„Jsme schopni zničit všechna evropská hlavní města“

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2009/02/2995-jsme-schopni-znicit-vsechna-evropska-hlavni-mesta.htm

Nadim Ladki

Izraelský profesor a vojenský historik naznačil, že Izrael by mohl pomstít holocaust vyhlazením milionů Němců a jiných Evropanů.

Během rozhovoru, který byl v Jeruzalémě zveřejněn v pátek 23. ledna, profesor dějin vojenství na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě Martin van Creveld prohlásil, že Izrael je schopen zasáhnout většinu evropských hlavních měst nukleárními zbraněmi.

„Disponujeme několika stovkami atomových hlavic a raket a můžeme je odpálit všemi směry, třeba i na Řím. Většina evropských hlavních měst je terči našich leteckých sil.“ Upozornil, že „kolektivní deportace“ byla jedinou smysluplnou strategií Izraele vůči Palestincům. „Palestinci měli být všichni deportováni. Lidé, kteří o to usilují, čekají jen na správného muže a na pravou chvíli. Přede dvěma lety soudilo jen 7 či 8 procent Izraelců, že by to bylo nejlepší řešení, přede dvěma měsíci to bylo 33 procent a teď podle výzkumu Gallupova ústavu je to 44 procent.“

Creveld prohlásil, že podle jeho přesvědčení chtěl premiér Ariel Šaron Palestince deportovat. „Myslím, že je docela možné, že to chtěl udělat. Chtěl konflikt eskalovat. Ví, že jinak neuspějeme.“

Na dotaz, zda ho znepokojuje, že by se Izrael prováděním vyvražďovací deportace Palestinců stal darebáckým státem, citoval Creveld bývalého izraelského ministra obrany Moše Dajana, který prohlásil: „Izrael musí být jako honicí pes, příliš nebezpečný, aby se tím trápil.“ Izrael by se neměl příliš starat o to, zda se stává darebáckým státem. „Naše ozbrojené síly nejsou třinácté nejsilnější na světě, ale spíše druhé nebo třetí. Máme na to, abychom si podmanili svět. A mohu vás ujistit, že se to stane předtím, než Izrael půjde ke dnu.“

Clanek Israeli Professor - We Could Destroy All European Cap vysel na serveru rense.com 26.1. Preklad Eva Cironisova.

Článek byl publikován 5.2.2009


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.