Vzhůru do příštích voleb - Negativní strana podporuje demokracii
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2009/06/3182-vzhuru-do-pristich-voleb-negativni-strana-podporuje-demokracii.htm
Wenzel Lischka
Tak další volby máme za sebou a můžeme se připravovat na ty příští. Dnes ráno, když jsem vysypával odpadky do kontejneru před naším panelákem, tak mi tam omylem spadly klíče od bytu. Nedalo se nic dělat, musel jsem jít až na dno.
Nikdo si mne nevšímal, protože v kontejnerech se na našem sídlišti neustále pořád někdo přehrabává. Nikdo se nad tím již nepozastavuje. Pozastavil jsem se však já, a to v tom kontejneru. Musel jsem do něj celý vlézt, a jak přehrabávám ty odpadky, nestačím se divit.
Byly tam obvyklé věci, prosáklé takovou tou plesnivou močkou – zbytky jídla, hadry, papíry, plasty, hygienické vložky, ruka podnikatele, krysa, stohy reklamních letáků a bulletinů. Vůbec jsem nelitoval, že jsem se v té špíně vykoupal. Zjistil jsem totiž, koho jsem vlastně jmenovitě zvolil.
Když přišly k nám domů obálky s hlasovacími lísky, tak každý člen naší rodiny ihned automaticky splnil svoji volební povinnost. Naše důvěra v demokracii je obrovská. Nikdo z nás obálku pořádně ani neotevřel a hodil ji rovnou do odpadkového koše. Snad jen syn se pokoušel do hlasovacího lísku zabalit špetku konopí, ale brzy to pro nekvalitní papír vzdal.
Všichni občané budou jednou volit povinně. Je zcela jisté, že k tomu jednou dojde. K těm příštím volbám půjdeme fakt úplně všichni. Je to ta naše nejzákladnější občanská i lidská povinnost i budoucnost
Jak jsem se tak válel v tom kontejneru a hledal ty klíče, tak koukám, že z našeho paneláku volili skoro úplně všichni. Byla plná obálek s hlasovacími lístky. Tak je to správné. Soused Josef Novák zřejmě váhal a tak obálku roztrhnul. Díky tomu jsem si mohl přečíst, koho jsem vlastně zvolil. Bylo jich tam přesně 740 kandidátů. A devět z nich bylo anonymních. Zřejmě při tisku lístků zemřeli. Zajímalo by mne, kolik dostali hlasů.
Hlasovací lístky čtyř stran byly uprostřed typicky promáčklé, natrhlé a zahnědlé od nějaké odporně zapáchající pasty. Soused je zřejmě zkoušel využít ekologickým způsobem. Byly zjevně nekvalitní, z recyklovaného materiálu, jako ti kandidáti napsaní na nich.
S demokracií to ještě nemáme vyhráno. Zatím máme jenom stále demokracii s přívlastkem. Dříve to byla lidová demokracie, dnes máme občanskou, sociální, křesťanskou, evropskou a hlavně také tu západní demokracii. Mimoto budujeme totální demokracii, aby Východ, Sever a Jih naší planety nebyl nijak ochuzen. Pak zbývá už jenom nebe a peklo. U těch příštích voleb, které mám na mysli, se však již bude volit jen demokracie bez přívlastků.
Demokracie sama o sobě zatím nemůže existovat. Pořád ještě musí být nějaká a nedokonalá. Je to pochopitelné, neboť každý chce přece svoji demokracii. Aby ji mohl mít, musí na to mít peníze. Zadarmo není přece ani demokracie. Proto je tolik důležitá ekonomika. Jistě se všichni stoprocentně shodneme, že nejlepší ekonomika je ta, která přináší zisky a moc jenom nám. A pak, že úplná shoda není v demokracii možná!
Chci v roce 2084 kandidovat (za naší dosud nezaloženou Negativní stranu) do Světového parlamentu. Budou to volby navýsost demokratické. Za prvé, úplně všichni budou souhlasit s naším volebním programem. A za druhé, nebude nikoho, kdo by nevolil. Hodlám kandidovat in memoriam. Ostatně jiní voličové a občané na, než in memoriam, tou dobou této planetě stejně nebudou. Pak konečně bude demokracie dokonalá a bez přívlastků. Do té doby naše Negativní strana doporučuje všem občanům ze všech sil podporovat pozitivní strany. Ostatně, nic jiného jim přece stejně nezbývá.
Jistě se ptáte, na ty vítězné kandidáty, které jsem automaticky zvolil hozením volební obálky do odpadkového koše, a které jsem zjistil až na těch lístcích v tom kontejneru. Byly právě na těch čtyřech lístcích, se kterými si soused vytřel zadek. Je prozíravé uvádět hlavní kandidáty, ačkoliv nejvíce smrdí, jako první v seznamu na začátku lístku. Ti uprostřed mají smůlu. Sice na nepoužitém papíře tolik nesmrdí, ale co po použití?
Článek byl publikován 10.6.2009
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.