Google zakázal DVD kritické k Obamově vládě

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2010/02/3536-google-zakazal-dvd-kriticke-kobamove-vlade.htm

Paul Joseph Watson

Google senzačně zakázal v rámci svého prodejního systému všechny prodeje DVD kritických k Obamově vládě, s odvoláním na svoji programovou politiku, která zakazuje jakékoliv materiály považované za „prosazování názorů proti chráněné skupině“. Google očividně považuje vládu za „chráněnou skupinu“, která nesmí být kritizována.

Účet rádiového konferenciéra Alexe Jonese u Google byl zcela zablokován poté, co tento obr zaslal e-mail tvrdící, že uvedené produkty propagovaly násilí, a odmítl poskytovat odkazy na nákupní koš Infowars Yahoo.

„Řekl jsem našemu novému zaměstnanci, Thomasovi, aby zkusil dát naše produkty z našeho obchodu na Yahoo na Google Shopping, aby je lidé používající Google Shopping mohli vidět a koupit si je.

Prošli jsme kroky od přihlášení po přístup na účet u Google Merchant a pak jsme tam poslali celý náš seznam produktů,“ píše zaměstnanec Infowars Tim Fruge.

„Požadavek nám byl zamítnut. Řekl jsem dobrá, zkusíme to znovu jen s několika produkty. Protože jsme si mysleli, že to možná znemožňují jisté položky. Takže jsme to zkusili jen s několika Alexovými DVD… a nic, stále přístup zamítnut. Takže jsem řekl, že se tam pokusíme uvést Pád republiky. Stále zamítáno! Museli jsme kontaktovat Google, abychom zjistili, co se děje, a tehdy jsme dostali odpověď, přiloženou k tomuto e-mailu. Jen strojovou odpověď, která nás v podstatě označovala za skupinu nenávistníků nebo něco podobného.“

Když se Fruge Google dotázal, proč byl účet zablokován, dostal následující odpověď:

Zdravíme,
Děkujeme za váš e-mail. Vaše data, která chcete umístit, obsahují položky, které nejsou v souladu s naší programovou politikou.
Anti a násilí: produkty a související internetové stránky nesmí propagovat násilí nebo zastávat názory proti chráněné skupině. Tato norma se týká všech, kdo chtějí na Google něco zveřejnit, ať již souhlasíme s jejich názory, nebo ne. Chráněná skupina je charakterizována svoji rasou nebo etnickým původem, národnostním původem, náboženstvím, postižením, pohlavím, věkem, statutem veterána nebo sexuální orientací/identitou s pohlavím.
Navštivte http://www.google.com, abyste se ujistili, že všechny vaše položky vyhovují naší programové politice.
S pozdravem
Tým Google

„Takže v podstatě Google cenzuruje Pád republiky na Google Shopping z výše uvedeného důvodu. Zatímco Turnerovy deníky, a mnoho, mnoho dalších knih, které jsou zjevně rasistické, jsou povoleny,“ píše Fruge.

Nakonec jsme byli naše produkty schopni na Google uvést, ale pouze prostřednictvím třetí strany, která odkazuje na základní síť Google.

Fakt, že Google otevřeně připouští, že cenzuruje materiál, který je "anti“ čemukoliv, je ohromujícím pohledem na jejich opovrhování svobodou projevu. Lidé, kteří se považují za „anti-homosexuální“ nebo „anti-křesťanské“ a vytváří o tom filmy nebo píší knihy, by svůj názor považovali za projev svobody projevu, ale ne podle Google, který selektivně vybírá, které skupiny je možné kritizovat, a které ne.

Osobně se vám nemusí líbit staří lidé nebo nemáte nijak zvlášť v lásce Francouze – to je podle politiky Google šíření nenávisti.

Nicméně fakt, že Google umožňuje prodej jasně rasistických položek, jako Turnerovy deníky, zatímco cenzuruje filmy kritické k Obamově vládě, je zjevným dvojitým metrem.

V žádném případě není během celého téměř dvou a půl hodinového dokumentu Pád republiky obhajováno násilí proti komukoliv. Tento film však odhaluje, jak Obama opustil své sliby na změnu a kvapně zavádí a rozšiřuje stejnou finanční politiku a geopolitiku, prosazovanou za Bushe. Toto poselství se dostalo k milionům lidí, kteří mohli shlédnout volné verze tohoto filmu na YouTube.

Možná že fakt, že generální ředitel Google Eric Schmidt, člověk, který nedávno zcela jasně vyjádřil, jak Google opovrhuje vaším soukromým, vedl kampaň za Obamu a objevoval se s ním na setkáních s radnicemi pořádaných v sídle Google v listopadu 2007, má s tím, že protiobamovský film z Google Merchant zmizel, něco společného.

Samozřejmě, že Google může nakonec odmítnout uvádět jakýkoliv materiál, který se mu nelíbí, protože jeho servery jsou jeho soukromým vlastnictvím, ale když se organizace, která nyní hraje tak obrovskou roli v mnoha oblastech našeho života, chopí role drsného policajta, měli bychom být drasticky znepokojeni, obzvláště vhledem k faktu, že Google nedávno oznámil svůj záměr navázat pracovní vztahy s Národní bezpečnostní agenturou (NSA), vládní špionážní složkou zodpovědnou za neoprávněné monitorování telefonů a e-mailů Američanů po 9/11.

Samozřejmě, že ostřílení čtenáři budou vědět, že Alex Jones byl cílem myšlenkové policie Google roky.

Vloni YouTube, která je vlastněna Google, zrušila kanál Alexe Jonese pod chatrnou záminkou a souhlasila s jeho obnovením teprve po stížnostech tisíců lidí.

V r. 2007 Google smazal krátký zpravodajský klip poukazující na fiasko BBC u budovy č. 7, i přes fakt, že tento klip jasně představoval oprávněné použití.

I přesto, že se tomu dostalo široké pozornosti ze strany bezpočtu oficiálních zpravodajských zdrojů, několik dní Google cenzuroval všechny informace vztahující se ke komentářům k 9/11 Charlie Sheena, které poprvé uvedl v show Alexe Jonese v březnu 2006.

A před nedávnem byl Google obviněn z cenzurování výsledků vyhledávání souvisejících se skandálem s globálním oteplováním Climategate.

Krátce poté, co Google vstoupil na čínský trh vyhledávačů a podrobil se požadavkům čínské komunistické vlády, že obsah bude cenzurován, dala tato společnost na svoji internetovou stránku výrok, který čtenáře ujišťoval, že Google výsledky vyhledávání necenzuruje – nyní ano.

Zakládající mantrou Google bylo „nebuďte zlí“, a přesto činy této společnosti cenzurující DVD kritizující americkou vládu představují přesně to – zákeřný, pokrytecký a ďábelský útok na první dodatek.

Článek Google Bans DVD Critical Of Obama Administration vyšel na serveru prisonplanet.com 16. února. Překlad L. Janda.

Článek byl publikován 18.2.2010


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.