„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2012/07/5052-demokraticka-amerika-prekonala-nacisticke-nemecko.htm
Sergej Černakovskij
Situace ve světě je horší než v roce 1938-39. Zastavit válku může jedině Rusko.
USA a NATO dnes:
1. Dvakrát realizovaly agresi proti Jugoslávii, roztrhaly ji na kusy, oddělily část jejího území a zničily ji jako národ a suverénní stát.
2. Napadly Irák, svrhly národní vládu, obsadily zemi a zřídily tam loutkovou vládu.
3. Totéž se děje v Afghánistánu.
4. Připravily, organizovaly a zahájily válku Gruzie (Saakašviliho režimu) proti Rusku a vzaly ho pod otevřenou ochranu po vojenské porážce.
5. Provedly agresi proti Libyi, podrobily ji barbarskému bombardování, svrhly národní vládu, zabily vůdce země a zřídily v zemi barbarský režim.
6. Rozpoutaly občanskou válku v Sýrii, jsou do něj zapojeny na straně povstalců a připravují vojenskou agresi proti zemi.
7. Hrozí válkou suverénnímu Íránu.
8. Svrhly národní vlády v Tunisku a Egyptě.
9. Svrhly národní vládu v Gruzii a zřídily tam loutkový diktátorský režim a ve skutečnosti obsadily zemi až po odnětí nároku mluvit jejich vlastním jazykem. Nyní je hlavní podmínkou pro přijetí do veřejných služeb Gruzie a pro dosažení vysokoškolského vzdělání plynulá angličtina.
10. Totéž částečně zavedly nebo se pokusily zavést v Srbsku a na Ukrajině.
Celkem 13 aktů agrese, z nichž šest byly přímé vojenské intervence. Hitler do roku 1941 uskutečnil čtyři, včetně jedné ozbrojené. Vyslovovaná slova jsou různá, činy jsou však podobné. Ano, můžeme říci, že USA v Afghánistánu jednaly v sebeobraně, ale o Hitlerovi potom můžeme říci, že v Porýní bránil suverenitu Německa.
Bylo by směšné srovnávat demokratické Spojené státy s nacistickým Německem, ale ve skutečnosti zabitým Američanům, Libyjcům, Iráčanům, Syřanům a Srbům je to v podstatě jedno. Velikost a počet aktů agrese ze strany USA už dávno a na dlouhou dobu přesáhly předválečné aktivity nacistického Německa. Jen Hitler byl paradoxně mnohem upřímnější. Poslal své vojáky do boje, aby své životy obětovali pro něj. Oproti tomu USA většinou posílají své žoldáky, zatímco oni sami zasazuji údery téměř zpoza rohu a zabíjejí svoje nepřátele za pomoci bezpilotních letadel z bezpečného místa.
USA v důsledku geopolitického útoku provádí třikrát víc aktů agrese a šestkrát víc vojenských aktů než Hitler v předválečném období. Není to ani o tom, kdo z nich je horší (i když Hitler vypadá téměř jako mírumilovný politik oproti pozadí non-stop válek USA v posledních letech), ale o tom, že je situace ve světě ještě horší než v roce 1938-39. Vedoucí a usilující o hegemonii země realizovala více agresí než podobná země v roce 1939. Věci nacistické agrese byly relativně místní a zaměřily se především na přilehlá území. Akty agrese USA jsou ale roztroušené po celém světě.
V 30. letech ve světě a v Evropě existovalo několik středisek mocenské síly, které by při úspěšné shodě okolností mohly zabránit agresi a zastavit Hitlera. Dnes je jen jedno mocenské centrum usilující o hegemonii a co se týče vojenských schopností, o mnohokrát lepší než téměř celý zbytek světa.
Nebezpečí další světové války je dnes mnohem větší než v druhé polovině 30.let. Jediným faktorem, který ji stále ještě dělá nereálnou jsou možnosti Ruska. Žádná další atomová velmoc nemá tak vysoký atomový arzenál jako Rusko. Tento faktor zmizí za několik let, až USA dostaví systém protiraketové obrany.
Možná, že je válka nevyhnutelná. Možná, že nikdy nebude. Ale to jen v případě, že Rusko bude na ni připraveno. Celá situace je velmi podobná počátku 20.století a situací 30.let. Roste počet vojenských konfliktů týkajících se předních světových velmocí. Svět jde postupně do války.
Článek byl publikován 25.7.2012
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.