Lži média fabrikují události

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2012/07/5048-lzi-media-fabrikuji-udalosti.htm

Včera jsem na internetu nalezl článek Protestující Syřany vraždí gangy alavitů a v něm obrázek, který se stal poslední kapkou, jež mne donutila se ozvat. V loňském roce si možná někteří z vás všimli, že Fox News a mnohá delší media ukazovala Libyjce demonstrující proti Kadaffímu vybavené indickou vlajkou. Nejdříve jsem to byl ochoten přisuzovat ignoranství novinářů, kteří prostě vzali foto nějakých“ přičmoudlíků“, ale dnes je jasné, že se jedná o cílenou manipulaci.

Vážení čtenáři podívejte se na tyto dva snímky, jsem přesvědčen, že i ten největší nevzdělanec bude schopen od sebe odlišit moravský a bavorský kroj. Stejně tak se velice rychle naučíte rozpoznat kroj afghánského horala od úboru egyptského feláha, tuarežský oděv rozlišíte snadno od úboru kurdského pešmergy. Kdyby ne, tak si například přečtěte staré knihy od našeho vynikajícího orientalisty Aloise Musila. Já jsem jako dítě četl velice rád. Dnes se samozřejmě mnoho lidí v orientu obléká do evropského oblečení, právě Turecko, Írán, Sýrie a Libanon se vyznačují tím, že muže v tradičním obleku prakticky nepotkáte (snad s výjimkou těch nejzapadlejších děr, které hrají v dané oblasti stejnou roli jako Chánov v ČR). Co se týče žen, tak i v islámské republice se pod tím černým hadrem chodí v moderním oblečení. Navíc každý region a každý národ či kmen má svůj typický ženský oděv, maghreb chauli, turkyně zase nosi(ly) čádor, Pákistán a Afghánistán má burku.


Tady se podívejte na snímky z provládních demonstrací v Damašku mládež, muži i ženy, jsou oblečeni stejně, jako jejich čeští vrstevníci.

A tady protivládní demonstrace „demokratů“. Srovnejte s následujícím obrázkem který ukazuje jemenské muže. Všimněte si těch dýk, není problém od sebe rozpoznat jemenskou džambíjí od tureckéko jataganu nebo kavkazského kindžálu.

Jedná se demonstraci sehranou v Jemenu, herci jsou místní jemenští vesničané vyzbrojení starou syrskou vlajkou (používána před vyhlášením Sjednocené arabské republiky). Stejně je to i s architekturou, pokud si přečtete (nebo jen prohlédnete) nějakou základní encyklopedii o architektuře islámského světa, budete velice rychle schopni rozpoznat stavby safíjovského Íránu od staveb egyptských mameluků nebo osmanské architektury.

Já tvrdím, že velká část snímků a dokumentů ze Sýrie, byla natočena a  inscenována v Jemenu a ve „svobodné“ Libyi.

Článek byl publikován 19.7.2012


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.