Odhalené podvody: Matematika
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/humor/2009/02/2982-odhalene-podvody-matematika.htm
Wenzel Lischka
Po staletí si zvykáme na podvody, které bereme jako úplnou samozřejmost. Nemůžeme potom dosáhnout žádné pozitivní změny společnosti, když onu změnu opět modelujeme ze starých podvodů. Jedním z největších podvodů spáchaných na lidstvu je matematika. Je dnešní moderní době pouze jinou formou středověkého náboženského tmářství. Pokud někdo ve středověku napadl víru boha, vystavil se tím inkvizici. Stejný osud pak čeká toho, kdo dnes napadne víru v matematiku nebo ve vědu obecně.
Církevní konspirativní administrativě nové vědní obory nakonec příliš nevadily. Po prvotní nevoli ji zákulisní struktury přijaly a nadšeně začaly mocensky a ekonomicky využívat naprosto stejným způsobem jako zneužívaly základy své věrouky. U matematiky je aplikován úplně stejný princip jako o průmyslové náboženské pověry. Musíte věřit v boha matematiky, můžete si dokonce počítáním donekonečna dokazovat jeho všemohoucnost a všemocnost, ale nikdy jej nesmíte poznat.
Pokud byste se o to úspěšně pokusili, zjistili byste, že bůh jakého vám totalitní režim neomaleně předkládá, neexistuje, nebo že je to skutečně samotný ďábel. Nemůžeme ze stejné totalitní malty a cihel postavit jinou společnost a demokracii, než totalitní.! Pokud požadujeme zásadní změnu lidské společnosti, nemůžeme ji tvořit ze stejných věroučných systémů a starých totalitních struktur, a nemůžeme nový plesnivý povlak, který na nich zbujel a práší považovat za úspěch.
Matematika je cele založena na tradiční náboženské víře (pověře). Nikdo o ní nepochybuje. Prostí občané, ekonomické, finanční, výpočetní, statistické a státí úřady neustále pomocí ní vypočítávají štěstí. Ale ono po případném prvním nejapném jásání nikdy nepřichází. A navíc to nikomu nepřijde divné. Pouze někteří rebelové nebo kariéristé se rozčilují nad nesprávnými výpočty, čísly a početními operacemi, ale opět obvykle pouze ze stejné báze nepochybné víry v matematiku, a hlavně z důvodů své vlastní ekonomické chamtivosti.
Hádky o špatné výpočty, zlodějské úniky peněz, finanční tunely, krádeže a přerozdělování rozpočtů jsou v demokratickém režimu na denním pořádku, ale nikomu nevadí základní aplikovaná lež, že matematika je podvod. Lež umožňuje krádež. Kdo lže, ten přece i krade! Naše společnost, trvající 2009 roků, je pouze permanentní hádkou malých lhářů a zlodějíčků proti velkým mluvčím a zlodějům (ekonomům). Náš bůh je vypočítavý hospodářský ekonom.
Veškerá pozornost většiny matematiků je upřena do oblasti používání a kombinace čísel a matematických symbolů. Je to oblast největšího podvodu. Pokud by podvod a náboženská pověra nefungovaly, nikdo by jim nevěřil. Nemylme se, že naši předkové, rodiče nás, jejich degenerovaných potomků, byli většími hlupáky než my. Pouze pokračujeme, násobíme a rozvíjíme jejich chyby. Ovšem člověku zatíženému chronickou pubertou to nevysvětlíte.
Přesné a dokazatelné výsledky matematických kombinací jenom stále více a více utvrzují v bludu. Pozor na trvale udržitelný růst! Pouze někteří velmi ojedinělí a výjimeční matematikové se odváží napadnout dogmatické základy církevního katechizmu a víry. A hle, třeba vytvoří nový světový matematický objev nebo model, možná posunou vývoj lidstva vpřed, nebo jsou matematickou inkvizicí upáleni! Nepochybně za stupidního jásotu přihlížejícího davu. A po jejich smrti vznikne z jejich objevu nová modla. Aby to však oni výjimeční matematikové dokázali, musí napřed provést jeden velmi zcela neobvyklý intelektuální výkon.
Nejzajímavější vlastnosti matematiky nevykazují matematická čísla a symboly, ale nula. Její funkce a povaha její ne/existence jsou nadmíru překvapivé až zázračné. Pokud přímo neodmítáme se nulou zabývat, obvykle zkoumáme její vlastnosti nepřímo pomocí čísel a symbolů, a nejsme schopni se nijak dopátrat její podstaty. Tímto způsobem zkoumání vlastně předem nulu vyloučíme ze svých kalkulací a výpočtů. Činíme tak podobným způsobem, jako bychom zapomněli na smrt díky prožívání a zkoumání života. Naše výpočty jsou potom zatíženy velkou základní chybou.
Možná, že některé geniální matematiky napadne, že do svých počtů musí nulu trvale zahrnout a pojmout, jinak jim vždy budou vycházet sice přesné, ale lživé výsledky. Je to podobné, jak když jste muž a pro ženy na to zapomenete. Sice můžete mít se ženou poměr, můžete mu dokonce říkat jako všichni ostatní láska, a všechno se může jevit, že tomu tak nasvědčuje, ale žádná láska to není. Díky svojí mužské indispozici (zaujatosti) ji nikdy nemůžete poznat.
Museli byste napřed zažít a poznat skutečnou lásku, život, matematiku, smrt či boha, abyste zjistili, že tamto předtím byly pouze pověry, falešný bůh, smrt, matematika, život a láska. Většina matematiků je pouze obyčejným výpočetními stroji. Však již dávno byly tyto selhávající, pomalé a nevýkonné biopočítače nahrazeny mnohem lepšími elektronickými komputery.
Nula vykazuje zvláštní vlastnost ne/existence. Žádné jiné číslo nebo symbol nejsou touto vlastností nadány. Buď existují, nebo neexistují. Podobně jako obyčejný občan, který je buď živý, nebo mrtvý. Jsou to vlastnosti značně omezené, a kdo na nich zakládá své pojetí reality, je zatížen značnou demencí. Samotná smrt nebo nula však takové nejsou. Není divu, že se omezeným prožíváním a vypočítáním života nemůžeme nikdy dobrat jeho podstaty, a že si všemožní podvodníci s námi jenom zlomyslně nebo vesele pohrávají.
Největší matematikové, jejichž objevy ostatní počtáři pouze kopírují, obdivují nebo tupohlavě papouškují, zaměřují svojí pozornost právě na nepostižitelnou hranici neexistence a existence nuly. Ti první, kteří jim šlapou na paty, zkoumají matematické procesy vzniku číselných uskupení z nuly, které počínají jedničkou a ne/končí nekonečnými čísly.
Hranice nepostižitelnosti ne/existence nuly je tak ostrá, že ji nelze přesně určit. Čím blíže ji zkoumáme, tím je to horší. Připomínám, že ke stejným problémům dochází u zkoumání časového vzniku Vesmíru z Velkého třesku, kterým se zabývají přední světoví astronomové. Hodnoty, které zjišťují, jsou fantastické! Avšak, rovněž i málokdo z nich si povšimne základní chyby, která je podobná jako u matematiky.
Běžní čtenáři, kteří očekávali nějaké senzační a jim snadno pochopitelné odhalení, budou zklamáni. Pokud bych něco takového vyjádřil, bylo by to pouze dalším členem zadání, jehož výsledek by jim unikl. Běžné IQ nám zde nestačí. Je nutné se postavit mimo něj (IQ je ostatně také jenom číselným vyjádřením). Podotýkám, že až na pár výjimek jsem měl na všech stupních školního vzdělání známky z matematiky jen velmi průměrné, podprůměrné až nejhorší. Vždycky jsem tušil, že matematika je nějaká blbost. A co vy?
Článek byl publikován 2.2.2009
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.