Média šíří poplašné zprávy úmyslně
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2009/05/3129-media-siri-poplasne-zpravy-umyslne.htm
Vladimír Stwora
§ 199 TŘ Šíření poplašné zprávy: (1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.
Nejprve fakta. Podle webové stránky WHO, která je jediná oprávněná vydávat statistiky a varování o možných epidemiích, zemřelo na tzv. prasečí chřipku k 1. 5. prokázaně deset lidí. Devět z nich v Mexiku a jedna v USA. Mexiko potvrdilo 156 nakažených, v celém světě je 331 potvrzených případů onemocnění v jedenácti zemích světa.
A co na to média? Předpokládám, že ve všech redakcích světa mají novináři přístup na internet a že by pro ně neměl být problém kliknout si před napsáním článku na oficiální a autorizovaný zdroj informací o nákaze.
Tzv. oficiální česká média posledních 14 dnů úmyslně znepokojují podstatnou část obyvatelstva opakovaným tvrzením o nebezpečí pandemie prasečí chřipky, nadsazují počet obětí nejméně 15x, neuvádějí informace v kontextu, některé informace potlačují a celkově se snaží nabudit dojem, že příšerná katastrofa je před námi. Podívejme se na některé titulky z iDnes:
24.4. Prasečí chřipka zachvátila Mexiko, úřady v hlavním městě zavřely školy (Nákaza v minulých týdnech zabila v zemi 16 lidí...)
26.4. Prasečí chřipka zabila v Mexiku už 81 lidí a šíří se do dalších zemí (Na prasečí chřipku zemřelo v Mexiku 81 lidí a dalších 400 je možná nakažených...)
27.4. Zemřelo už přes sto lidí s příznaky prasečí chřipky, nákaza je i v Evropě (S příznaky nákazy, která může mít pandemický rozměr, zemřelo v Mexiku už 149 lidí. )
V Mexiku umírají na prasečí chřipku i zdravotníci, byť byli očkovaní
28.4. Zástupce WHO: Na zastavení prasečí chřipky je pozdě (V Mexiku už s příznaky viru zemřelo 152 lidí. První případy nově hlásí Izrael a Nový Zéland.)
29.4. Proč na prasečí chřipku umírají lidé hlavně v Mexiku (Počet obětí prasečí chřipky se v Mexiku během noci zvýšil ze 152 na 159, virus však odborníci jednoznačně prokázali jen u sedmi mrtvých.) Všimněte si, zde poprvé připouštějí, že skutečně prokázaných úmrtí je malinko méně. To ale nic nemění na ladění článku.
Prasečí chřipka se blíží Česku, dorazila do Německa a Rakouska
1.5. Pandemie prasečí chřipky by v Česku zasáhla až 3,5 milionu lidí. V tomto článku konečně uveřejnili po straně vsuvku, ale nezapomněli zdůvodnit rozdíl tak, aby v podstatě nevyvrátil tvrzení o 159 mrtvých: WHO disponuje jinými údaji. Podle organizace v Mexiku nemoci podlehlo devět lidí a potvrzených případů je 156. Údaje WHO jsou často nižší než bilance od jednotlivých zemí z důvodu délky ověřovacích procedur po oznámení čísel z metropolí.
Dlužno podotknout, že česká média zdaleka nejsou jediná v tomto úmyslném vyvolávání paniky. Lze říci, že všechna oficiální média světa doslova o sebe zakopávají, jak se snaží navodit vážnost situace a uplést z hovna bič. V hlavních televizních večerních zprávách kanálu CTV v Kanadě se kauza prasečí chřipka včera posunula na třetí zprávu v pořadí. Předtím byla dva týdny uváděna jako první a zabrala v průměru kolem 15 minut z půlhodinového vysílání. Nicméně přestože zpráva o prasečí chřipce už není hlavní zprávou večera, hlasatelé stále uvádějí ten nesmysl, že na její následky zemřelo kolem 150 lidí.
Psal jsem dnes do CTV dva emaily, ve kterých jsem je upozorňoval, že je to chyba. Že podle dnešní zprávy Světové zdravotnické organizace WHO, která je jediná oprávněná vydávat statistiky o úmrtí na následky infekčních chorob, dosud nezemřelo na chřipku více než 10 lidí celosvětově. Žádal jsem je, aby přestali šířit paniku, ověřili si fakta, a aby všechna dosavadní hlášení o stovkách mrtvých uvedli na pravou míru. Také by se měli divákům omluvit. Neodpověděli.
Kromě toho, že média vyloženě lžou o počtu mrtvých a vydávají podezření za hotovou věc, zamlčují také vědomě některá fakta, která by mohla vrhnout lepší světlo na celou situaci a v každém případě snížit paniku. Konkrétně by měli opakovaně uvádět a zdůrazňovat, že na obyčejnou chřipku jen ve Spojených státech umírá ročně asi 37 tisíc lidí, celosvětově je to 250 až 500 tisíc. Tzn. denně umírá na obyčejnou chřipku 685 až 1370 lidí. Dovedete si to představit? Porovnejte s deseti úmrtími na prasečí chřipku za celý duben. Kde jsou proporce? Jako to, že není vyhlášena mega pandemie na obyčejnou chřipku? Jak to, že tenhle stav trvá už roky a vůbec, ale vůbec se o tom nepíše?
A co říkáte tomuhle: Každý den umírá na malárii 2000 lidí. Za měsíc je to 60 tisíc lidí. Jen v dubnu umřelo na malárii 6000x více lidí než na prasečí chřipku. Jak to, že se o tom nepíše? A představte si, že do Afriky se stále jezdí, cestuje se tam i zpět, neruší se lety, nezavírají se školy, nerozdávají se masky.
Proč to média dělají? Inu, jednak katastrofické zprávy o bezprostředním nebezpečí zvyšují čtenost a tím i příjmy z inzerce pro jednotlivá média.
Jednak je navozování strachu a strašení lidí v souladu s celkovou koncepcí NWO, už jsme o tom psali mnohokrát. Elity potřebují občany co nejvyděšenější, jedině tak budou moci implementovat omezovací a totalitní zákony. Vyděšený občan je ochoten vzdát se svých práv výměnou za pocit bezpečí.
Jednak to podporuje farmaceutická lobby, neboť pro farmaceutické firmy jsou hovory o epidemii, pandemii a jakékoliv -ii rajskou hudbou – znamenají miliardové státní zakázky.
A pak je ještě jeden důvod. 30. dubna vyšel článek What do you do with 26 million doses of expired H5N1 vaccines? (Co uděláte s 26 miliony dávek vakcíny proti H5N1, které končí doba použití?). Cituji:
Podle listu Washington Post z 2. listopadu 2005 požádal Bush Kongres USA o uvolnění 7,1 miliardy dolaru na nákup vakcíny proti chřipce, aby země byla připravena pro globální epidemii. Bush sdělil vědeckým pracovníkům a odborníkům, že „naše země dostala vážné varování o tomto nebezpečí z ministerstva pro vnitřní bezpečnost.
Zdá se, že někdo si myslel, že al-Káida se nějakým způsobem dostane k viru ptačí chřipky a rozšíří je po Státech.
Takže začaly přípravy. Na přípravách není nic špatného a farmaceutické firmy si jistě nestěžovaly. Přeci neodmítnou 7,1 miliardy. Takže začaly produkovat a prodávat vládě USA vakcíny.
Ale co když žádná epidemie nebude? Po nějaké době vyprší u léku záruka. Nebude-li epidemie, pokusí se vakcíny zbavit ještě před vypršením její záruky.
Momentálně je ve skladech 26 milionů dávek vakcíny proti chřipce a z toho 15 milionů už mimo záruku, nebo u nich záruka právě končí.
Tak jak se zbavit 26 milionů dávek vakcíny?
Dlužno podotknout, že slavná WHO kolaboruje s médií, ačkoliv sama dobře ví, že situace nestojí za psí štěk. Nejen že zvýšila stupeň ohrožení na hodnotu 5, což je druhý nejvyšší stupeň ohrožení, ale zřídila 24 hodinový dispečink, kde neustále sedí tým odborníků a „monitoruje situaci“ - rozuměj, kouše si nehty.
Samozřejmě média nám lžou stále. Ale i když to většinou tušíme, bývá těžké to dokázat. Teď, v případě prasečí chřipky, se to povedlo. Máme v ruce důkaz jednoznačné manipulace s fakty. Pravda o počtu mrtvých je veřejně k dispozici každému na veřejných stránkách.
Celá historka s prasečí chřipkou je domeček z karet. Nestojí ani za tři řádky. Neexistuje. Připomeňme si to, až zase uslyšíme nějakého "odborníka" dělat bububu.
Když nad tím přemýšlím, připadám si jako Winston Smith z Orwellova románu 1984, když držel v ruce ústřižek novin, který dokládal, že tři členové Strany popraveni za velezradu a sabotáž nebyli vinni zločiny, ke kterým se přiznali. Pro Winstona to byl hmatatelný důkaz, že Strana manipuluje s minulostí a že lže.
Článek byl publikován 2.5.2009
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.