Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2010/03/3602-jednoduche-vnimani-americanu-ruinuje-svet.htm

Paul Craig Roberts

Podle mediálních zpráv dopravuje americká armáda bomby tzv. bunker-buster na americkou základnu na Diego Garcia v Indickém oceánu. Herald Scotland hlásí, že podle odborníků jsou tyto bomby připravované pro útok na íránská jaderná zařízení. Noviny citují Dana Piesche, ředitele Centra pro mezinárodní studie a diplomacii na londýnské univerzitě: „Totálně zbrojí pro destrukci Íránu.“

Dalším krokem bude nahraný „teroristický útok“, sehraná fraška podobná operaci Northwoods, ze které obviní Írán. Vzhledem k tomu, že íránské vedení už bylo dostatečně démonizováno, tenhle vylhaný útok bude dostatečný pro zajištění veřejné podpory bombardování Íránu v USA a Evropě. Bombardování zahrne více cílů, nejen jaderná zařízení, a bude pokračovat, dokud nebudou Íránci souhlasit se změnou režimu a dosazením loutkové vlády. Zkorumpovaná americká média budou prezentovat tuto loutkovou vládu jako „svobodnou a demokratickou.“

Pokud můžeme usuzovat z věci minulých, Američané podvodu podlehnou. V únorovém čísle American Behavioral Scientist argumentuje mediální vědec, profesor Lance DeHaven-Smith, příklady, kdy státem vedeny zločiny proti demokracii, na kterých se podíleli vysocí politikové často společně se zájmovými soukromými skupinami, vyústily v tajné aktivity, jejichž cílem bylo prosazení své agendy. Příklady zahrnují McCarthyismus nebo zfalšované důkazy o infiltraci komunistů, události ze zálivu Tonkin postavené na falešném tvrzení prezidenta Johnsona a šéfa Pentagonu McNamara, že Severní Vietnam zaútočil na americkou loď, vloupání do kanceláří psychiatra Daniela Ellsberga za účelem jeho diskreditace a zfalšování „výzvědných“ zpráv, že Irák má ZHN za účelem zdůvodnění americké invaze. (www.mediafreedominternational.org)

Podobných případů je mnoho. Vždy jsem považoval výbuch bomby před budovou federální správy v Oklahomě v roce 1995 za jeden z nich. Vyšinutý Tim McVeigh údajně použil bombu vyrobenou z umělého hnojiva a umístěnou v nákladním automobilu před budovou. Více pravděpodobné je, že Tim McVeigh byl figurka, jehož hnojivová bomba byla zástěrkou pro výbušniny umístěné v budově předem.

Řada odborníků odmítla možnost, že by McVeighova bomba mohla způsobit takovou strukturální škodu. Například generál Benton K. Partin, který byl odpovědný za design a testování nové munice pro americké letectvo, sepsal obsáhlou zprávu o explozi před federální budovou v Oklahomě. V závěru uvádí, že budova explodovala zevnitř ven. Generál Partin uzavřel, že bylo technicky nemožné bez pomoci doplňkové trhaviny umístěné v základech železobetonové budovy uvnitř budovy způsobit takovou formu škody. Jednoduchý výbuch ohlášené směsi, aby v tomto množství dosáhl 20 metrů a způsobil kolaps zesílené ocelové základny velikosti A7, je mimo pravděpodobnost.

Generál Partin odmítl oficiální zprávu jako "masivní podvod obrovských rozměrů".

Pochopitelně, že generálova nezpochybnitelná odbornost nijak neovlivnila směr věcí.

Jedním důvodem je skutečnost, že hlas generála Partina a hlasy dalších odborníků byly utopeny médií pumpujícími oficiální vysvětlení. Druhým, že důvěra veřejnosti v demokracii pracuje proti myšlence podezřívat vládu z teroristických akcí. Profesor Laurie Manwell z university v Guelphu říká, že tyto falešné operace mají výhodu před pravdou: „výzkumy ukazují, že lidé jsou méně ochotni přezkoušet zpochybňující informaci, více ochotni jsou přijmout tu, která potvrzuje jejich víru.“ Profesor Steven Hoffman souhlasí: „Naše závěry vykazují znatelnou podporu pro kognitivní teorii známou jako 'motivační zdůvodnění', což naznačuje, že spíše než racionální hledání informace, která buď potvrdí nebo vyvrátí určité tvrzení, lidé vlastně vyhledávají informaci, která je v souladu s tím, v co věří. Ve většině případu de facto mají lidé tendenci úplně ignorovat protichůdné informace.“ I když se později objeví nevyvratitelné důkazy, mohou být diskreditovány jako „konspirační teorie“.

Všechno, co je nezbytné pro nahrané akce, nebo jak se jim také říká „black ops“ události, je, aby vláda měla připravenou svou verzi a k tomu spolehlivá a ochotná média. Jakmile je oficiální vysvětlení venku, hloubavější myšlení a vyšetření je vyloučeno. Jakékoliv provedené formální vyšetřování slouží k potvrzení už podaného vysvětlení.

Vysvětlení okamžitě připravené po ruce je téměř přiznání, že incident je „black ops“. Všimněte si, jak rychle byla americká vláda, údajně oklamaná al-Káidou, schopná poskytnout vysvětlení pro 9/11. Když byl zavražděn prezident Kennedy, vláda okamžitě prezentovala viníka. Údajný viník byl vhodně umlčen ve vězení civilistou dříve, než mohl být podroben výslechu. Ale oficiální vysvětlení bylo venku a drželo.

Výzkumy profesorů Manwella a Hoffmana rezonují s mými poznatky. Pamatuji si, že jsem při studiu na univerzitě četl, jak carská policie sama kladla bomby, aby mohla zdůvodnit zavření těch, které si vybrala. Inklinoval jsem tehdy k odmítnuti těchto informací jako proticarskou propagandu komunistických historiků. Teprve mnohem později mi Robert Conquest potvrdil, že tohle skutečně patřilo mezi praktiky carské policie.

Bývalý důstojník CIA Philip Giraldi píše ve svém článku Darebácký stát, že nade vší pochybnost americká vláda má hegemonistický plán, který uskutečňuje bez vědomí kongresu nebo podezření veřejnosti. Tento plán se objevuje kus po kuse jako reakce na „terorismus“ a celý plán není znám veřejnosti a většině členů kongresu. Giraldi připomíná, že plán je protizákonný jak z pohledu amerických, tak z pohledu mezinárodních zákonů, ale nezákonnost neslouží jako překážka k jeho uskutečnění. Jedině naivka může věřit, že taková vláda by nevyužila falešné operace, které umožní prosazení svých plánů.

Zdá se, že americká populace je tvořena naivními hlupáky, jejichž nedostatečné chápání přináší zkázu do jiných zemí.

Článek American Naifs Bringing Ruin to Other Lands vyšel na serveru globalresearch.ca 18. března. Překlad editor.

Článek byl publikován 19.3.2010


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.