Opovrženíhodná je Hillary Clinton
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2012/03/4861-opovrzenihodna-je-hillary-clinton.htm
Timothy Bancroft-Hinchey
Hillary Clinton je zajímavou případovou studií. Začala před čtyřmi roky jako okouzlující ministryně zahraničí, s úsměvem na tváři snažícím se vymazat zachmuřenost své předchůdkyně, Condoleezzy Rice, a o čtyři roky později je před kamerami vidět mužatka, typu řidiče náklaďáku, pravděpodobně zcela potetovaná, nestoudná, bezvýznamná a nekompetentní. Nyní už Billa chápeme.
Co se stalo Hillary Clinton?
Její kvalifikace pro post ministryně zahraničí nebyla nikdy tak skvělá; buďme upřímní: lhala na kameru, aby to všichni viděli, že v 90. letech o vlas unikla z letadla uprostřed válečné zóny v Bosně, zatímco ve skutečnosti v klidu přistála a čekal ji tam na uvítanou červený koberec, s hudbou… Od kdy je červený koberec s kapelou válečná zóna?
Tak…
A nyní šéfka diplomacie Spojených států amerických napodobuje svou zástupkyni v OSN, Susan Rice, v nestoudnosti a označuje Rusko a Čínu za „opovrženíhodné“ za to, že zmařily její válečné plány v Sýrii (a pak v dalších zemích).
Nestoudnost je skutečně základem a klíčovým slovem americké diplomacie, vlezlost jakbysmet a pokrytectví musí být vzpříčenou kostí v krku těch, kteří se pokouší vyložit přednosti Washingtonu na světové scéně. A buďme zcela upřímní. Hillary Rodham Clinton měla před sebou velmi snadnou cestu navenek viditelného partnera Baracka Obamy, zvoleného po osmi letech Bushova režimu, který potvrdil všechny nejhorší noční můry konspiračních teoretiků. Chopila se toho? Ne.
Pro někoho na jejím postu je označení Ruské federace a Čínské lidové republiky za „opovrženíhodné“, protože uplatnily své právo zablokovat šílenou touhu NATO udělat ze Sýrie další Libyi, jasnou známkou toho, jak hluboko americká diplomacie klesla. V podstatě je obtížné rozlišit, který z posledních tří ministrů zahraničí je horší: Colin Powell se svými lžemi v OSN o iráckých zbraních hromadného ničení; Condoleezza Rice se svým ospravedlňováním vražedného útoku Gruzie na Rusy, a nyní Hillary válečná zóna Clinton, zodpovědná za Libyi a zoufale tlačící na tažení dále na východ, kdy si při tom potřásá rukama s těmi, jejichž historie v oblasti lidských práv je… jedním slovem… opovrženíhodná.
Opovrženíhodní jsou oni panovníci v Zálivu, nevolení, ale u moci, a Clinton a Obamou a spol. přijímaní bez jediného ošklivého slůvka, z nichž někteří údajně jezdí do Maroka a provádí tam ty nejstrašlivější sexuální zločiny s malými chlapci a děvčaty… opovrženíhodní jsou vůdci států Zálivu naklonění USA a jejich spojencům, vysávajícím jejich zdroje, kteří uplatnili ta nejtvrdší opatření proti svým občanům.
O nich od opovrženíhodné Hillary válečné zóny Clinton ani zmínka.
Opovrženíhodné jsou Spojené státy americké a jejich politika mučících letů, kdy se operativci CIA dopouštěli na vězních barbarských svinstev; opovrženíhodným je kašlat na mezinárodní právo, útočit na suverénní země a ničit jejich civilní infrastrukturu pomocí vojenských prostředků.
Opovrženíhodným je provozovat koncentrační tábory, shnilý vřed na kolektivní tváři lidstva, a neskutečná urážka lidské slušnosti. Opovrženíhodným je sexuálně ponižovat vězně, opovrženíhodným je provádět lidem simulované topení, opovrženíhodným je nutit muslimy jíst vepřové.
Opovrženíhodným je koncentrační tábor v zálivu Guantanamo, kde jsou Spojenými státy americkými páchána ta nejhorší porušování lidských práv v latinské Americe; opovrženíhodným byl koncentrační tábor Abu Ghraib v Iráku, kde velké americké hrdince Lynndie England bylo dovoleno vyřádit se na lidech (chtěla se „jen pobavit“), kteří byli uvězněni bez obvinění. Opovrženíhodným je věznit lidi bez řádného procesu, bez přístupu k právníkovi, bez možnosti rodinných návštěv a dokonce bez obvinění.
Opovrženíhodným je vyzbrojovat teroristy v zahraničí, jak tomu bylo v případě Libye a jak je tomu v případě Sýrie. A když to zanalyzujeme aspoň se špetkou inteligence, opovrženíhodnou je Hillary R. Clinton a ta díra do pekla, kterou reprezentuje.
Abych svůj názor dokázal, tak kolika výše zmíněných porušení lidských práv se dopustilo Rusko a Čína?
Žádného.
Děkuji. To je vše, co jsem chtěl říct (v angličtině I rest my case je obrat, kterým obhájce [ale může být i žalobce] před soudem končí svůj projev a je míněn ve smyslu "...a nyní, poroto, važte vinu"). Hillary válečná zóno Clinton: VY jste opovrženíhodná.
Článek byl publikován 9.3.2012
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.