Obamova Amerika: Diktatura a permanentní válka

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2012/01/4760-obamova-amerika-diktatura-a-permanentni-valka.htm

Stephen Lendman

31. prosinec 2011 bude vzpomínán jako den hanby. Předešlý takovým dnem byl 17. říjen 2006, za Bushe.

Při obřadu v Bílém domě podepsal neslavně známý Zákon o vojenských komisích (MCA). Ten schválil mučení jako oficiální politiku.

Rovněž poskytl obrovské neústavní pravomoci zatýkat, vyslýchat a stíhat údajné podezřelé z terorismu a kolaboranty (včetně amerických občanů), věznit je (bez důkazů) bez omezení ve vojenských věznicích, a odepřel jim habeas corpus a další ústavní ochrany.

Umožňuje prezidentům označit kohokoliv za „nezákonného nepřátelského bojovníka“, nařídit jeho zatčení, věznění a upření veškerých práv.

Ve stejný den Bush v tichosti podepsal Zmocňovací zákon národní obrany pro fiskální rok 2007 (NDAA). Byly do něj zahrnuty i skryté odstavce 1076 a 333. Většina mediálních všiváků to ignorovala.

Pozměnili zákon o vzpouře z r. 1807 a zákon posse comitatus z r. 1878. Ty zakazovaly používání federálních jednotek a jednotek Národní gardy pro vynucování práva doma, vyjma toho, kdy to bude ústavně umožněno nebo výslovně schváleno kongresem v dobách vzpoury nebo jiných stavech národní nouze.

Od této chvíle se mohla exekutiva, diktátem, chopit svých nouzových pravomocí, vyhlásit stanné právo, zrušit ústavu na základě „národní bezpečnosti“ a nasadit federální jednotky nebo Národní gardu v amerických ulicích na potlačení čehokoliv, co bude označeno za nepokoje – včetně zákonných poklidných protestů.

Tento zákon ruší základní svobody prvního dodatku, bez kterých jsou ohroženy všechny ostatní. Patřila k nim svoboda projevu, shromažďování, náboženství a právo na dovolání se nápravy u vlády. Již tomu tak není.

V r. 2009 Obama zajistil kontinuitu vojenský komisí tím, že podepsal Zmocňovací zákon národní obrany pro fisk. rok 2010. Jeho skrytý odstavec 1031 obsahuje zákon o vojenských komisích z r. 2009 (MCA). Výraz „neprivilegovaný nepřátelský útočník“ nahradil výraz „nezákonný nepřátelský bojovník“.

Znění se změnilo, ale nikoliv záměr a nezákonnost. Obama překonává Bushův extremismus. Guantanamo a další mučící věznice zůstávají otevřené. S americkými občany je zacházeno stejně nezákonně, jako s cizinci (u těch se to prej snese – p.p.). Věci se zhoršily.

31. prosince podepsal Zmocňovací zákon národní obrany pro fisk. rok 2012. Ten poskytuje prezidentům neomezenou pravomoc nařídit armádním jednotkám zatknout a na věky věznit americké občany, výlučně na základě ničím nepodložených obvinění s vazeb na teroristickou skupinu.

Ústavní a zákonná ochrana a mezinárodní právo neplatí. Americké ozbrojené složky mohou sebrat kohokoliv, uvrhnout ho do mučící věznice a držet ho tam neomezeně bez obvinění nebo soudu, výhradně na základě podezření, falešných obvinění nebo zcela jen tak, bez důvodu.

Dříve prezidentským dekretem Obama schválil věznění bez časového omezení pro kohokoliv, kdo bude označen za hrozbu pro národní bezpečnosti. Zatímco dříve to bylo specificky určené pro vězně v Guantanamo, nyní se to týká všech, včetně amerických občanů doma i v zahraničí.

A navíc operativci CIA a eskadry smrti zvláštních jednotek dostali prezidentské zplnomocnění zabíjet americké občany v zahraničí. V důsledku toho lze kohokoliv nahánět a chladnokrevně zavraždit bez jakéhokoliv důvodu.

Od 31. prosince může být kdokoliv kdekoliv, včetně amerických občanů, označen za hrozbu pro národní bezpečnost a shledán vinným. Aktivisté stavící se proti americké říši riskují zatčení, permanentní věznění nebo zavraždění.

Stejně tak protestující proti sociální nespravedlnosti. Čekají na ně vojenské basy nebo koncentráky FEMA. Stanné právo to může spustit a začnou platit pravomoci „katastrofického stavu nouze“. Původní senátní zákon americké občany vylučoval. Obama požadoval jejich začlenění.

Neporušitelná práva již neplatí. Protestování proti imperiálnímu bezpráví, sociální nespravedlnosti, korporátním zločinům, vládní korupci nebo politice Washingtonu řízeného bohatou elitou v jejím zájmu může být kriminalizováno. Stejně tak svoboda projevu, shromažďování, náboženství, nebo cokoliv, co se staví proti právu Ameriky zabíjet, ničit a drancovat beztrestně.

Je to oficiální. Do Ameriky dorazila diktatura. Země není bezpečná pro život. Není se kde schovat. Přijdou si pro každého, kdo se staví proti nespravedlnosti.

Bezpráví doma a v zahraničí

Berou si také na mušku nezávislé státy. Nyní z nich dělají loutkové. K taktice patří vyhrožování, destabilizace, násilí, sankce a válka, pokud ostatní metody selžou.

V r. 2011 se poslední márnicí NATO stala Libye. Byla zpustošena a zničena kvůli ziskům. Několik měsíců je dalším cílem, na který je nemilosrdně útočeno, Sýrie. Tlak se zvyšuje. Je možné cokoliv, včetně zopakování barbarismu spáchaného v Libyi.

Další na řadě je Írán. Washington tlačí agresivně.

K taktice patří provokace, diverze, falešná obvinění, tajné nebo otevřené konfrontace, kybernetická válka a trestné sankce, které se nebezpečně blíží válečným činům.

V posledních pěti letech byla uvalena čtyři kola tvrdých sankcí. V polovině prosince kongres schválil další. Jsou obsaženy v NDAA 2012. Trestají zahraniční finanční instituce mající vztahy s íránskou centrální bankou. Jde o hlavní kanál příjmů z ropy. Americké korporace, včetně bank, již s Íránem obchodovat nesmí.

Další opatření rozšířila sankce o společnosti podnikající v sektorech souvisejících s ropou, včetně investic, prodeje produktů a služeb íránských rafinérií, a poskytování rafinovaných produktů Teheránu přesahující ročně hodnotu 5 milionů dolarů.

31. prosince Obama podepsal nový zákon. Na jeho implementaci má 180 dní. Označil to za doposud nejtvrdší opatření a řekl:

„Naším záměrem je implementovat tento zákon postupně a načasovaně, abychom se vyhnuli důsledkům pro trh ropy a zajistili, že to poškodí Írán, a ne zbytek světa.“

Prezident má pravomoc dle libovůle zaručit výjimky, za předpokladu, že jsou v národním zájmu Ameriky. Energetičtí analytici se obávají, že tyto sankce budou znamenat ničivě vysoké ceny ropy. Další se obávají, že po tvrdém vydírání bude následovat konfrontace.

Velitel námořnictva kontradmirál Habibollah Sayyari řekl, že síly íránského námořnictva mohou okamžitě zablokovat Hormuzskou úžinu, v reakci na nepřátelské akce západu.

Řekl to den poté, co vice-prezident Mohammad Reza Rahimi varoval, že přes úžinu neprojde ani kapka ropy, pokud budou exporty ropy pod sankcemi. Pokud k tomu dojde, cena ropy poletí do nebe, dokud se neobnoví normální průtok. Očekává se také odveta, možná včetně přímé americko-íránské konfrontace.

Útok na íránský jaderný program je trik. Teherán trvá na tom, že je mírový. Nic nesvědčí o opaku. Poslední konsensus americké rozvědky z března 2011 souhlasí. Nenašly se žádné důkazy o vývoji zbraní. Jde o změnu režimu. Důvody pro záminky se cucají z prstu.

V důsledku toho je nyní možné cokoliv, včetně potenciálně ničivé totální války s použitím jaderných zbraní proti podzemním íránským zařízením.

Bez ohledu na riziko Obama směřuje k nemyslitelnému. Zůstaňte na příjmu, další věci budou následovat.

Obama’s America: Tyranny and Permanent War vyšel 31. prosince 2011 na Prisonplanet.com. Překlad Zvědavec.

Článek byl publikován 3.1.2012


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.