Na každé prase se někde vaří voda

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2011/02/4207-na-kazde-prase-se-nekde-vari-voda.htm

Miro Suja

Tak přesně tenhle slavný výrok Radovana Krejčíře mě napadl, když jsem si někde přečetl, že Vondra měl již od září indicie o tom, že ho chtějí uvařit. Tyranosaurus Rex české politiky Kalousek byl sice v posledních týdnech před Vondrovými útoky v defenzivě, ale jak již na vlastní kůži pocítili Svoboda či Čunek, nelze tohoto kmotra české mafiánské scény v žádném případě podceňovat. Ostatně nikdo z českých kmotrů nepřežil tolik korupčních a politických skandálů jako Kalousek, takže souboj titánů o dojnou krávu českého státního rozpočtu, Ministerstvo obrany, bude ještě pěkně napínavý.

Zajímavé bylo i vyjádření dvou českých premiérů. Ten bývalý (Topolánek) Vondru v blátě pořádně vyválel, zatímco ten současný se ho zastal. Po Drobilovi, kterého se rovněž Nečas zastal, je tak Vondra již druhým hřebíkem do Nečasovy rakve. „Pan Čistý" tak možná opravdu ještě nic neukradl, ale jen tím, že se neomylně staví na stranu zlodějů, si kope politický hrob. Na druhou stranu někdo stranickou pokladnu plnit musí.

Paradoxní na tom všem je to, že jak Vondra, jenž korupční skandály Bartáka tahá jako zajíce z klobouku, tak i Kalousek, jenž obviňuje Vondru z toho samého v bledě modrém, mají pravdu. Munice v tomto boji dvou korupčníků je opravdu nevyčerpatelná a tak bude hodně záležet na tom, na čí stranu se postaví novináři. Z toho, co jsem vyčetl v médiích se zdá, že mediální tlak novinářů na Vondru je tentokrát větší, a to i přesto, že více skandálů na Bartáka vytáhl Vondra. Zde byl PR ze strany Vondrova gangu asi lehce podceněn. Pro Vondru, ale nakonec i Kalouska by však tentokrát mohlo hrát v neprospěch to, že v čele Policie ČR již nesedí loutka ODS Martinů, jenž zločiny místo vyšetřování jen uklízel pod stůl, ale Johnův člověk, jenž má prý zadání korupční zločiny dotahovat do konce. Tudíž v tom ideálním případě by v důsledku vytahování špíny jeden na druhého, mohli v české politice skončit oba dva. Ale mám takový pocit, že v zájmu zachování koalice se opět všechno nějak urovná.

Problém je rovněž v tom, že i kdyby Vondra nakonec rezignoval, bude svůj zločinecký konglomerát řídit z zpovzdálí nebo přes spícího Schwarzenberga. Vondra totiž státní správu, všude tam, kde v ní působil, zasvinil takovým způsobem, že k vyčištění takového chlívu by pomohlo jen hození granátu na dané místo. V případě Ministerstva zahraničí by ta budova musela být rovnou srovnána se zemí a toto ministerstvo by se muselo vybudovat na zelené louce. V tomto možná Vondra převyšuje i Grosse s Langrem. A to už je co říct.

Sám jsem pod takovou jednou Vondrovou bývalou „tajemnicí" rok a půl na jedné ambasádě pracoval, takže vím, o čem píšu. Od rozkrádání rozvojové pomoci přes potvrzování falešných faktur až po třeba zadávání zahradnických a dalších služeb kamarádům, jenž si samozřejmě účtovali několikanásobky běžných cen. Další jeho bývalá náměstkyně, dnešní velvyslankyně v Maďarsku, dle tisku, kromě jiného, prodávala funkce obchodních radů podnikům za milióny korun, a tak bych samozřejmě mohl pokračovat do nekonečna. Ale to jsou jen drobné.

Kromě toho, že je Vondra dle všech indicií, stejně tak jako Kalousek a mnozí další politici, jen prachsprostý zloděj, je nebezpečný i tím, že je s velkou pravděpodobností řízen CIA a americkým vojensko-průmyslovým komplexem, kterému dokonce dělal a stále dělá lobbistu. Kdyby záleželo jen na tomto člověku, tak je z Česka již dávno jedna velká vojenská základna USA a veškerý český státní rozpočet by šel na nákupy amerických zbrojních systémů.

Jednou, když jsem ještě pracoval na MZV ČR, přišel jeden velvyslanec z jedné nejmenované jihoamerické země požádat českou vládu o humanitární pomoc pro svou zemi, která se v důsledku působení politiků dostala do jistých „finančních potíží". Zajímavé na tom bylo to, že se nejednalo o tzv. rozvojovou pomoc, ale opravdu o humanitární pomoc, kterou ČR poskytuje zemím, které postihla nějaká živelná přírodní pohroma či katastrofa. Tehdy jsem si uvědomil, že i činnost politiků by se mnohdy dala přirovnat k přírodní katastrofě. V takovém případě by Alexandr Vondra mohl být pro ČR něco, čím byla svého času tsunami pro Thajsko, no a v kombinaci s Kalouskem by se činnost těchto dvou politiků, co se důsledků na Česko týče, dala přirovnat k zemětřesení na Haiti.

Jen pro zajímavost uvedu, že ČR tehdy Argentině humanitární pomoc poskytla, avšak kdo pomůže nám od důsledků „politických" aktivit lidí jako je Vondra či Kalousek opravdu netuším. Na druhou stranu v Tunisu a Egyptě již pochopili, že si pomoct musí sami.

Článek vyšel 30 ledna na CFP!

Článek byl publikován 9.2.2011


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.