Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2010/01/3473-mossad-spojen-s-atentatnikem-s-bombou-ve-spodkach.htm

Victor Thorn

„Jeho výbušnina nemohla být z místa, kde seděl, odpálena. Ani při plném výkonu nemohla fungovat.“ To jsou slova, která mi byla řečena během mého rozhovoru z 2. ledna s vojenským analytikem a specialistou na odboj Gordonem Duffem ohledně pokusu o atentát Umara Farouka Abdul Mutallaba na štědrý den (někdy zmiňovaného také jako Abdulmutallab) a jeho snahy odpálit výbušninu PETN na letu do Ameriky. Vysvětlil také, jak je země původu tohoto pěstěného aktiva tajné služby, Nigérie, tajně kontrolována izraelskou armádou a Mossadem.

Tato země a organizace cvičí armádu, prodávají zbraně, řídí letiště a ovládají DICON (Defense Industries Corporation). Navíc, Mutallabův otec je partnerem Mossadu a izraelským kontaktem v Nigérii číslo 1. Jako bývalý generální ředitel nejvlivnější banky své země a muž, který řídil zbrojní průmysl země, má pan Mutallab také extrémně blízké vztah s americkým velvyslancem a s šéfem CIA v Nigérii.

Abdul Mutallab
otec Abdul Mutallaba

19. listopadu 2009 se Mutallab údajně cítil tak vyděšený chováním svého nezbedného syna, že se setkal se šéfem kanceláře CIA v Nigérii. Duff popisuje otce ve svém článku z 31. prosince „Veteráni dnes“ jako „jednoho z nejbohatších lidí na světě, šéfa velké banky, šéfa národního zbrojního průmyslu a blízkého přítele amerického velvyslance“, a rovněž jako aktivum Mossadu. Přesto máme věřit, že nikdo nezabránil jeho Jemenem ovlivněnému synovi „teroristovi“, aby nasedl do letadla směr Detroit?

Oficiální mediální zdroje pomíjí také další významný detail. Firmou pověřenou zajišťováním bezpečnosti na amsterdamském letišti Schiphol je Izraelem vlastněna firma International Consultants on Targeted Security (ICTS). Je to tatáž, která byla zodpovědná za všechna tři letiště použitá „muslimskými únosci“ při útocích 9/11. ICTS zajišťovala také bezpečnost londýnského autobusového systému během „muslimských atentátů“ 7/7, přičemž činila totéž na letišti Charlese de Gaulle, když „podrážkový atentátník“ Richard Reid nastoupil v Paříži 22. prosince 2001 do letadla.

Když cestující z Michiganu, právník Kurt Haskell, informoval, že „dobře oblečený“ Ind zorganizoval v Amsterodamu pro Umara Mutallaba „průchod“ bez pasu, byla ICTS mezi několika málo organizacemi, které toto porušení bezpečnostních opatření mohly dovolit.

I přes přísnější prohlídky po 9/11 nedošlo u letu č. 253 Northwest Airlines k žádnému zpoždění startu. Podle informací zpravodajské agentury Mathaba z 2. ledna: „Je zřejmé, že prověření tohoto teroristy nařízené shora trvalo pouze asi minutu – „Ind“ měl zjevně vysoké pověření (CIA, Mossad nebo nějaká vysoká složka bezpečnostních struktur).“

Pak, během letu, si přihlížející povšimli, že další cestující Mutallaba celkem dlouho filmoval svoji kamerou. A co je ještě podivnější, jakmile se podezřelý pokusil odpálit svoji „bombu v rozkroku“, Mathaba oznámila, že: „Během celého incidentu onen člověk teroristu neustále filmoval, klidně a bez přestávky.“

Dále, po přistání letadla byl v poutech odveden další Ind, poté, co hledací psi vyčenichali v jeho zavazadle výbušninu. Nyní, více než týden poté, představitelé odmítají zveřejnit záznamy CCTV kamer ze Schiphol v Amsterdamu, film „cestujícího“ z letu nebo identifikovat muže zatčeného v Detroitu.

Tato indická spojka Duffa nepřekvapuje. „Izrael a Indie jsou velmi blízkými obchodními partnery, obzvláště díky svým vojenským kontraktům. Rovněž indická výzvědná agentura (výzkumná a analytická složka) pracuje s Izraelem jako jedna ruka. V podstatě jsou tyto dvě vlády jednou.“

Ale dosah Mossadu sahá ještě dále, přímo do země, kde byl Mutallab údajně vycvičen. 7. října 2008 BBC News oznámily, že: „Jemenský prezident Ali Abdullah Saleh řekl, že bezpečnostní síly zatkly skupinu údajných islámských bojovníků napojených na izraelskou rozvědku.“

Vazby sahají ještě hlouběji, přímo do domovské země Mutallaba. 5. září 2008 v článku Tashikalmaha Hallaha a Francise Okeke s názvem „Nigérie: Zákonodárci rozděleni kvůli Mossadu“ senátor Nuhu Aliyu vyjádřil svoji podporu paktu s Izraelem. „Jsou to (Mossad) profesionálové a jsou tu, aby pomohli vycvičit naše vlastní agenty rozvědky. Nevidím nic, jak by jejich přítomnost v zemi mohla představovat hrozbu pro naši národní bezpečnost.“

Je třeba se podívat i na jeden z konečných prvků této rovnice; obzvláště na „teroristickou buňku“, která domněle Mutallaba cvičila před jeho vánočním teroristickým pokusem.

Nicméně Duff vykresluje naprosto jiný obrázek. „V Jemenu žádná Al-Kajda neexistuje. George Bush propustil několik podezřelých operativců z Guantanama, a poté, co odcestovali na Střední východ, připojili se k Mossadu. Jediným důvodem, proč je vrchní státní zástupce Alberto Gonzales propustil, je, že jsou jeho aktivy.“

Samozřejmě, že je americká veřejnost opět vedena k víře, že tento „osamocený šílený“ terorista proklouzl systémem (seznamy osob se zákazem letů, bezpečností na letištích atd.) v důsledku pouhé neschopnosti, podobně, jak k tomu došlo při 9/11.

Přesto, že na amsterdamském letišti, kde Mutallab nastoupil do letadla bez pasu, zajišťuje bezpečnost izraelská rozvědka; že NSA je vybavena pro elektronický odposlech kdekoliv na světě; že Mossad je spojen s Jemenem, Nigérií a Indií; přičemž si otec podezřelého zajistil bankovní a zbrojní kontakty na Středním východě, kdy udržoval extrémně úzké vztahy s americkou a izraelskou rozvědkou.

Opět jsme krmeni další propagandistickou báchorkou, která má za cíl vyvolat trauma a strach orwellovského typu, přičemž se naše globální „válka proti terorismu“ nadále rozšiřuje, do Jemenu a na africký kontinent.

Victor Thorn je energickým výzkumníkem, novinářem a autorem mnoha knih o 9/11 a novém světovém řádu. Patří k nim Zlo 9/11: Izraelská role v 9/11 a Neexistující let 93.

Článek Mossad Tied to ‘Underwear Bomber’ vyšel 3. ledna na serveru americanfreepress.net. Překlad L. Janda.

Článek byl publikován 13.1.2010


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.