Americké pokrytectví: Likvidace ústavy, kolaps vlády zákona
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2010/11/4067-americke-pokrytectvi-likvidace-ustavy-kolaps-vlady-zakona.htm
Paul Craig Roberts
Deset let vlády Bushova a Obamova režimu znamenalo kolaps vlády zákona ve Spojených státech. Zabývají se americká média touto zlověstnou a mimořádnou věcí? Ne, americká média jsou zaměstnána fungováním zákonů v Burmě (Myanmaru).
Vojenský režim vládnoucí v Burmě právě propustil z domácího vězení pro-demokratickou vůdkyni, Aung San Suu Kyi. Americká média využila příležitosti jejího propuštění k tomu, aby na případu Burmy prezentovala absenci vlády zákona. Podporuji tuto statečnou dámu, ale popravdě řečeno, tak „svobodu a demokracii“ potřebuje Amerika mnohem více, než Burma.
Nejsem expert na Burmu, ale jak to vidím, tak výtkou vůči vojenské vládě je, že tato vláda se nezodpovídá zákonům. Burmská vláda může být kritizována za to, že u nich nepanuje vláda zákona, ale nelze ji kritizovat za ignorování vlastních zákonů. Nemusí se nám líbit, co burmská vláda dělá, ale, řečeno přesně, nejedná nezákonně.
V kontrastu s tím vláda Spojených států tvrdí, že je vládou zákona, nikoliv lidí, ale když výkonná moc poruší zákony, které ji omezují, nejsou za tyto zločiny zodpovědní lidé hnáni k zodpovědnosti. Protože zodpovědnost je podstatou vlády zákona, znamená absence zodpovědnosti absenci vlády zákona.
Seznam zločinů prezidentů Bushe a Obamy, vice-prezidenta Cheneyho, CIA, NSA, americké armády a dalších odnoží vlády je dlouhý a neustále se zvětšuje. Například jak prezident Bush, tak vice-prezident Cheney porušili americké a mezinárodní zákony týkající se mučení. Amnesty International a American Civil Liberties Union zareagovaly na nedávné Bushovo připuštění, že schválil mučení, tím, že volaly po trestním stíhání Bushových zločinů.
V dopisu vrchnímu státnímu zástupci Ericu Holderovi ACLU americkému ministerstvu spravedlnosti (sic) připomněla, že „země oddaná vládě zákona nemůže prostě ignorovat důkazy, že její nejvyšší představitel schválil mučení“.
Rob Freer z Amnesty International řekl, že Bushovo připuštění, že „schválil jednání, které představuje podle mezinárodního práva mučení“ a které představuje „podle mezinárodního práva zločin“, zavazuje americkou vládu „povinností to vyšetřit a zodpovědné lidi postavit před soud“.
ACLU a Amnesty International to nechtějí připustit, ale americká vlád se zřekla své oddanosti k vládě zákona před deseti lety, kdy USA začaly svoji čistou agresi – s válečnými zločiny podle standardů z Norimberku – proti Afghánistánu a Iráku, na základě lží a podvodů.
Opovržení americké vlády vůči vládě zákona nabralo na další síle, když prezident Bush porušil zákon o dozoru nad zahraniční rozvědkou a přiměl Národní bezpečnostní agenturu obejít rozhodnutí FISA a provádět špionáž proti Američanům bez soudního příkazu. New York Times se mohou zbláznit kvůli vládě zákona v Burmě, ale když jeden vlastenec Times odhalil, že Bush porušuje americké zákony, seděli na tomto úniku redaktoři Times celý rok, dokud nebyl Bush bezpečně znovu zvolen.
Holder se samozřejmě nepokusí pohnat Bushe kvůli zločinnému mučení k zodpovědnosti. Skutečně, náměstek vrchního státního zástupce John Durham právě zbavil CIA zodpovědnosti za její zločiny při ničení video důkazů o nezákonném mučení zadržených americkou vládou, což je podle amerických zákonů těžký zločin.
V únoru Cheney řekl na ABC v This Week, že „je velkým stoupencem simulovaného topení“. Americké zákony vždy považovaly simulované topení za mučení. Americká vláda popravovala ve druhé světové válce Japonce za to, že prováděli simulované mučení u amerických válečných zajatců. Ale Cheney zodpovědnosti unikl, což znamená, že žádná vláda zákona neexistuje.
Kancelář vice-prezidenta Cheneyho také vedla odhalení tajného agenta CIA, což je také těžký zločin. Přesto se Cheneymu nic nestalo, a poskoku, který to na sebe vzal, byl jeho trest zmírněn prezidentem Bushem.
Prezident Obama ze sebe učinil spolupachatele zločinů svého předchůdce tím, že odmítl vynutit vládu zákona. Ve své zločinnost Obama Bushe dokonce překonal. Bush je prezidentem mimosoudního mučení, mimosoudního zadržování, mimosoudní špionáže a narušování soukromí, ale Obama Bushe trumfnul. Obama je prezidentem mimosoudních vražd.
Nejen, že Obama porušuje suverenitu amerického spojence, Pákistánu, tím, že tam posílá bezpilotní letouny a týmy zvláštních jednotek, aby vraždily pákistánské civilisty, ale Obama má navíc seznam amerických občanů, která má v úmyslu zavraždit bez zatčení, předložení důkazů, soudu a usvědčení.
Největší změnou, kterou sebou Obama přinesl, je jeho prosazování toho, že výkonné složky státu mohou zavraždit kohokoliv si přejí, aniž by jim v tom bránily americké a mezinárodní zákony. Svět tak zločinnou vládu, jako Obamova, neviděl od dob Stalina a Hitlera.
8. listopadu americké ministerstvo spravedlnosti (sic) sdělilo soudci federálního obvodního soudu Johnu Batesovi, že rozhodnutí prezidenta Obamy vraždit americké občany je jednou ze „základních pravomocí prezidenta“. Navíc, prohlásilo ministerstvo spravedlnosti (sic), vražda amerických občanů je „politickou otázkou“, u které není potřeba zákonného přezkoumání.
Jinými slovy, federální soudy existují jen a pouze za jedním účelem – dávat podvodné souhlasy pro akce moci výkonné.
Řečeno popravdě, v Burmě je za vojenské vlády více spravedlnosti, než v USA. Vojenský režim odsoudil Aung San Suu Kyi k domácímu vězení v jejím vlastním domě. Tento vojenský režim ji neuvrhl do kobky a neznásilnil ji a nemučil pod záminkou falešných obvinění, a nezadržoval ji na neurčito bez obvinění. Ba co víc, vojenští „diktátoři“ ji propustili, ať již jako projev dobré vůle, nebo pod tlakem mezinárodních skupin za lidská práva, nebo na základě nějaké kombinace obojího.
Kéž by srovnatelná dobrá vůle existovala u americké vlády, nebo měl tlak mezinárodních skupin za lidská práva stejnou sílu v Americe, jako v Burmě.
Ale, bohužel, američtí drsní chlapáci schvalují virtuální svlékání a prohledávání svých manželek a dcer tělesnými skenery a skupinkou kriminálníků z TSA, kteří ochmatávají tříleté holčičky křičící hrůzou.
Na rozdíl od Burmy, kde Aung San Suu Kyi bojuje za lidská práva, ovce v Americe se podvolují totální invazi do svého soukromí a totální likvidaci svých občanských práv jen z toho důvodu, že mají v hlavě totálně vygumováno a bez jakýchkoliv důkazů věří, že jsou vydáni na milost „teroristů“ ve vzdálených zemích, kteří nemají žádné armády, námořnictvo nebo letectvo, a jsou ozbrojeni pouze AK-47 a improvizovanými pekelnými stroji.
Ignorantská populace „skvělé americké velmoci“, pohřbena ve strachu šířeného ministerstvem pravdy, souhlasila s totální destrukcí americké ústavy a svých občanských svobod.
Ovce jako tyto nemají respekt nikde na povrchu planety.
Článek byl publikován 18.11.2010
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.