČSSD bych měl jednu radu. Není přece problém si naše poslance koupit – stačí jim „refundovat“ ušlý výdělek. Vždyť o (jejich) peníze jde v první řadě. Za pár milionů by jistě vládu shodili do propadliště dějin.
Poznámka editora
Chci se distancovat od otírání se o prezidenta Klause v tomto článku. Stalo se to už bezmála národním folklórem a ani autor neodolal. Za všechno špatné může Klaus? Jak jednoduché... Spojení jako za Klausovy vlády ... byla pasivní obchodní bilance nebo Klaus zjistil, že si může půjčit... jsou populisticky tendenčí a přinejmenším polopravda. Klaus nikdy nebyl absolutistický vládce, nerozhodoval se sám. Jistě dělal a dělá chyby jako každý. Ale pravdou je, že je politikem světového formátu, jediná hlava státu, která se odvážila postavit se fašizující Evropské unii a navíc vlastenec. I přes to, že krade pera, si ho vážím.
Článek byl publikován 13.9.2012
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.